Hobbit
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.19 / 5.00
liczba ocen: 1604852
cena od: 23.54
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 23.54 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
23.54 zł
24.52 zł
25.42 zł
27.10 zł
29.90 zł
Pozostałe księgarnie
29.90 zł
23.88 zł
25.79 zł
26.13 zł
26.91 zł
26.91 zł
28.41 zł
29.90 zł
Opis:

Niezapomniana opowieść o małym hobbicie, wielkiej odwadze i dalekiej wyprawie „tam i z powrotem”, która stała się początkiem największej przygody w dziejach Śródziemia.

Arcydzieło literatury fantasy, które zaprasza Czytelnika do wkroczenia w baśniowy, przemyślany w najdrobniejszych szczegółach świat. Śmiałkowie, którzy tak jak hobbit Bilbo Baggins – „istota większa od liliputa, mniejsza jednak od krasnala” – odnajdą w sobie odwagę, wybiorą się na niebezpieczną wędrówkę do strzeżonej przez smoka Smauga Samotnej Góry. A jak wiadomo, ta wyprawa w doborowej kompanii trzynastu krasnoludów i czarodzieja Gandalfa stała się początkiem przełomowych w dziejach Śródziemia wydarzeń, opisanych we „Władcy Pierścieni”. Kto więc wyruszy na spotkanie przygody z pierwszym hobbitem, który oprócz dobroci i miłości do fajkowego ziela, odkrył w sobie „ziarenko dziwactwa”, męstwo i spryt, a potem poczuł magiczną moc Jedynego Pierścienia?

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Styl pisania Tolkiena nie jest prosty, dlatego ciągle się słyszy, że nie warto poświęcać na jego twórczość czasu. Ale wszystko trzeba poznać, więc przeczytałam "Hobbita" i jestem zachwycona. Przygody z fantastyką nie zaczęłam wczoraj, ale świat tu wykreowany pobija wszystkie, które znam! Dokładne opisy przyrody i rozmieszczenie wszystkiego w świecie jest dokładnie zaplanowane. Zupełnie jakbym tam była. Nie zapominajmy też o fabule. Jest ciekawa, wciągająca i ani się obejrzałam, a już skończyłam czytać. Dlatego polecam zapoznać się z twórczością Tolkiena wszystkim, a szczególnie fanom książek przygodowych i fantastyki.

 • Awatar

  Tą powieść (i Tolkiena w ogóle) poznałem w trochę dziwny sposób - koleżanka przysyłała mi ją w odcinkach. Pamiętam jak bardzo mnie wciągnęła i jak "molestowałem" ją kolejne kawałki, a ona znęcała się nade mną... Ale dzięki temu miałem czas na układanie tego sobie w głowie i wyciąganie wniosków, a wierzcie mi - jest nad czym myśleć. I warto ją przeczytać, szczególnie gdy inne powieści Tolkiena wydały się zbyt monumentalne lub nie podeszły w jakiś inny sposób.

 • Awatar

  To książka, którą łatwo źle zrozumieć i potraktować ją jak zwykłą bajkę. Tymczasem przygody małego niziołka wcale nie są takie zabawne, jak by się mogło wydawać. Walka z własnymi przyzwyczajeniami i lękami w świecie krasnoludów, smoków i wielkich pająków potrafi każdemu dać do myślenia. A Hobbit, to dopiero początek większej przygody.
  Obowiązkowe dla wszystkich, którzy choć trochę interesują się powieściami fantasy.

 • Awatar

  Hobbit to obowiązkowa pozycja dla każdego fana fantasy. Jeżeli ktoś chce zacząć przygodę z Tolkienem to powinien zacząć właśnie od tej książki. Jeżeli zastanawiasz się czy przeczytać książkę czy zobaczyć film odpowiedź jest tylko jedna - najpierw książka !

 • Awatar

  Ci, którym się podoba filmowy "Hobbit" powinni obowiązkowo sięgnąć do książkowego pierwowzoru. Pewne różnice są - na korzyść książki, oczywiście. Czyta się naprawdę szybko i przyjemnie :)

 • Awatar

  Książka idealna na rozpoczęcie przygody ze Tolkienem. Krótka, lekka i idealnie wprowadzająca w świat Śródziemia.

 • Awatar

  Historia napisana dobrze, z pomysłem i polotem. Nadaje się na lekturę dla (nieco starszych) dzieci - ta historia zdecydowanie zwiększa szanse na to, ze zakochają się w gatunku fantasy.

 • Awatar

  Świetna książka w świecie fantasy. Pisana prostym, a zarazem barwnym językiem pobudzającym wyobraźnię czytelnika.

  Nigdy nie czytałem Tolkiena, co jest pewnego rodzaju moją osobistą porażką. Jednak po świetnym wprowadzeniu do świata Śródziemia, zabieram się do czytania kolejnych części z tego uniwersum.

Inne proponowane
Warto zerknąć