ebook Wpływ aglomeracji miejskich i pozycji przestrzennej na występowanie chorób psychicznych i uzależnienia od alkoholu - studium z zakresu medycyny i socjologii
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Wpływ aglomeracji miejskich i pozycji przestrzennej na występowanie chorób psychicznych i uzależnienia od alkoholu - studium z zakresu medycyny i socjologii
ebook: pdf

E-book - najniższa cena: 26.37
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
26.37 zł
26.60 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)

Książka porusza zagadnienie środowiskowych uwarunkowań występowania chorób psychicznych i uzależnienia od alkoholu w średniej wielkości mieście – Tarnowskie Góry. Jest to druga praca poruszająca tę problematykę w Polsce, a pierwsza w formie Książkowej. Badania tego typu zazwyczaj dotyczyły dużych miast i metropolii. Badania dotyczące miast średniej wielkości są rzadkie, jeżeli chodzi o piśmiennictwo światowe.

Przedstawione badania dotyczą pierwszego okresu transformacji ustrojowej kraju, czyli od 1989 roku do roku 2002, na niedługo przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej i zapoczątkowaniem procesu emigracji zarobkowej.

Otrzymane wyniki badań mogą posłużyć do określonych zmian w procesie restrukturyzacji przestrzeni miejskich. W końcu badania są uzupełnieniem do czynników biologicznych warunkujących powstawanie chorób psychicznych i uzależnienia od alkoholu w ramach koncepcji holistycznych z wykorzystaniem badań o charakterze interdyscyplinarnym, co było głównym celem prowadzonych badań. Przykład miasta Tarnowskie Góry, a konkretnie występowania w nim problemów zdrowotnych może być punktem odniesienia do podejmowania działań profilaktycznych także w innych miastach średniej wielkości, czy z pewnym przybliżeniem do bardziej wyodrębnionych obszarów większych miast czy metropolii.

Wpływ aglomeracji miejskich i pozycji przestrzennej na występowanie chorób psychicznych i uzależnienia od alkoholu - studium z zakresu medycyny i socjologii od Piotr Wacław Gorczyca możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć