ebook Joyland
3.85 / 5.00 (liczba ocen: 93212)

Joyland
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.53
Audiobook - najniższa cena: 22.43
wciąż za drogo?
26.69 złpremium: 17.22 zł Lub 17.22 zł
21.53 zł Lub 19.38 zł
22.10 zł Lub 19.89 zł
22.06 zł
23.63 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Jeden z najpopularniejszych pisarzy wszech czasów powraca!

Devin Jones, student college’u, zatrudnia się na okres wakacji w lunaparku, by zapomnieć o dziewczynie, która złamała mu serce. Tam jednak zmuszony jest zmierzyć się z czymś dużo straszniejszym: brutalnym morderstwem sprzed lat, losem umierającego dziecka i mrocznymi prawdami o życiu – i tym, co po nim następuje. Wszystko to sprawi, że jego świat już nigdy nie będzie taki sam...

Życie nie zawsze jest ustawioną grą. Czasem nagrody są prawdziwe. Bywają też cenne.

Pasjonująca opowieść o miłości i stracie, o dorastaniu i starzeniu się – i o tych, którym nie dane jest doświadczyć ani jednego, ani drugiego, bo śmierć zabiera ich przedwcześnie.

„Joyland” to Stephen King w szczytowej pisarskiej formie, równie poruszający jak „Zielona Mila” czy „Skazani na Shawshank”. To jednocześnie kryminał, horror i słodko-gorzka powieść o dojrzewaniu, która poruszy serce nawet najbardziej cynicznego czytelnika.

Znakomita, złożona psychologicznie powieść. Stephen King jest tak powszechnie uznawany za mistrza grozy i horroru, że zapomina się, że jego największym darem jest zmysł opisywania codzienności.

„New York Times Book Review”

King napisał powieść tyleż wzruszającą, co po prostu niesamowitą… To jedna z najbardziej świeżych i przerażających książek w jego dorobku.

„Entertainment Weekly”

Imponujący majstersztyk, subtelne studium charakteru, od którego nie sposób się oderwać.

„Playboy”

Stephen King jest jak zwykle znakomity.

„Time”

King daje czytelnikowi odczuć tęsknotę i żal zrodzone z tragedii, i wprawnie oddaje życzliwość i małostkowość, które często cechują małomiasteczkową rzeczywistość.

„Wall Street Journal”

King jest mistrzem konstruowania opowieści i oddawania ducha opisywanych miejsc.

„USA Today”

Stephen King (ur. 1947) napisał ponad pięćdziesiąt książek i wszystkie zyskały status światowych bestsellerów. Znajdują się między nimi: „Miasteczko Salem”, „Misery”, „Pod kopułą”, „Dallas’ 63” czy „Lśnienie”, którego kontynuacja ukaże się niebawem nakładem Prószyński i S-ka. Powieści Kinga doczekały się wielomilionowych nakładów, tłumaczeń na przeszło 30 języków, a na całym świecie można znaleźć ponad 300 milionów egzemplarzy książek z jego nazwiskiem na okładce. Stephen King mieszka w stanie Maine z żoną, powieściopisarką Tabithą King.

Joyland od Stephen King możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Po prostu lubimy sobie wyobrażać, że szaleństwo i rozsądek to przeciwne brzegi oceanu, a tak naprawdę to sąsiednie wyspy.
A jednak to pierwsze złamane serce boli najbardziej,goi się najwolniej i pozostawia najbardziej widoczną bliznę.
Ojciec nauczył mnie - głównie swoim przykładem - że jeśli człowiek chce być panem swojego losu, musi sam sobie radzić ze swoimi problemami.
Nie mogę pojąć, dlaczego ludzie posługują się religią, żeby krzywdzić się nawzajem, kiedy i bez tego na świecie jest tyle bólu.
Żyjemy w świecie głęboko zepsutym, pełnym wojen, okrucieństwa i bezsensownych tragedii. Każdy zamieszkujący go człowiek dostaje swoją porcje nieszczęścia i nieprzespanych nocy. Ci z was, którzy jeszcze tego nie wiedzą, pewnego dnia się przekonają.
Niektórzy ukrywają swoje prawdziwe oblicza... Czasem można poznać, że noszą maski, ale nie zawsze. Nawet ludzie o silnej intuicji mogą dać się nabrać.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Chyba pierwsza pozycja Kinga z którą się zetknąłem. Jest więc dla mnie dość ważna - spodobała mi się. Nie jest może oczywista gatunkowo, ale powinna się spodobać przeciętnemu czytelnikowi.

