ebook Hobbit
4.26 / 5.00 (liczba ocen: 2248145)

Hobbit
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 22.34
Audiobook - najniższa cena: 25.90
wciąż za drogo?
27.70 złpremium: 14.90 zł Lub 14.90 zł
-25% 22.34 zł
22.34 zł Lub 20.11 zł
25.32 zł Lub 22.79 zł
25.90 zł
20.85 zł
23.68 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Niezapomniana opowieść o małym hobbicie, wielkiej odwadze i dalekiej wyprawie „tam i z powrotem”, która stała się początkiem największej przygody w dziejach Śródziemia. Ebook Hobbit J. R. R. Tolkiena to najbardziej znane – zaraz po kultowej trylogii Władca Pierścieni – dzieło angielskiego autora. Książka doczekała się ekranizacji i wpisania na listę lektur szkolnych.

• „Hobbit” (ebook) J. R. R. Tolkiena to powieść z kategorii fantasy.
• Książka „Hobbit” to lektura szkolna. John Ronald Reuel Tolkien opowiedział w niej dzieje wielkiej wyprawy "tam i z powrotem" małego Bilbo Bagginsa. W wydanej w 1937 r. historii po raz pierwszy pojawiło się Śródziemie z zamieszkującymi je niesamowitymi istotami. Książka podbiła serca czytelników na całym świecie i doczekała się jeszcze słynniejszej kontynuacji w postaci Władcy Pierścieni.

Arcydzieło literatury fantasy. Baśniowy, przemyślany w najdrobniejszych szczegółach fantastyczny świat oraz barwne postaci i ich wspaniałe przygody. Bohaterem jest tytułowy hobbit, „istota większa od liliputa, mniejsza jednak od krasnala”, pełen życzliwości dla świata, dobroci, nieskory do męstwa, a przecież odważny, poczciwy, a przecież sprytny. Autor szuka w swej powieści odpowiedzi na podstawowe pytania o źródła dobra i zła. To także wstęp i zaproszenie do najgłośniejszego dzieła Tolkiena Władcy Pierścieni. Lektura szkolna.

Hobbit od J.R.R. Tolkien możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Świetne wprowadzenie do cudownego świata zbudowanego przez Tolkiena. Przeczytałem tę książkę jadąc pociągiem ze Szczecina do Trójmiasta. Nie mogłem się oderwać, a jak skończyłem czułem wielką pustkę. Tak wielką, że będąc w Gdańsku od razu poleciałem po trójtomiszcze Władcy Pierścieni.
  Książka mimo, że tak krótka i przeznaczona dla dzieci zawiera do dziś niewyjaśnione tajemnice Śródziemia - to powoduje, że ten świat żyje i będzie dalej żyć. Książka pokazuje jak ważna jest współpraca ze sobą i wiara we własne siły - w moim odczuciu - jest to książka idealna dla dzieci, które szukają w swoim życiu potwierdzenia, że nawet mały włochaty Hobbit potrafi stawić czoła wielkim wyzwaniom.

 • Awatar

  Świat Tolkiena można pokochać, albo znienawidzić. Hobbit jest w mojej ocenie najprzyjemniejszą książką do czytania pióra Johna Ronalda Reuela. Jeśli ktoś zamierza dowiedzieć się, czy ten charakterystyczny styl pisania utrzymujący się we wszystkich działach autora jest dla niego, to polecam zacząć właśnie od Hobbita.

 • Awatar

  Styl pisania Tolkiena nie jest prosty, dlatego ciągle się słyszy, że nie warto poświęcać na jego twórczość czasu. Ale wszystko trzeba poznać, więc przeczytałam "Hobbita" i jestem zachwycona. Przygody z fantastyką nie zaczęłam wczoraj, ale świat tu wykreowany pobija wszystkie, które znam! Dokładne opisy przyrody i rozmieszczenie wszystkiego w świecie jest dokładnie zaplanowane. Zupełnie jakbym tam była. Nie zapominajmy też o fabule. Jest ciekawa, wciągająca i ani się obejrzałam, a już skończyłam czytać. Dlatego polecam zapoznać się z twórczością Tolkiena wszystkim, a szczególnie fanom książek przygodowych i fantastyki.

 • Awatar

  Tą powieść (i Tolkiena w ogóle) poznałem w trochę dziwny sposób - koleżanka przysyłała mi ją w odcinkach. Pamiętam jak bardzo mnie wciągnęła i jak "molestowałem" ją kolejne kawałki, a ona znęcała się nade mną... Ale dzięki temu miałem czas na układanie tego sobie w głowie i wyciąganie wniosków, a wierzcie mi - jest nad czym myśleć. I warto ją przeczytać, szczególnie gdy inne powieści Tolkiena wydały się zbyt monumentalne lub nie podeszły w jakiś inny sposób.

 • Awatar

  To książka, którą łatwo źle zrozumieć i potraktować ją jak zwykłą bajkę. Tymczasem przygody małego niziołka wcale nie są takie zabawne, jak by się mogło wydawać. Walka z własnymi przyzwyczajeniami i lękami w świecie krasnoludów, smoków i wielkich pająków potrafi każdemu dać do myślenia. A Hobbit, to dopiero początek większej przygody.
  Obowiązkowe dla wszystkich, którzy choć trochę interesują się powieściami fantasy.

 • Awatar

  Hobbit to obowiązkowa pozycja dla każdego fana fantasy. Jeżeli ktoś chce zacząć przygodę z Tolkienem to powinien zacząć właśnie od tej książki. Jeżeli zastanawiasz się czy przeczytać książkę czy zobaczyć film odpowiedź jest tylko jedna - najpierw książka !

 • Awatar

  Ci, którym się podoba filmowy "Hobbit" powinni obowiązkowo sięgnąć do książkowego pierwowzoru. Pewne różnice są - na korzyść książki, oczywiście. Czyta się naprawdę szybko i przyjemnie :)

 • Awatar

  Książka idealna na rozpoczęcie przygody ze Tolkienem. Krótka, lekka i idealnie wprowadzająca w świat Śródziemia.

 • Awatar

  Historia napisana dobrze, z pomysłem i polotem. Nadaje się na lekturę dla (nieco starszych) dzieci - ta historia zdecydowanie zwiększa szanse na to, ze zakochają się w gatunku fantasy.

 • Awatar

  Świetna książka w świecie fantasy. Pisana prostym, a zarazem barwnym językiem pobudzającym wyobraźnię czytelnika.

  Nigdy nie czytałem Tolkiena, co jest pewnego rodzaju moją osobistą porażką. Jednak po świetnym wprowadzeniu do świata Śródziemia, zabieram się do czytania kolejnych części z tego uniwersum.

Warto zerknąć