ebook Przerwane milczenie
3.73 / 5.00 (liczba ocen: 1818)

Przerwane milczenie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 20.44
Audiobook - najniższa cena: 20.35
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK WTK
EMPIK#EMPIK WTK
20.44 zł
-20% 22.40 zł Lub 20.16 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
28.00 zł
-32% 18.90 zł
28.00 zł
Inne proponowane

Od lat spędzają wspólnie urlop w idyllicznej angielskiej posiadłości Stanbury: jej właścicielka Patricia wraz z mężem Leonem i dwiema córkami, psycholog Tim z cierpiącą na depresję żoną Evelin, naukowiec Aleksander z córką Ricardą i niedawno poślubioną, dużo młodszą od siebie żoną, Jessicą. Trzech mężczyzn łączy od czasów szkolnych bliska przyjaźń. Nowa z tym towarzystwie Jessica szybko zauważa, że beztroski nastrój jest jedynie złudzeniem i że wszyscy urlopowicze jakoś dziwnie się zachowują, zupełnie jakby mieli coś do ukrycia. Niepokojącej atmosfery nie poprawia pojawienie się tajemniczego Phillipa Bowena, przekonanego o swoim pokrewieństwie z Patricią i zgłaszającego pretensje do Stanbury. Im bardziej Jessica analizuje fakty, tym gorzej czuje się w samotnym domu. Jej złowrogie przeczucia potwierdzają się, gdy pewnego dnia wraca z samotnego spaceru po okolicy i zastaje w domu makabryczny widok.
Charlotte Link to mistrzyni zagadkowej intrygi. Przerwane milczenie to kolejny, mroczny kryminał, od którego nie sposób się oderwać.

Przerwane milczenie od Charlotte Link możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Łatwo widzieć upiory, kiedy człowiek jest absolutnie rozbity.
Prawdziwa przyjaźń toleruje indywidualność i poszanowanie własnych sfer życia.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/04/charlotte-link-przerwane-milczenie.html

  Większość z nas ma znajomych jeszcze ze szkoły, z którymi często spędzamy czas.
  Takimi przyjaciółmi są Leon, Tim i Aleksander. Często spędzają ze swoimi żonami wakacje, ferie i święta w posiadłości w okolicach Yorkshire. Wszystkie trzy pary wydają się tworzyć zgraną i zżytą grupę.
  Wszyscy jednak wiemy, że jeżeli ludzie spędzają ze sobą wiele czasu, może dochodzić między nimi do spięć. Każdy człowiek ma też swoje tajemnice.
  Przyjrzyjmy się zatem osobom, spędzającym czas w Stanbury:
  Leon- mąż właścicielki posiadłości. Prawnik na skaju bankructwa, ma długi u przyjaciół. Czy ma jeszcze przyjaciół?-Oto jest pytanie…
  Patricia-Właścicielka domu. Zasadnicza, czepialska, wywyższająca się.
  Tim- psychoterapeuta, narcyz, pogardza innymi.
  Evelin- Żona Tima. Zastraszona przez męża, tęga, zakompleksiona kobieta. Często ignorowana przez innych.
  Aleksander- Człowiek, którym manipuluje cała grupa, nie mający swojego zdania.
  Jessica- Druga żona Aleksandra. Jest nowa w grupie. Bacznie obserwuje zakłamanie „przyjaciół”, źle czuje się w tym towarzystwie.
  Ricarda- Nastoletnia córka Aleksandra z pierwszego małżeństwa. Przechodzi okres buntu. Nienawidzi wszystkich i wszystkiego.
  Phillip- Jest intruzem. Twierdzi, że jest krewnym Patricii i rości sobie prawa do Stanbury.
  Pewnego słonecznego dnia, podczas ferii wielkanocnych, w domu dochodzi do tragedii-ktoś z zimną krwią zabija 3 mieszkańców.
  Jak widzicie w sumie każdy miał motyw. Kto zaatakował „przyjaciół”? Kto zginął, a kto ocalał?
  Przeczytajcie sami-warto!
  „Przerwane milczenie” nie jest pierwszą książką Charlotte Link, jaką przeczytałam. Wiem już zatem, że rozwiązanie jest zawsze nieoczywiste.
  Wytypowałam sprawcę i tym razem-miałam rację. Jestem ciekawa, czy i Wam się uda…

 • Awatar

  Charlotte Link napisała świetną powieść balansującą na granicy mrocznego kryminału i poruszającego dramatu. Sława Lisiecka znakomicie ją przełożyła z języka niemieckiego, zachowując przy tym wyjątkowość dobrze prowadzonej, wielostronnej narracji. Do ideału w polskim wydaniu zabrakło tylko przyzwoitej korekty

