Joyland
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.84 / 5.00
liczba ocen: 50530
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
28.70 zł
22.96 zł
24.40 zł
25.31 zł
28.70 zł
Pozostałe księgarnie
22.96 zł
23.07 zł
23.75 zł
23.82 zł
24.40 zł
25.83 zł
25.83 zł
26.00 zł
28.70 zł
28.70 zł
28.70 zł
29.90 zł
Opis:

Jeden z najpopularniejszych pisarzy wszech czasów powraca!

Devin Jones, student college’u, zatrudnia się na okres wakacji w lunaparku, by zapomnieć o dziewczynie, która złamała mu serce. Tam jednak zmuszony jest zmierzyć się z czymś dużo straszniejszym: brutalnym morderstwem sprzed lat, losem umierającego dziecka i mrocznymi prawdami o życiu – i tym, co po nim następuje. Wszystko to sprawi, że jego świat już nigdy nie będzie taki sam...

Życie nie zawsze jest ustawioną grą. Czasem nagrody są prawdziwe. Bywają też cenne.

Pasjonująca opowieść o miłości i stracie, o dorastaniu i starzeniu się – i o tych, którym nie dane jest doświadczyć ani jednego, ani drugiego, bo śmierć zabiera ich przedwcześnie.

„Joyland” to Stephen King w szczytowej pisarskiej formie, równie poruszający jak „Zielona Mila” czy „Skazani na Shawshank”. To jednocześnie kryminał, horror i słodko-gorzka powieść o dojrzewaniu, która poruszy serce nawet najbardziej cynicznego czytelnika.

Znakomita, złożona psychologicznie powieść. Stephen King jest tak powszechnie uznawany za mistrza grozy i horroru, że zapomina się, że jego największym darem jest zmysł opisywania codzienności.

„New York Times Book Review”

King napisał powieść tyleż wzruszającą, co po prostu niesamowitą… To jedna z najbardziej świeżych i przerażających książek w jego dorobku.

„Entertainment Weekly”

Imponujący majstersztyk, subtelne studium charakteru, od którego nie sposób się oderwać.

„Playboy”

Stephen King jest jak zwykle znakomity.

„Time”

King daje czytelnikowi odczuć tęsknotę i żal zrodzone z tragedii, i wprawnie oddaje życzliwość i małostkowość, które często cechują małomiasteczkową rzeczywistość.

„Wall Street Journal”

King jest mistrzem konstruowania opowieści i oddawania ducha opisywanych miejsc.

„USA Today”

Stephen King (ur. 1947) napisał ponad pięćdziesiąt książek i wszystkie zyskały status światowych bestsellerów. Znajdują się między nimi: „Miasteczko Salem”, „Misery”, „Pod kopułą”, „Dallas’ 63” czy „Lśnienie”, którego kontynuacja ukaże się niebawem nakładem Prószyński i S-ka. Powieści Kinga doczekały się wielomilionowych nakładów, tłumaczeń na przeszło 30 języków, a na całym świecie można znaleźć ponad 300 milionów egzemplarzy książek z jego nazwiskiem na okładce. Stephen King mieszka w stanie Maine z żoną, powieściopisarką Tabithą King.

CYTATY:
Po prostu lubimy sobie wyobrażać, że szaleństwo i rozsądek to przeciwne brzegi oceanu, a tak naprawdę to sąsiednie wyspy.
A jednak to pierwsze złamane serce boli najbardziej,goi się najwolniej i pozostawia najbardziej widoczną bliznę.
Ojciec nauczył mnie - głównie swoim przykładem - że jeśli człowiek chce być panem swojego losu, musi sam sobie radzić ze swoimi problemami.
Nie mogę pojąć, dlaczego ludzie posługują się religią, żeby krzywdzić się nawzajem, kiedy i bez tego na świecie jest tyle bólu.
Żyjemy w świecie głęboko zepsutym, pełnym wojen, okrucieństwa i bezsensownych tragedii. Każdy zamieszkujący go człowiek dostaje swoją porcje nieszczęścia i nieprzespanych nocy. Ci z was, którzy jeszcze tego nie wiedzą, pewnego dnia się przekonają.
Niektórzy ukrywają swoje prawdziwe oblicza... Czasem można poznać, że noszą maski, ale nie zawsze. Nawet ludzie o silnej intuicji mogą dać się nabrać.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Miła, lekka książka. Wypełniacz czasu niewymagający głębszych przemyśleń. Mocne 4*

