ebook Major
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 1771) Ilość stron (szacowana): 319

Major
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 27.99
Audiobook - najniższa cena: 34.90
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
34.90 zł
27.99 zł
28.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Sierpień 2007 roku.
Pierwszy Samodzielny Batalion Rozpoznawczy wyrusza na wojnę do Afganistanu. W wyniku diabolicznego spisku trafia jednak na pola bitew Wojny Obronnej w roku 1939…

Kwiecień 1943 roku.
Uwięzieni w czasie żołnierze batalionu kontynuują walkę z niemieckim okupantem i chronią pozostałości sprzętu przed niemieckimi i sowieckimi agentami. Generał Rowecki, wspierany przez porucznika Wojtyńskiego, rozpoczyna negocjacje z Amerykanami starając się pozyskać ich wsparcie w zamian za technologię z przyszłości.
Jednocześnie do Warszawy przybywa SS-Brigadeführer Jürgen Stroop z powierzoną mu osobiście przez Heinricha Himmlera misją przeprowadzenia ostatecznej likwidacji getta warszawskiego…

Ależ drogi Stroop. – Generał drgnął. Tylko dwie osoby na świecie, osoby godne najwyższego szacunku
 i uwielbienia, zwracały się do niego w ten sposób. I przybysz z pewnością nie był żadną z nich. - Rozumiem więcej, niż się panu wydaje. Wiem więcej, niż się panu wydaje. Umiem mianowicie przepowiadać przyszłość – mężczyzna ponownie się uśmiechnął, ale oczy pozostały zimne. Wzrok generała przyzwyczaił się już nieco do panujących w pokoju ciemności, więc zaczął lepiej dostrzegać szczegóły.
Oczy tego człowieka były oczami zabójcy.
SS-Brigadeführera Jürgena Stroopa, przyszłego dowódcę SS i policji na Dystrykt Warszawski przeszedł dreszcz. Przez głowę przemknęła mu przelotna myśl, którą odgonił w panice, że nie wyjdzie z tego spotkania żywy...
(Fragment)

Major od Marcin Ciszewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
... komunizm bez podbojów nie może istnieć. Podbój, aneksja, rabunek stanowi jego sens i warunek istnienia.
A w życiu każdego mężczyzny nadchodzi taki moment, kiedy mężczyzna dojrzewa. Jeden później, drugi wcześniej, ale uciec się przed tym nie da, choćby nie wiem jak się starać. A gdy mężczyzna dojrzewa, pragnie robić coś sensownego – coś, o czym ludzie by pamiętali, coś, co będzie warte wspomnień.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    „Major” jest drugą chronologicznie, lecz wydaną jako trzeci tom, powieścią cyklu „www” autorstwa Marcina Ciszewskiego. Autor kontynuuje opowieść o losach niefortunnie przeniesionego w czasie i wrzuconego w wir działań wojennych największego konfliktu światowego, doborowego polskiego batalionu, wchodzącego w skład NATO.
    Czytelnicy, którym udało się przeczytać wcześniejsze części tego cyklu wiedzą, że od autora mogą wymagać doskonałej i szybkiej akcji, intrygującej fabuły, która wciąga i nie pozwala oderwać się od treści do samego zakończenia.
    „Major” to opowieść o grze wywiadów, walce o zdobycie nowej technologii, okraszona wspaniałymi opisami bitew i broni, która w trakcie ich trwania zostaje użyta.
    Ta książka, zresztą jak cały cykl jest godna polecenia. Daje możliwość popuszczenia wodzy fantazji i zastanowienia się: Co by było gdyby..?

Warto zerknąć