Młyn nad Czarnym Potokiem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.39 / 5.00
liczba ocen: 322
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
31.90 zł
26.16 zł
27.12 zł
28.13 zł
31.89 zł
Pozostałe księgarnie
26.48 zł
26.76 zł
27.12 zł
28.71 zł
28.71 zł
29.00 zł
29.67 zł
30.31 zł
31.89 zł
31.89 zł
31.90 zł
31.90 zł
Opis:

Wiecznie nieobecny mąż, chorowite dziecko, codzienna rutyna – dla Marty to aż nadto. Monotonne i w gruncie rzeczy samotne życie w stolicy coraz bardziej ją przygnębia. Kiedy dowiaduje się, że musi zorganizować zjazd familijny, na którym pojawią się także goście z Ameryki, początkowo nie jest zachwycona. Wkrótce jednak zrozumie, że właśnie tego potrzebuje. Powrót do rodzinnego miasteczka, spotkania z dawnymi przyjaciółmi i zwariowanymi krewnymi, przeglądanie pamiątek pozostawionych w starym młynie, a przede wszystkim magia wspólnego gotowania pomogą jej odetchnąć pełną piersią. Przy okazji Marta odkryje pewną skrzętnie skrywaną tajemnicę rodzinną…

Anna J. Szepielak snuje swoją opowieść niespiesznie, pozwalając czytelnikowi rozsmakować się w historii serwowanej niczym najlepsze danie według domowej receptury swoich bohaterek. A z wielbicielami gotowania dzieli się kilkoma przepisami na potrawy codzienne i świąteczne!

Anna J. Szepielak – Małopolanka z urodzenia, Kobieta Zaściankowa z wyboru. Tak zwany wielki świat woli oglądać z bezpiecznej odległości. Uwielbia gorzką czekoladę, słodką kawę i literaturę, przy której „dusza się śmieje”. W księgarni czeka, aż książka do niej przemówi okładką, szelestem kartek i... zapachem. Odbiera otaczający świat bardzo intensywnie — niektórzy twierdzą nawet, że także szóstym zmysłem. Z zawodu jest nauczycielką i bibliotekarką, choć kiedyś marzyła, by studiowaćw Wyższej Szkole Teatralnej. Zadebiutowała powieścią „Zamówienie z Francji”, opublikowała takżeteksty z zakresu oświaty, opowiadanie w czasopiśmie „Szafa” oraz teksty publicystyczne na jednym z regionalnych portali. W Wydawnictwie „Nasza Księgarnia” ukazała się jej powieść „Dworek pod Lipami”.

CYTATY:
Są takie sytuacje w życiu człowieka, że każda ilość toalety jest pożądana.
Gdy miłość wygasa, ludzie odchodzą. A czasem zostają i żyją obok siebie - z poczucia obowiązku, ze strachu lub po prostu z nadzieją, że jeszcze coś się tli i kiedyś zapłonie.
Jeśli człowiek sam się nie uszanuje w dzisiejszych czasach, nikt inny tego nie zrobi! Wycisną jak cytrynę i wywalą na pysk
Dom jest tam, gdzie są najbliżsi, ci żywi i ci, którzy odeszli.
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć