www.1944.waw.pl
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.75 / 5.00
liczba ocen: 1056
Ilość stron (szacowana): 285
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 22.03 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
22.04 zł
22.96 zł
27.99 zł
28.00 zł
Pozostałe księgarnie
28.00 zł
22.03 zł
22.40 zł
22.67 zł
25.20 zł
25.20 zł
27.99 zł
Opis:

Załóżmy, że w czasy poprzedzające wybuch Powstania Warszawskiego trafia kilkuset współczesnych żołnierzy z początku XXI wieku z nowoczesnym sprzętem, wyszkoleniem i wiedzą. Mają pewien wpływ na rzeczywistość, a także czas, aby starannie przygotować tę jedyną w swoim rodzaju operację wojskową. Czy konfrontacja przeszkolonych i wspieranych przez żołnierzy GROM powstańców z AK z doborowymi jednostkami Wehrmachtu i SS okaże się zwycięska?

Czy uda się odmienić los powojennej Polski?
Czy bohaterom znanym z powieści WWW.1939.COM.PL będzie dane wrócić w nasze czasy?


Tygrys. Potężnie opancerzony (czołowy pancerz przeszło sto milimetrów!), jak na swoją masę bardzo ruchliwy i zwrotny, uzbrojony w najlepszą na świecie osiemdziesięcioośmio-milimetrową armatę czołgową. Prawdziwy drapieżca wśród panter, pum i szakali.

A naprzeciwko...

PT91A1 twardy, polski czołg podstawowy, szczycący się studwudziestopięciomilimetrową gładkolufową armatą jako głównym uzbrojeniem. To duma uzasadniona. Działo o takich parametrach nie było ostatnim krzykiem mody w roku dwa tysiące siódmym, ale stanowiło absolutnie wizjonerski i nieosiągalny dla przeciwników szczyt techniki w roku tysiąc dziewięćset czterdziestym czwartym. Czołgiści twardego mogli wycelować znacznie dokładniej i strzelić na większy dystans niż niemieccy koledzy po fachu, a dzięki systemom nokto- i termowizyjnym nie straszne im były dymy pożarów czy noc.

Toteż konfrontacja tych dwóch wytworów ludzkiej pomysłowości zapowiadała się fascynująco…

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Dla czytelników ciekawych kolei losów bohaterów polskiego doborowego batalionu, wchodzącego w skład wojsk NATO, którzy za sprawą niefortunnego skoku w czasie zostali przeniesiony na obszar działań wojennych w trakcie trwania kampanii wrześniowej na terenie Polski w 1939r, autor Marcin Coszewski, przygotował kolejny tom opowiadający o ich działaniach wojennych, zatytułowany "www.1944.waw.pl”. W części tej autor roztacza wizję historii alternatywnej Powstania Warszawskiego i wrzuca znanych z poprzedniej części bohaterów wprost na ulice walczącej Warszawy, pod lufy słynnych oddziałów SS.
    Czytelnik dostaje do swoich rąk solidną porcje literatury wojennej z wątkiem fantastycznym, w której akcja pędzi na złamanie karku, bohaterowie dążą do wcześniej obranych i zaplanowanych celów. Opisy walk i prezentowanej w powieści broni, to majstersztyk i znawstwo na wysokim poziomie. Marcin Ciszewski realizuje swoje pomysły, zapewniając czytelnikowi doskonała rozrywkę i wiele emocji związanych z postępowaniem i wyborami dokonywanymi przez ulubionych bohaterów.
    Istnieją książki, które należy znać i „www.1944.waw.pl” do nich na pewno należy.

Inne proponowane
Warto zerknąć