ebook Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód-Zachód
4.14 / 5.00 (liczba ocen: 4908)

Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód-Zachód
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 14.40
wciąż za drogo?
33.48 złpremium: 21.60 zł Lub 21.60 zł
30.60 zł Lub 27.54 zł
30.61 zł Lub 27.55 zł
30.90 zł
-55% 14.40 zł
29.60 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Drugi tom doskonale przyjętej serii fantasy. Wojny bogów i wojny ludzi. Krwawe starcia i pojedynki na śmierć i życie. Duma, honor i wierność, wytrwałość i żelazna wola.

W książkach Roberta M. Wegnera odżywają dawne wartości, a pomiędzy barwnymi pojedynkami, intrygami, bitwami wielkich armii i krwawymi starciami jest miejsce na emocje, które potrafią skruszyć serce największego twardziela. Opowiadania z Północy, Południa, Wschodu i Zachodu składają się na epicką opowieść o egzotycznych światach różnych nacji, języków, wierzeń i magii.
„Opowieści z meekhańskiego pogranicza” to napisana z rzadko spotykanym w polskiej literaturze rozmachem mocna proza, w której odnajdujemy nasze marzenia o szlachetności i odwadze.
Pierwszy tom „Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ-Południe” otrzymał nagrodę imienia Janusza A. Zajdla, a opowiadanie „Najlepsze, jakie można kupić” z tomu drugiego zostało wyróżnione nominacją do nagrody im. Janusza A. Zajdla w roku 2010.

Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód-Zachód od Robert M. Wegner możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Prawdziwa potęga może cię zniszczyć, lecz nie zegnie cię, jeśli będziesz uparty.
Wojny nie wybuchają, bo jakaś portowa dziwka pomyli kochasia ani nie dlatego, że jakiś złodziej znajdzie się w niewłaściwym czasie i miejscu. Wojny wybuchają, bo paru ludzi nienawidzi się do tego stopnia, że nie można już bardziej, lub dlatego, że ktoś chce więcej pieniędzy, władzy albo przyjemności i nie może ich zdobyć w inny sposób.
WSCHÓD – ZACHÓD

Kolejna część opowiadań z rubieży Meekhamu przenosi nas na wschodnie granice cesarstwa. Obserwujemy czaardan (oddział konny), którym dowodzi kha-dar Genno Laskolnyk, dawny generał cesarskiej armii. Poznajemy wyjątkowe postaci. Kailean porozumiewa się z duchem psa. Kocimiętka jest dwupostaciowy, a Daghena włada starą plemienną magią. A przy tym wszyscy są wściekle niebezpieczni.

W drugim tomie opowiadań z meekhańskiego pogranicza coraz wyraźniej widać, że w tym świecie jesteśmy świadkami przełomu. Jeszcze nie wiadomo, co się stanie, ale nabieramy pewności, że po tym, co się zdarzy, nie będzie to już ta sama kraina. Dowiadujemy się też więcej o historii cesarstwa. Choć nadal jest wiele otwartych wątków.

Zachód, to z kolei część położona nad Oceanem Szarym. Nad oceanem leży miasto Pankee-la. Władzę w nim sprawują arystokratyczne rody. Rozgrywają się polityczne intrygi i spory. Są gildie przestępcze i tajne stowarzyszenia świątynne. To swoista i groźna dżungla, w której walczy się skrytobójczo, kłamstwem, oszustwem, trucizną. Bohaterem jest młody złodziej Altsin. Te opowiadania również w tle mają meekhańskie cesarstwo i dzieją się rzeczy, które muszą później mieć wpływ na losy imperium.

Północ – Południe oraz Wschód – Zachód stanowią dwie pierwsze części uniwersum stworzonego przez Roberta M. Wegnera. Ukazują życie na terenach pogranicznych wielkiego imperium. Stanowią swoisty wstęp do dalszych wydarzeń, które czytelnik pozna w kolejnych trzech tomach. Być może więcej, bo ta opowieść jest otwarta. Wszechświat nie ma jakiegoś szczególnego sensu, po prostu jest – to zdanie znanego psychologa mogłoby się stać mottem bohaterów opowieści Wegnera.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
Robert Wegner ponownie zestawił ze sobą dwa skrajnie różne tereny geograficzne - o odmiennych historiach, narodach, językach i wierzeniach. To też powoduje, że trudno mi wybrać, którą część polubiłem bardziej. Skłaniam się jednak ku Zachodowi, głównie ze względu na Altsina. Nie jest to bohater bez wad, popełnia błędy i za nie płaci, ale pomimo tego, zdobył moją ogromną sympatię swoim humorem, inteligencją oraz ciekawą osobowością. W połączeniu z intrygami, walkami skrytobójców w zaułkach i tajemniczą sprawą z mieczem, nikt nie powinien się dziwić, że bardziej polubiłem tę cześć książki. Jednakże Wschód nieznacznie ustępuje Zachodowi i reprezentuje równie wysoki poziom. Jest to część obfitująca w liczne potyczki z przeważającym wrogiem i wyczerpujące pościgi, w czasie których czaardan Laskolnyka musi wykazać się niebywałym sprytem i umiejętnościami, aby nie stali się kolejnymi trupami na stepie...

