ebook Cyfrowa twierdza
3.62 / 5.00 (liczba ocen: 466166)

Cyfrowa twierdza
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.99
Audiobook - najniższa cena: 24.26
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
34.88 złpremium: 22.50 zł Lub 22.50 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
30.00 zł Lub 27.00 zł
31.00 zł
31.00 zł
32.78 zł
37.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Thriller autora „Kodu Leonarda da Vinci”! Genialnie obmyślony szyfr stawia na nogi amerykański wywiad. Ten, kto go opracował, może zburzyć równowagę władzy – na całym świecie.

Gdy najbardziej technologicznie zaawansowana maszyna NSA do łamania kodów napotyka tajemniczy szyfr, którego nie jest w stanie złamać, agencja wzywa głównego kryptologa Susan Fletcher, piękną i zdolną panią matematyk. Udaje jej się odkryć coś, co zatrzęsie NSA w posadach. Agencja staje się zakładnikiem szantażowanym nie bronią czy bombą, ale szyfrem tak genialnie skomplikowanym, że mógłby sparaliżować amerykański wywiad.
Susan, stawiając czoła burzy kłamstw i przerażających tajemnic, walczy dzielnie, by uratować agencję, w którą zawsze wierzyła. Zdradzona przez wszystkich, odkrywa w pewnym momencie, że toczy bój nie tylko o swój kraj, ale o swoje życie, a nawet o życie ukochanego mężczyzny. Z podziemnych korytarzy władzy, poprzez drapacze chmur w Tokio, aż po katedry w Hiszpanii – rozpoczyna się desperacki wyścig z czasem. Jest to walka o przetrwanie − bitwa decydująca o zniszczeniu niewyobrażalnie genialnej formuły matematycznej, mogącej zaburzyć równowagę władzy.

O e-booku Cyfrowa twierdza blogerzy napisali: 

napięcie towarzyszące podczas lektury osiąga maksymalne wskazania. Wszak to domena thrillerów z górnej półki. A jeśli na książce pojawia się nazwisko Brown – Dan Brown, to możecie mieć pewność, że czeka Was lektura na wysokim poziomie. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Cyfrowa twierdza od Dan Brown możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jeśli używasz siły, masz do czynienia z przeciwnikiem. Jeśli przekonasz go, by myślał tak jak ty, będzie twoim sprzymierzeńcem.
Dan Brown – amerykański pisarz, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Cyfrowa twierdza to powieść, do lektury, której nie trzeba specjalnie zachęcać. Dlaczego? A czy widzieliście kiedykolwiek reklamę Rolls Royce’a? Nie! Ponieważ brytyjski koncern jest ikoną motoryzacji. Tak samo jest z twórczością Dana Browna – ikony literatury.

Cyfrowa twierdza to powieść, która zapewni Wam mocną i ekskluzywną jazdę podczas lektury. Mocną, ponieważ fabuła intryguje od pierwszej do ostatniej strony. Ekskluzywną, ponieważ historia zapisana na jej kartach jest przemyślania, doskonale poprowadzona, a zagadka stworzona przez autora sprawia, że w ciągłym skupieniu odkrywamy kolejne jej elementy. Nie przesadzę, twierdząc, że Cyfrowa twierdza jest lekturą dla ambitnych czytelników.

Akcja tej powieści zachwyca, elektryzuje. Gdy superkomputer należący do NSA nie potrafi złamać szyfru pracownicy Agencji, biją na alarm. Jej wicedyrektor prosi o pomoc Susan Fletcher – szefową Wydziału Kryptologii. Ma on nadzieję, że Susan wykorzystując swoje matematyczne umiejętności, zdoła rozwiązać problem zagrażający Stanom Zjednoczonym. Niebezpieczeństwo związane jest z ultimatum postawionym przez pewnego informatyka. Wyzwanie wymaga od Fletcher wyznania swojego sekretu albo w przeciwnym razie amerykański wywiad sparaliżowany będzie poprzez szyfrujący algorytm. Gra toczy się o najwyższą stawkę.

Kto wygra? Jaką cenę zapłaci Susan? Czy zdoła ochronić swoją tajemnicę? Przekonajcie się sami i sięgnijcie po Cyfrową twierdzę.

