Karaluchy - audiobook
audiobook (mp3)

średnia ocena: 3.51 / 5.00
liczba ocen: 4793
cena od: 40.92
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 40.92 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
40.92 zł
52.26 zł
59.30 zł
59.90 zł
59.90 zł
Pozostałe księgarnie
59.90 zł
Opis:

“Zapewne trzeba być policjantem, by twierdzić, że człowiek znaleziony z wbitym w plecy nożem, którego ostrze weszło z lewej strony tuż przy kręgosłupie, przebiło lewe płuco i dotarło do serca, został "prawdopodobnie" zamordowany.”

Akcja “Karaluchów” zaczyna się, gdy norweski policjant, Harry Hole, wyrusza do Tajlandii, gdzie w jednym z moteli znaleziono zwłoki norweskiego ambasadora. Harry wsiada do samolotu skacowany, z zapasem zastrzyków witaminy B12 i wkrótce zaczyna krążyć po zaułkach Bangkoku: wśród świątyń, palarni opium, dziecięcych prostytutek i barów go-go. Odkrywa, że w tej sprawie chodzi o coś więcej niż o morderstwo: za ścianami pełza coś, co nie znosi dziennego światła…

Dźwięki, które usłyszycie w audiobooku pochodzą z miejsca akcji książki - stolicy Tajlandii. Wraz z naszą ekipą dźwiękową, nagrywającą autentyczne dźwięki Bangkoku, podróżował Wojtek Mazolewski, szukając tam inspiracji do napisania muzyki do audiobooka. Efektem jest doskonała, świetnie oddająca klimat dusznego Bangkoku ścieżka dźwiękowa, która jest też dostępna w sprzedaży.

OBSADA

Reżyseria: Krzysztof Czeczot
Muzyka: Pink Freud + Natalia "Natu" Przybysz 
Produkcja: Audioteka oraz Wydawnictwo Dolnośląskie 
Wystąpili:

Mariusz Bonaszewski – narrator, Borys Szyc – Hary Hole, Danuta Stenka – Hilde Molnes, Magdalena Cielecka – Tonje Wiig, Bogusław Linda – Ivar Løken, Robert Więckiewicz – Alte Molnes, Izabela Kuna – Elizabeth „Liz” Crumley, Łukasz Simlat – Jens Brekke, Weronika Asińska – Runa Molnes, Jerzy Trela – Sanphet, Janusz Chabior – Rangsan, Tomasz Schuchardt – Nho, Krzysztof Skonieczny – Sunthorn, Mateusz Kościukiewicz – Jim Love, Arkadiusz Jakubik – Roald Bork, Krzysztof Radkowski – Wang Lee, Sorensen, Andrzej Mastalerz – Dagfinn Torhus, Witold Wieliński –Woo, Georg Walters, Waaler ,Lech Łotocki – Doktor Aune, Agnieszka Więdłocha – Dim, Magdalena Kuta – Hanne, Norbert Rakowski – Askildsen, Zbigniew Konopka – Bjarne Møller, Damian Kulec – Taksówkarz, Aleksandra Przybył – Ao, Delfina Wikońska – Søs, Stanisław Elsner-Załuski – Olar Hole, Piotr Bondyra – Supawade, Jacek Knap – Policjant. W pozostałych rolach: Krzysztof Czeczot, Wojciech Urbański
Przekład: Iwona Ziemnicka

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Choć sama historia ma luki logiczne wg mnie, to przede wszystkim warto przerzucić się na audiobooka. Formuła "teatru dźwięku" powoduje, że słuchając jest się bodźcowanym przez dźwięki Bangkoku, szmery, dźwięki ulicy. Do tego Bonaszewski, Szyc i Simlat to klasa sama w sobie. Moim zdaniem to najlepsza pozycja Nesbo.

  • Awatar

    Rewelacja! Wyprodukowana przez Audiotekę superprodukcja "Karaluchów" w świetny sposób oddaje klimat panujący w powieści Jo Nesbo. Co więcej, słuchacz staje się niemalże "widzem" - podłożony przez profesjonalnych aktorów "dubbing" sprawia, że można zamknąć oczy i poczuć się, jakby się oglądało film i było razem z komisarzem Harrym Holem w samym centrum wydarzeń. A dzieje się naprawdę sporo... Świetna pozycja zarówno dla miłośników Nesbo, fanów audiobooków, jak i tych, którzy i z twórczością Jo i z audiobookami jeszcze nie mieli do czynienia. Przekonają się i do jednego, i do drugiego - zapewniam :)

Inne proponowane
Warto zerknąć