ebook Piąta fala
4.08 / 5.00 (liczba ocen: 297306)

Piąta fala

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

"Czy ludzkość jest w stanie odeprzeć atak obcej cywilizacji, tysiąckrotnie bardziej zaawansowanej niż nasza? Nie. Wystarczyły cztery fale kosmicznej inwazji, by z siedmiu miliardów ludzi ocalała zaledwie garstka. Rozrzuceni w różne miejsca okupowanej planety walczą o przetrwanie. Od wymarłych miasteczek, przez płonące metropolie, po obozy dla uchodźców i tajne bazy wojskowe – każdy z bohaterów powieści próbuje przetrwać i zrozumieć, co się stało i kim są kosmici, którzy postanowili wymordować całą ludzkość. Pierwszy tom doskonałej sagi Ricka Yanceya przywodzi na myśl dokonania klasyków literatury i kina science fiction, ale prezentuje całkowicie nowy, świeży obraz konfliktu cywilizacji. Poznaj najlepszą powieść 2013 roku, zanim wszyscy zaczną zachwycać się filmem! „Wściekle wciągająca! Nie nadążysz z odwracaniem kolejnych kartek!” „The New York Times Book Review” „Ponad 500 wypełnionych akcją stron, od których nie sposób się oderwać. Przejmująca opowieść o zagrożeniach, zdradzie i miłości w obliczu zagłady. Niezwykle przekonujący styl autora sprawia, że opowiedziana przez niego historia wydaje się rzeczywista. Zachwycająca książka...” „Kirkus Reviews” „Hipnotyzująca i mroczna energia »Igrzysk śmierci« połączona z przygnębiającym klimatem »Drogi« Cormaca McCarthy’ego”. „Entertainment Weekly” „Szczera, brutalna i podszyta paranoją epicka opowieść Yanceya – wypełniona wielkimi czynami i jeszcze większymi niespodziankami – przywodzi na myśl »Wojnę światów«, »Kawalerię kosmosu«, »Inwazję porywaczy ciał« i »Bastion« Stephena Kinga. „Booklist” "

Piąta fala od Rick Yancey możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Nie można poznać samotności, jeśli wcześniej nie zaznało się jej przeciwieństwa.
Okrucieństwo nie wynika z cech charakteru. Jest po prostu nawykiem.
Bóg nie wybiera uzdolnionych, Bóg daje uzdolnienia tym, których wybrał.
Ktoś kiedyś powiedział,nie można zmusić samego siebie do obdarzenia drugiego człowieka zaufaniem.Po prostu odkładamy na bok dręczące nas wątpliwości i staramy się zapomnieć gdzie je odłożyliśmy.Mój problem polegał na tym,że wciąż spoglądałam w tamtą stronę.
Trudno zaplanować coś na przyszłość,kiedy przyszłość okazuje się zupełnie inna od tego,co zaplanowałeś.
Nawet najbardziej wrażliwa osoba na świecie może się przyzwyczaić do robienia okropnych rzeczy.
Ważne jest nie to, ile mamy czasu, ale to, co z nim zrobimy.
Być może ostatni człowiek na Ziemi nie umrze z głodu czy zimna i nie zginie rozszarpany przez dzikie zwierzęta. Być może ostatni człowiek na Ziemi padnie ofiarą ostatniego człowieka na Ziemi.
Okrucieństwo nie wynika z cech charakteru. Jest po prostu nawykiem.
Bóg nie wybiera uzdolnionych,Bóg daje uzdolnienia tym,których wybrał.
Ktoś kiedyś powiedział,nie można zmusić samego siebie do obdarzenia drugiego człowieka zaufaniem.Po prostu odkładamy na bok dręczące nas wątpliwości i staramy się zapomnieć gdzie je odłożyliśmy.Mój problem polegał na tym,że wciąż spoglądałam w tamtą stronę.
Z zabijaniem tak już jest,że dopóki się tego nie zrobi,nigdy nie można mieć pewności,czy jest się do tego zdolnym.
Jeśli bardzo chcesz być sam,z pewnością ktoś ci w tym przeszkodzi.
Nawet najbardziej wrażliwa osoba na świecie może się przyzwyczaić do robienia okropnych rzeczy.
Trudno zaplanować coś na przyszłość,kiedy przyszłość okazuje się zupełnie inna od tego,co zaplanowałeś.
Ważne jest nie to, ile mamy czasu, ale to, co z nim zrobimy.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Byłaby to fantastyczna opowieść, gdyby nie to, że ma tak wiele z Intruza S.Meier