„Wschód-Zachód” to ponownie bardzo dobry zbiór opowiadań, dzięki którym poznamy dwie skrajnie różne strony geograficzne. Bohaterowie z krwi i kości, emocjonujące pojedynki, bitwy oraz magia, to tylko niektóre elementy warte uwagi, które powodują, że trudno odłożyć książkę Wegnera choć na chwilę. Polecam!

Ocena: 4/6
czytaj więcej
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Rewelacja!

 • Awatar

  Przemeczyłem książke na siłe. Autor cierpi na syndrom rozwiniec, zjadając zakonczenia. Rozwija wiele watków i łaczy je gdy zapomnisz o co chodzilo juz.i tak pod koniec II tomu pojawia sie watek z I tomu. Gdy juz cos sie dzieje, akcja... i zaczyna sie cos nowego. Az zal ze kupilem juz wszystkie książki :-(

 • Awatar

  Książka podzielona na dwie części
  Część „Wschód” składa się z 4 świetnych opowiadań, w których można znaleźć wspaniałe sceny bitewne, ucieczki i gonitwy. Panuje w nich klimat szlachetnych zasad, lojalności i oddania.
  Wspaniały klimat świetnie wpisujące się w nasze marzenia o dzikich polach.
  Zachód, to część świata położona nad Oceanem Szarym. Tam znajduje się największy port na kontynencie, miasto Pankee-la. Rządzą nim możne rody, toczące polityczne intrygi i spory. Tu, w odróżnieniu od części „Wschód” nie ma otwartej walki. Dominuje skrytobójstwo, podstęp i kłamstwo. W to wszystko wplątuje się młody złodziej Alstin i kilku bogów.

 • Awatar

  Wegnerowi znowu się udało. Tak jak w poprzednim tomie oczarowuje czytelników kreacją świata i pełnokrwistymi postaciami. Początkowy żal, że nie wracamy do znanych i lubianych bohaterów zostaje zastąpiony radością z obcowaniem z równie ciekawymi. Ciężko oderwać się od kolejny stron tej opowieści. Tytuł równie udany jak "Północ-Południe", dla fanów dobrej fantasy pozycja obowiązkowa.

 • Awatar

  Jedna z najciekawszych książek fantasy ostatnich lat. Wraz z poprzednim tomem "Północ-Południe" tworzą pełną kompozycję: obraz Imperium Meekhańskiego.
  Cytat z komentarza do "Północ-Południe: "Ale uwaga, to nie jest samodzielna książka. To znaczy można ją przeczytać osobno, ale widać, że to wstęp do większej całości. Zbiór opowiadań, a jak podtytuł wskazuje, dostajemy kilka migawek z dwóch krańców imperium. A potem trzeba czekać na ciąg dalszy. :) ...
  polecam

 • Awatar

  Ta książka jest jak rumak z opowiadania pt. Najlepsze, jakie można kupić... zawartego w tym zbiorze. Rozpędza się i cwałując przechodzi do morderczego galopu. Nie daje chwili na złapanie oddechu. No ale potem zwalnia by można było odpocząć. Tak, właśnie taka jest pierwsza część Wschód. W drugiej, noszącej miano Zachodu, jest już trochę wolniej i według mnie słabiej. Nie zmienia to jednak faktu, że książki Roberta Wegnera, to jedne z najlepszych pozycji jakie ostatnio czytywałem, a na pewno są majstersztykiem w swoim gatunku. Na początku roku 2012, autor wyda powieść, zapewne opartą na wydarzeniach z obu swoich zbiorów i ja czekam na nią z niecierpliwością.

Warto zerknąć