ebook Kod Leonarda Da Vinci - audiobook
3.81 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 1539813)

Kod Leonarda Da Vinci - audiobook
audiobook (mp3)

najlepsza cena! w ostatnich 2 miesiącach
E-book - najniższa cena: 27.20
Audiobook - najniższa cena: 17.90
wciąż za drogo?
-40% 17.90 zł
27.90 złpremium: 18.00 zł Lub 18.00 zł
22.20 zł
24.00 zł Lub 21.60 zł
26.80 zł
30.00 zł
Inne proponowane

Fenomen wydawniczy ostatniego dwudziestolecia. Sprzedał się lepiej niż Biblia - ponad 80 mln egzemplarzy!

Powieść, która zmieniła oblicze beletrystyki. Przez 68 tygodni okupowała szczyt listy bestsellerów "The Sunday Times". Przez 120 tygodni utrzymywała się w pierwszej dziesiątce tego zestawienia.

Ofiarą popełnionego w Luwrze morderstwa pada kustosz muzeum Jacques Sauniere. Wezwany przez policję francuską Langdon odkrywa na miejscu zbrodni szereg zakonspirowanych śladów, które mogą pomóc w ustaleniu zabójcy, ale też stanowią klucz do jeszcze większej zagadki - niezwykłej tajemnicy sięgającej korzeniami początków chrześcijaństwa.

Langdon podejrzewa, że zamordowany był członkiem Zakonu Syjonu, powstałego w 1099 roku tajnego stowarzyszenia strzegącego miejsca ukrycia bezcennej, zaginionej przed wiekami relikwii Kościoła - Świętego Graala. Do organizacji należeli m.in. Leonardo Da Vinci i Isaac Newton. Kustosz poświęcił życie, by strzeżony przez zakon sekret nie dostał się w niepowołane ręce. Teraz pozostały jedynie 24 godziny na rozwikłanie precyzyjnie skonstruowanej łamigłówki pozostawionej przez Saunier'a - inaczej tajemnicę na zawsze skryją mroki historii. Kluczowe elementy zagadki kryją się w najsłynniejszych obrazach mistrza Renesansu - "Mona Lizie" i "Ostatniej wieczerzy". Czy ścigany przez policje i bezlitosnego zabójcę Langdon zdoła ujść pogoni i dotrzeć do szokującej prawdy? Jego jedynym sprzymierzeńcem jest piękna Sophie Neveu, agentka policji, specjalistka od tajnych kodów i szyfrów, wnuczka Sauniere'a...

Kod Leonarda Da Vinci - audiobook od Dan Brown możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Zapewne wszyscy słyszeli o tej książce, wielu oglądało film, a również duża część przebrnęła przez to ponad 500-stronicowe tomiszcze. Postaram się jednak krótko streścić, o co chodzi tym, którzy nie czytali ani nie oglądali :) (o ile tacy są)
  Amerykański specjalista od symboli - Robert Langdon (znany z innych książek Dana Browna) jest w Paryżu, w hotelu Ritz. Kiedy chce się spokojnie wyspać, przychodzi do jego pokoju policjant i zabiera do Luwru. Okazuje się, że ktoś zamordował kustosza muzeum, z którym Langdon miał się spotkać. Jacques Sauniere W ostatnich minutach śmierci rozbiera się, pisze po swoim ciele i dookoła niego zostawiając dziwne wiadomości. Langdon wraz z wnuczką kustosza - kryptologiem uciekają przed policją odnajdując kolejne wskazówki Sauniere'a i szukając Świętego Graala.
  Na samym początku książki nie wciągała mnie ona tak bardzo, ale dalej pochłaniałam ją dziesiątkami stron. Autor jednak w zbyt widoczny sposób przeciąga akcję, aby czytelnik nie odrywał się od lektury. Czasem na przykład bohaterowie kilka stron zastanawiali się nad rozwiązaniem zagadki, którego łatwo było się domyślić długo wcześniej.
  Kod Leonarda da Vinci to pierwsza książka Dana Browna, którą czytałam, ale już zaopatrzyłam się w Inferno i pożyczyłam Zaginiony symbol.
  Pewnie część z tych, którzy nie znają fabuły słyszała, że autor podwarza podstawy katolicyzmu czasem w dość przekonujący sposób, jednak dokumenty, które przytaczane są w książce mające być ewangelią Marii Magdaleny są tylko jego wymysłem, co wyjaśnione jest w posłowiu do wydania polskiego. Dan Brown często naciągnął szczegóły (np. na obrazie Leonarda) na potrzeby książki, żeby stała się bestsellerem przez swoją kontrowersyjność. A nawet jeśli sam w swoje bzdury wierzy, to na stronie 430 pisał : Wiara to przyjmowanie za prawdę tego, co sobie wyobrażamy jako prawdę

Warto zerknąć