Cyfrowa twierdza określana jest jako techno-thriller. I w rzeczy samej kryptografia i komputery są w tej historii elementem kluczowym. A napięcie towarzyszące podczas lektury osiąga maksymalne wskazania. Wszak to domena thrillerów z górnej półki. A jeśli na książce pojawia się nazwisko Brown – Dan Brown, to możecie mieć pewność, że czeka Was lektura na wysokim poziomie.

Akcja, pomysł, fabuła oraz tajemnica, to domeny twórczości amerykańskiego pisarza. Również w Cyfrowej twierdzy autor doskonale połączył te elementy, serwując nam doskonałą lekturę. Nie ukrywam, że Dan Brown posiada niebywały talent w kreowaniu historii i bohaterów. A ja nie posiadam się z radości, że niebawem sięgnę po kolejne książki autora z bestsellerowego cyklu z Robertem Langdonem w roli głównej. A tymczasem zdecydowanie polecam Wam Cyfrową twierdzę.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Pierwsza książka Dana Browna jaką czytałem to oczywiście Kod Leonarda da Vinci. Cyfrowa Twierdza w porównaniu do niej wypada blado ale mimo wszystko myślę, że warto ją przeczytać. Dzięki krótkim rozdziałom powieść czyta się szybko, jest trochę akcji i ciekawych zwrotów w fabule. Książka zawiera nieco nieścisłości, więc programiści pewnie w kilku momentach będą się łapać za głowę ale dla laików komputerowych będą to niezauważalnie kwestie. Książka potrafi wciągnąć, więc myślę, że spokojnie można ją polecić wszystkim fanom tego typu powieści.

 • Awatar

  Tematyka technologiczna w tej powieści bardzo mi odpowiadała.

 • Awatar

  Polubiłem Dana Browna za jego dwie powieści, opowiadające o przygodach Roberta Langdona, zatytułowane „Kod Leonarda da Vinci” i moją ulubioną, „Anioły i demony”.
  Będąc już po lekturze „Cyfrowej twierdzy” mogę być tylko zadowolony, że to nie od niej zacząłem swoje spotkania z tym autorem. Gdyby tak się stało, byłoby to pierwsze i od razu ostatnie nasze randez – sous.
  W „Cyfrowej twierdzy autor zajmuje się tematyką technologiczną, widocznie dopiero później wpadnie na pomysł realizacji w swej fabule tematyki religijno-historycznej, a ja swoim skromnym zdaniem uważam, że zdecydowanie lepiej mu to wychodzi. Jest wielu czytelników, obeznanych z techniką a w tym przypadku z kodowaniem i szyfrowaniem, którzy będąc po lekturze „Cyfrowej twierdzy”, śmieją się z tego co wymyślił Dan Brown i zarzucają mu całkowitą nieznajomość tematu. W tej dziedzinie jestem laikiem i przyznać muszę, że przełknąłem opowieść, nie znajdując w niej żadnych potknięć technicznych. Dochodząc do wniosku, że dla laika powinna liczyć się akcja, czekam na nią i doczekać się zbytnio nie mogę. Okazuje się, że fabuła zawiera masę absurdalnych i niewiarygodnych scen, które urągają rozumowi i zdolności postrzegania otoczenia średnio inteligentnemu czytelnikowi. Mnie udało się dotrwać do końca książki, ale zapewne będą tacy, którym się to nie powiedzie.

 • Awatar

  Nie można się oderwać od czytania. Polecam!

 • Awatar

  OCENA: 7/10
  Kto pilnuje tych, którzy pilnują?

  Cyfrowa Twierdza to trzeci tytuł tego autora, który przeczytałem w zatrważająco krótkim czasie, niespełna w dwa dni.
  Fabuła książki krąży wokół szyfru, którego według twórcy nie można złamać. Z matematycznego punktu widzenia, taka sytuacja jest nie możliwa, a jednak tematem zainteresowała się Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (ang. NSA). W tym momencie zostajemy wrzuceni w wir akcji, która rozgrywa się jednocześnie na dwóch kontynentach - Europa (Hiszpania) i Ameryka Północna (USA).

  Książkę D.Browna czyta się lekko i przyjemnie. Nie jest to co prawda hicior na miarę Kodu Da'Vinci, jednak warto przeczytać ten tytuł, ze względu na bardzo ciekawy temat.

Warto zerknąć