 • Awatar

  Naiwne bla, bla o zagładzie Ziemi z wątkami romansowym dla młodszych nastolatków. Nuda.

 • Awatar

  Rzadko czytam książki z gatunku science fiction i w przypadku „Piątej fali” robiłem to obawiając się mojego odbioru tego typu powieści. Okazało się, że moje obawy były całkiem niepotrzebne. Lubię, gdy historia w powieści przedstawiana jest z punktu widzenia kilku bohaterów, pozwala mi to bowiem na lepsze postrzeganie wydarzeń i łatwiejsze przyswojenie treści. Łatwiej jest mi czytać książkę, kiedy autor znakomicie stopniuje napięcie, stosuje niedomówienia, pozostawia mnie w niepewności, jednak pozwalając na własne rozważania i snucie spiskowych teorii. Moje obawy dotyczące tej książki zostały storpedowane przez majstersztyk fabuły i języka jakim posługiwał się autor. Teraz będę niecierpliwie oczekiwał na kolejne części cyklu tego fantastycznego cyklu. Najgorsze jednak w cyklach jest to, że na kolejny tom autor nieraz każe czekać przez długi czas. Jeśli jednak dostanę tak samo świetnie napisaną historię, jestem w stanie wybaczyć Rickowi Yancey nawet dłuższy czas. Najwyżej dla przypomnienia przeczytam jeszcze raz tom pierwszy.

 • Awatar

  Jeśli szukacie jakiejś dobrej, niebanalnej książki s-f, to dobrze trafiliście, „Piąta fala” nie powinna Was zawieść. Mamy tutaj świat po inwazji obcych, jednak nie takiej inwazji, do jakiej przyzwyczaiło nas kino. Przyszykujcie się na coś naprawdę wyjątkowego.

  Czytając pierwsze stronice zaczęłam się trochę obawiać, że trafiłam na jakąś książkę dla młodzieży. Niczego nie ujmuję literaturze młodzieżowej, jednak chciałam poczytać coś poważniejszego. Na szczęście moje obawy się nie potwierdziły i pomimo, że głównymi bohaterami są właśnie nastolatki, za nic nie powiedziałabym, że książka jest infantylna. Jasne, są tutaj wspomniane typowe „problemy” nastolatków, jak niespełniona młodzieńcza miłość, ale towarzyszy ona każdemu z nas w tym okresie, więc gdyby autor o niej nie napisał, byłoby to wręcz sztuczne.

  Historia opisana jest z punktu widzenia dwójki bohaterów, dziewczyny i chłopaka, jednych z nielicznych osób, które przetrwały pierwsze cztery fale inwazji. Dzięki takiemu zabiegowi poznajemy różne wydarzenia, które dają nam świetny obraz całości, chociaż nie dają od razu rozwiązania.

  Książkę czyta się bardzo szybko. Akcja jest wartka, nie wszystko mamy od razu podane na tacy, więc jak najszybciej chcemy poznać, co się wydarzyło dalej. Znaleźć coś, co może dać nam klucz do całości, gdyż przez większą część powieści nie wiemy do końca co się tak naprawdę dzieje, kto jest dobry, a kto jest zły.

  Książka ciekawa, intrygująca, niebanalna. Po prostu polecam.

  (opinia dodana także w innym serwisie książkowym)

 • Awatar

  Bardzo pozytywne zaskoczenie - na prawdę wciągająca lektura. Teraz czekam na dalszy ciąg.

 • Awatar

  Coś nowego w tym temacie. Przyjemnie się czyta.

Warto zerknąć