 • Awatar

  Bardzo przyjemna książka. Czyta się szybko. Fabuła nie jest przytłaczająca. Godna polecania książka

 • Awatar

  To nie jest King, jakiego wszyscy znamy i oczekujemy. Joyland, to 'obyczajówka' napisana ręką mistrza. Ładny wątek na jesienne wieczory. Można się kilka razy zaśmiać, trochę powspominać własną młodość, a i nawet dla najwytrwalszych - popłakać. Jeśli ktoś szuka Kinga z krwi i kości - nie zalecam. Jeśli ktoś potrzebuje odpocząć przy przyjemnej książce - zapraszam do lektury

 • Awatar

  Książka miała nie być wydana w formie ebook, jednak i w takiej postaci się ukazała. Dla mnie zostawia ona pewien niesmak. Może dlatego, że spodziewałem się czegoś co mnie albo przestraszy albo zaskoczy, a jest to raczej powieść obyczajowo przygodowa. Coż i Kingowi zdarzają się gorzej napisane powieści.

 • Awatar

  Nie ma tragedii, bo na taki stan rzeczy King zbyt dobrze pisze. Ale w historii brakuje mi dobrego punktu kulminacyjnego. Ciarki po plecach nie przechodzą ani razu, a ponieważ to jednak King, czyli czytelnik spodziewa się konkretnych wrażeń, to polecam jednak czytać jako powieść obyczajową, a nie horror i będzie ok.

 • Awatar

  Przyznam szczerze, że zawiodłem się na tej książce. S. King jest moim zdaniem świetnym pisarzem, natomiast ta książka moim zdaniem nie dość, że króciutka to jeszcze brak dobrego napięcia :(
  Osobiście uważam, że jak szuka się czegoś dobrego do czytania to bym to akurat omijał.

 • Awatar

  Po rewelacyjnym Dallas'63 spodziewałem się po książce Joyland czegoś więcej. Nie mogę też powiedzieć, że się zawiodłem, bo przeczytałem tę powieść z zainteresowaniem i odnalazłem w niej momenty, które obfitowały w pozytywne emocje. Nie będąc już pierwszej młodości, miałem okazję przy niej powspominać czasy, w których przeżywałem pierwszą miłość, kiedy uczyłem się, czy wreszcie podejmowałem pierwszą pracę. Dzięki Joylandowi udało mi się odbyć podróż, która przyspieszyła bicie mojego serca, ale przypomniała też uczucie, kiedy motylki w fruwają w okolicy brzuchu. Zastanawiałem się ile mnie samego mógłbym odnaleźć w młodym Devinie? Rozmyślałem także ile w Devinie Jonesie jest z autora, Stephena Kinga?
  Dobrze czułem się spacerując po wesołym miasteczku, delektując się wspaniałym klimatem małomiasteczkowego parku rozrywki. W ten sposób odbyłem nostalgiczną podróż do czasów, o których prawie nikt już dziś nie pamięta. Przeżywam teraz okres, w którym bardzo odpowiadają mi klimaty zaserwowane przez Stephena Kinga w Joylandzie i w żadnym wypadku nie uznaję czasu spędzonego w tym parku rozrywki za stracony. Bawiłem się nadzwyczaj dobrze.

 • Awatar

  Mimo, że poprzednie książki S.K znam tylko i wyłącznie z ich "ekranizacji" spodziewałem się sporo zjawisk paranormalnych. Jednak jak się okazało, przez większość czasu towarzyszy nam historia młodego mężczyzny, który latem 1973 zaczyna pracę w wesołym miasteczku. Poznajemy jego historię, miłosne uniesienia, ciężką pracę, życie towarzyskie, a to wszystko w otoczce morderstwa, i rzekomego ducha młodej kobiety nawiedzającego wspomniane miejsce. Jest sporo zabawnych jak i smutnych momentów. Z całą pewnością autor gra na naszych uczuciach. Polecam tę książką, bardzo lekka i przyjemnie się ją czyta - no dobra duchy też są :)

Inne proponowane
Warto zerknąć