 • Awatar

  Jessica, wraz mężem Aleksandrem i pasierbicą Ricardą, udali się na kolejny wspaniały wyjazd do malowniczej miejscowości Stanbury w Anglii. Tam spotykają się w trakcie wspólnych wyjazdów z przyjaciółmi, właścicielką domu Patricią, jej mężem Leonem i dwiema ich córkami. Do grona przyjaciół należą także psychoterapeuta Tim wraz z otyłą i neurotyczną żoną Ewelin. Jessica spostrzega, że obraz sielanki, który starają się wszyscy kreować będące na kanikule osoby, jest tylko złudzeniem. Tak naprawdę, to wszystko jest udawane, na pokaz. Pewnego dnia, w Stanbury pojawia się młody mężczyzna, Philip Bowen, który przedstawia się jako bliski krewny Patrici i zgłasza swoje roszczenia względem wiejskiej posiadłości. Kolejne dni i przemyślenia Jessici, doprowadzają ją do przekonania, że wszystkie osoby zamieszkujące dom w Stanbury są nieszczęśliwe i skrywają w sobie jakieś tajemnice. Okazuje się, że nawet mąż Alexander, coś przed nią ukrywa a nawet ją okłamuje. Pewnego dnia, Jessica po powrocie ze spaceru, zastaje w domu zwłoki prawie wszystkich urlopowiczów. Czy to takiej tragedii musiało dojść?
  Jak zwykle nie zawiodłem się na kolejnej powieści autorstwa Charlotte Link. Staje się ona jednym moich ulubionych autorów. Autorów, o których kolejne książki pytam w wydawnictwie i czekam na nie niecierpliwie.
  Przerwane milczenie jest wspaniałym studium psychologicznym, połączonym z wątkiem kryminalnym. Przedstawione w książce postaci, jak to zwykle bywa u mistrzyni niemieckiego kryminału, są wyraziste. Wszystkie posiadają głęboka osobowość i przedstawione są w ten sposób, iż jesteśmy gotowi je nienawidzić bądź przeciwnie, z drążącym sercem przypatrywać się ich poczynaniom. Problemy społeczne, które autorka porusza w tej książce nie należą do błahych. Tak, więc w powieści, głównym tematem są zależności międzyludzkie. Zależności w najgorszym tego słowa znaczeniu. Charlotte Link, ukazuje chore związki małżeńskie, w których kobieta staje się ofiarą. Będąc w pełni uzależniona od swojego męża, przeżywa okropne katusze. On zaś chełpi się swoją władzą i żądny władzy, potrafi doprowadzić do najgorszego. Ofiara tego związku jest w takim stanie, iż gotowa jest zrobić wszystko, aby „na zewnątrz” wyglądało to jak najnormalniej w świecie. Stosuje różne wybiegi, żeby odsunąć od siebie swoje problemy, zajmuje się zatem problemami innych osób. Wytyka je, wtrąca się w cudze życie. Stwarza fałszywy obraz szczęścia i miłości a tak naprawdę jest zaszczutym i doprowadzonym do ostateczności człowiekiem. Takie postępowanie prowadzi przeważnie do nieszczęść lub rozwodów. Większym problemem od samego rozwodu, są przeżycia dzieci z rozbitych rodzin i tym dzieciom poświęca autorka karty swojej powieści. Poznajemy piętnastoletnią Ricardę, która rozwód rodziców przeżywa bardzo mocno, brak ojca doskwiera jej szczególnie i ciągle bardzo za nim tęskni. Nie potrafi też przekonać się do nowej żony swojego taty, czyli Jessici. Uważa, że to ona winna jest wszelkim nieszczęściom, które spadły na jej rodzinę po rozwodzie. Brak zrozumienia wśród dorosłych, brak akceptacji nastoletniego postępowania, rodzi ogromne problemy, które spiętrzając się, powodują, iż nastolatka podejmuje pochopne decyzje, nie rozumiejąc do końca konsekwencji swojego postępowania.
  Jednak sama autorka a w tym przypadku posługując się osobą Jessici, podchodzi do takich decyzji, podejmowanych przez nastoletnie dzieci bardzo liberalnie. Jessica, bowiem pomimo nienawiści kierowanej ze strony Ricardy, cały czas staje w jej obronie i szanuje podejmowane przez nią decyzje. I choć są to decyzje, dzięki którym dziecko bardzo szybko wkracza w świat dorosłych, ona twierdzi, że każdy ma prawo do swoich decyzji i powinien je sam podejmować. Ja osobiście nie bardzo rozumiałem ten entuzjazm Jessici.

Warto zerknąć