 • Awatar

  Miła, lekka książka. Wypełniacz czasu niewymagający głębszych przemyśleń. Mocne 4*

 • Awatar

  Bardzo przyjemna książka. Czyta się szybko. Fabuła nie jest przytłaczająca. Godna polecania książka

 • Awatar

  To nie jest King, jakiego wszyscy znamy i oczekujemy. Joyland, to 'obyczajówka' napisana ręką mistrza. Ładny wątek na jesienne wieczory. Można się kilka razy zaśmiać, trochę powspominać własną młodość, a i nawet dla najwytrwalszych - popłakać. Jeśli ktoś szuka Kinga z krwi i kości - nie zalecam. Jeśli ktoś potrzebuje odpocząć przy przyjemnej książce - zapraszam do lektury

 • Awatar

  Książka miała nie być wydana w formie ebook, jednak i w takiej postaci się ukazała. Dla mnie zostawia ona pewien niesmak. Może dlatego, że spodziewałem się czegoś co mnie albo przestraszy albo zaskoczy, a jest to raczej powieść obyczajowo przygodowa. Coż i Kingowi zdarzają się gorzej napisane powieści.

 • Awatar

  Nie ma tragedii, bo na taki stan rzeczy King zbyt dobrze pisze. Ale w historii brakuje mi dobrego punktu kulminacyjnego. Ciarki po plecach nie przechodzą ani razu, a ponieważ to jednak King, czyli czytelnik spodziewa się konkretnych wrażeń, to polecam jednak czytać jako powieść obyczajową, a nie horror i będzie ok.

 • Awatar

  Przyznam szczerze, że zawiodłem się na tej książce. S. King jest moim zdaniem świetnym pisarzem, natomiast ta książka moim zdaniem nie dość, że króciutka to jeszcze brak dobrego napięcia :(
  Osobiście uważam, że jak szuka się czegoś dobrego do czytania to bym to akurat omijał.

 • Awatar

  Po rewelacyjnym Dallas'63 spodziewałem się po książce Joyland czegoś więcej. Nie mogę też powiedzieć, że się zawiodłem, bo przeczytałem tę powieść z zainteresowaniem i odnalazłem w niej momenty, które obfitowały w pozytywne emocje. Nie będąc już pierwszej młodości, miałem okazję przy niej powspominać czasy, w których przeżywałem pierwszą miłość, kiedy uczyłem się, czy wreszcie podejmowałem pierwszą pracę. Dzięki Joylandowi udało mi się odbyć podróż, która przyspieszyła bicie mojego serca, ale przypomniała też uczucie, kiedy motylki w fruwają w okolicy brzuchu. Zastanawiałem się ile mnie samego mógłbym odnaleźć w młodym Devinie? Rozmyślałem także ile w Devinie Jonesie jest z autora, Stephena Kinga?
  Dobrze czułem się spacerując po wesołym miasteczku, delektując się wspaniałym klimatem małomiasteczkowego parku rozrywki. W ten sposób odbyłem nostalgiczną podróż do czasów, o których prawie nikt już dziś nie pamięta. Przeżywam teraz okres, w którym bardzo odpowiadają mi klimaty zaserwowane przez Stephena Kinga w Joylandzie i w żadnym wypadku nie uznaję czasu spędzonego w tym parku rozrywki za stracony. Bawiłem się nadzwyczaj dobrze.

 • Awatar

  Mimo, że poprzednie książki S.K znam tylko i wyłącznie z ich "ekranizacji" spodziewałem się sporo zjawisk paranormalnych. Jednak jak się okazało, przez większość czasu towarzyszy nam historia młodego mężczyzny, który latem 1973 zaczyna pracę w wesołym miasteczku. Poznajemy jego historię, miłosne uniesienia, ciężką pracę, życie towarzyskie, a to wszystko w otoczce morderstwa, i rzekomego ducha młodej kobiety nawiedzającego wspomniane miejsce. Jest sporo zabawnych jak i smutnych momentów. Z całą pewnością autor gra na naszych uczuciach. Polecam tę książką, bardzo lekka i przyjemnie się ją czyta - no dobra duchy też są :)

Warto zerknąć