Hobbit

średnia ocena: 4.25 / 5.00
liczba ocen: 2290332
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Opis:

Niezapomniana opowieść o małym hobbicie, wielkiej odwadze i dalekiej wyprawie „tam i z powrotem”, która stała się początkiem największej przygody w dziejach Śródziemia.

Arcydzieło literatury fantasy, które zaprasza Czytelnika do wkroczenia w baśniowy, przemyślany w najdrobniejszych szczegółach świat. Śmiałkowie, którzy tak jak hobbit Bilbo Baggins – „istota większa od liliputa, mniejsza jednak od krasnala” – odnajdą w sobie odwagę, wybiorą się na niebezpieczną wędrówkę do strzeżonej przez smoka Smauga Samotnej Góry. A jak wiadomo, ta wyprawa w doborowej kompanii trzynastu krasnoludów i czarodzieja Gandalfa stała się początkiem przełomowych w dziejach Śródziemia wydarzeń, opisanych we „Władcy Pierścieni”. Kto więc wyruszy na spotkanie przygody z pierwszym hobbitem, który oprócz dobroci i miłości do fajkowego ziela, odkrył w sobie „ziarenko dziwactwa”, męstwo i spryt, a potem poczuł magiczną moc Jedynego Pierścienia?

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Styl pisania Tolkiena nie jest prosty, dlatego ciągle się słyszy, że nie warto poświęcać na jego twórczość czasu. Ale wszystko trzeba poznać, więc przeczytałam "Hobbita" i jestem zachwycona. Przygody z fantastyką nie zaczęłam wczoraj, ale świat tu wykreowany pobija wszystkie, które znam! Dokładne opisy przyrody i rozmieszczenie wszystkiego w świecie jest dokładnie zaplanowane. Zupełnie jakbym tam była. Nie zapominajmy też o fabule. Jest ciekawa, wciągająca i ani się obejrzałam, a już skończyłam czytać. Dlatego polecam zapoznać się z twórczością Tolkiena wszystkim, a szczególnie fanom książek przygodowych i fantastyki.

 • Awatar

  Tą powieść (i Tolkiena w ogóle) poznałem w trochę dziwny sposób - koleżanka przysyłała mi ją w odcinkach. Pamiętam jak bardzo mnie wciągnęła i jak "molestowałem" ją kolejne kawałki, a ona znęcała się nade mną... Ale dzięki temu miałem czas na układanie tego sobie w głowie i wyciąganie wniosków, a wierzcie mi - jest nad czym myśleć. I warto ją przeczytać, szczególnie gdy inne powieści Tolkiena wydały się zbyt monumentalne lub nie podeszły w jakiś inny sposób.

 • Awatar

  To książka, którą łatwo źle zrozumieć i potraktować ją jak zwykłą bajkę. Tymczasem przygody małego niziołka wcale nie są takie zabawne, jak by się mogło wydawać. Walka z własnymi przyzwyczajeniami i lękami w świecie krasnoludów, smoków i wielkich pająków potrafi każdemu dać do myślenia. A Hobbit, to dopiero początek większej przygody.
  Obowiązkowe dla wszystkich, którzy choć trochę interesują się powieściami fantasy.

 • Awatar

  Hobbit to obowiązkowa pozycja dla każdego fana fantasy. Jeżeli ktoś chce zacząć przygodę z Tolkienem to powinien zacząć właśnie od tej książki. Jeżeli zastanawiasz się czy przeczytać książkę czy zobaczyć film odpowiedź jest tylko jedna - najpierw książka !

 • Awatar

  Ci, którym się podoba filmowy "Hobbit" powinni obowiązkowo sięgnąć do książkowego pierwowzoru. Pewne różnice są - na korzyść książki, oczywiście. Czyta się naprawdę szybko i przyjemnie :)

 • Awatar

  Książka idealna na rozpoczęcie przygody ze Tolkienem. Krótka, lekka i idealnie wprowadzająca w świat Śródziemia.

 • Awatar

  Historia napisana dobrze, z pomysłem i polotem. Nadaje się na lekturę dla (nieco starszych) dzieci - ta historia zdecydowanie zwiększa szanse na to, ze zakochają się w gatunku fantasy.

 • Awatar

  Świetna książka w świecie fantasy. Pisana prostym, a zarazem barwnym językiem pobudzającym wyobraźnię czytelnika.

  Nigdy nie czytałem Tolkiena, co jest pewnego rodzaju moją osobistą porażką. Jednak po świetnym wprowadzeniu do świata Śródziemia, zabieram się do czytania kolejnych części z tego uniwersum.

Inne proponowane
Warto zerknąć