ebook Podręcznik startupu. Budowa wielkiej firmy krok po kroku
3.75 / 5.00 (liczba ocen: 63) Ilość stron (szacowana): 680

Podręcznik startupu. Budowa wielkiej firmy krok po kroku
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 49.50
Audiobook - najniższa cena: 13.90
wciąż za drogo?
49.50 zł Lub 44.55 zł
99.00 zł
99.00 zł Lub 89.10 zł
49.50 zł
49.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Twój startup - instrukcja obsługi

Ta książka nie jest lekturą do poduszki na jedną, bezsenną noc. Nie należy pochłaniać jej bezrefleksyjnie, by następnie odłożyć na półkę i już do niej nie wrócić. Wręcz przeciwnie - jeśli chcesz skorzystać z tego niezwykłego podręcznika, studiuj go po trochu, systematycznie i wracaj do niego regularnie. Niech stanie się Twoim najlepszym przyjacielem na najbliższe sześć do trzydziestu miesięcy... ponieważ właśnie taki czas musisz dać sobie i swojemu przedsięwzięciu, by stało się rentowną firmą, zdolną do odniesienia rynkowego sukcesu.

Dla ułatwienia pracy z podręcznikiem został on podzielony na cztery części. Z pierwszej dowiesz się, czym jest Customer Development. Poznasz też jego manifest, czyli katalog czternastu zasad, którymi powinny kierować się startupy przystępujące do wdrażania tej metodologii zarządzania, opracowanej specjalnie dla nich. Następna część opisuje proces przełożenia wizji założycielskiej na szablon modelu biznesowego, a następnie na szereg hipotez, weryfikowanych przy udziale klientów. W części trzeciej znajduje się opis programu testów pozwalających zorientować się, jaka jest potencjalna rentowność Twojej firmy. Autorzy przygotowali też dla Ciebie listy kontrolne, pomocne przy sprawdzaniu postępów na kolejnych etapach związanych z realizacją procesu Customer Development.

 

 

Wywiad z Bobem Dorfem cz. II: oglądaj

Wywiad z Bobem Dorfem cz. III: oglądaj

 


Steve Blank to lider innowacyjnych rozwiązań w zakresie metodologii rozwijania startupów i nauczania przedsiębiorczości. Steve jest autorem metodologii Customer Development, która stała się punktem wyjścia do utworzenia ruchu Lean Startup. Wykłada przedsiębiorczość na Uniwersytecie Stanforda, Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley oraz Uniwersytecie Columbia. Jego blog www.steveblank.com to lektura obowiązkowa wszystkich przedsiębiorców.

Bob Dorf jest przedsiębiorcą. Swoją pierwszą dochodową firmę założył w wieku zaledwie dwudziestu dwóch lat. Potem założył sześć kolejnych. Jak sam podsumowuje, były to "dwa wielkie sukcesy, dwa udane projekty i trzy świetne firmy do generowania odpisów podatkowych". W wolnym czasie Bob prowadzi w Columbia Business School wykłady poświęcone modelowi Customer Development i skutecznemu budowaniu startupów.

 


Patroni wydania:

Podręcznik startupu. Budowa wielkiej firmy krok po kroku od Steve Blank, Bob Dorf możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Tę książkę powinien przeczytać absolutnie każdy przedsiębiorca oraz wszyscy ci, którzy zastanawiają się nad założeniem firmy. Techniki, które zostały w niej opisane sprawdzają się rewelacyjnie nie tylko przy budowaniu wszelkiej maści startupów, ale też w już funkcjonujących przedsięwzięciach. Masz firmę i chcesz wprowadzić do oferty nowe produkty/usługi? Nie jesteś pewny tego, czy klienci w ogóle będą tym zainteresowani? Koniecznie sięgnij po tę książkę - dowiesz się co zrobić, żeby nie stracić czasu i pieniędzy na działania, które absolutnie nic Ci nie dadzą.

Warto zerknąć