Młyn nad Czarnym Potokiem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.39 / 5.00
liczba ocen: 323
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
31.90 złpremium: 19.14 zł
-21% 25.15 zł
26.73 zł
27.12 zł
31.89 zł
Pozostałe księgarnie
-21% 25.15 zł
26.76 zł
27.12 zł
27.12 zł
28.71 zł
29.00 zł
29.67 zł
31.89 zł
31.89 zł
31.90 zł
31.90 zł
Opis:

Wiecznie nieobecny mąż, chorowite dziecko, codzienna rutyna – dla Marty to aż nadto. Monotonne i w gruncie rzeczy samotne życie w stolicy coraz bardziej ją przygnębia. Kiedy dowiaduje się, że musi zorganizować zjazd familijny, na którym pojawią się także goście z Ameryki, początkowo nie jest zachwycona. Wkrótce jednak zrozumie, że właśnie tego potrzebuje. Powrót do rodzinnego miasteczka, spotkania z dawnymi przyjaciółmi i zwariowanymi krewnymi, przeglądanie pamiątek pozostawionych w starym młynie, a przede wszystkim magia wspólnego gotowania pomogą jej odetchnąć pełną piersią. Przy okazji Marta odkryje pewną skrzętnie skrywaną tajemnicę rodzinną…

Anna J. Szepielak snuje swoją opowieść niespiesznie, pozwalając czytelnikowi rozsmakować się w historii serwowanej niczym najlepsze danie według domowej receptury swoich bohaterek. A z wielbicielami gotowania dzieli się kilkoma przepisami na potrawy codzienne i świąteczne!

Anna J. Szepielak – Małopolanka z urodzenia, Kobieta Zaściankowa z wyboru. Tak zwany wielki świat woli oglądać z bezpiecznej odległości. Uwielbia gorzką czekoladę, słodką kawę i literaturę, przy której „dusza się śmieje”. W księgarni czeka, aż książka do niej przemówi okładką, szelestem kartek i... zapachem. Odbiera otaczający świat bardzo intensywnie — niektórzy twierdzą nawet, że także szóstym zmysłem. Z zawodu jest nauczycielką i bibliotekarką, choć kiedyś marzyła, by studiowaćw Wyższej Szkole Teatralnej. Zadebiutowała powieścią „Zamówienie z Francji”, opublikowała takżeteksty z zakresu oświaty, opowiadanie w czasopiśmie „Szafa” oraz teksty publicystyczne na jednym z regionalnych portali. W Wydawnictwie „Nasza Księgarnia” ukazała się jej powieść „Dworek pod Lipami”.

CYTATY:
Są takie sytuacje w życiu człowieka, że każda ilość toalety jest pożądana.
Gdy miłość wygasa, ludzie odchodzą. A czasem zostają i żyją obok siebie - z poczucia obowiązku, ze strachu lub po prostu z nadzieją, że jeszcze coś się tli i kiedyś zapłonie.
Jeśli człowiek sam się nie uszanuje w dzisiejszych czasach, nikt inny tego nie zrobi! Wycisną jak cytrynę i wywalą na pysk
Dom jest tam, gdzie są najbliżsi, ci żywi i ci, którzy odeszli.
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć