Caryca
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.64 / 5.00
liczba ocen: 824
najlepsza cena! w ostatnich prawie 2 miesiącach
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
31.00 złpremium: 18.60 zł
24.30 zł
-19% 24.80 zł
31.00 zł
Pozostałe księgarnie
26.35 zł
27.08 zł
27.28 zł
27.90 zł
30.07 zł
31.00 zł
31.00 zł
31.00 zł
Opis:

Fascynująca historia niewiarygodnego awansu Marty Skowrońskiej, córki chłopa pańszczyźnianego z Inflant, która została pierwszą sprawującą realną władzę carycą Rosji. Caryca Katarzyna I towarzyszyła Piotrowi Wielkiemu w niezliczonych kampaniach wojennych i urodziła mu tuzin dzieci, godząc się z przedwczesną śmiercią większości z nich. Walczyła o Piotra, kochała go i oszukiwała – caryca Katarzyna była kobietą o niezwykłej sile.Powieść Ellen Alpsten to doskonały portret psychologiczny prostej, ale bardzo inteligentnej, gotowej na wszystko i sprytnej kobiety, która różnymi trikami przez ponad dwadzieścia lat trzymała u swego boku najpotężniejszego władcę Rosji, tylko pozornie pozostając w jego cieniu.

Caryca od Ellen Alpsten możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
CYTATY:
Życie jest zbyt krótkie, żeby być mściwym. Nienawiść i gniew kradną tylko spokój serca.
Miłość. Kochać to znaczy znać także ciemne strony drugiej osoby i pragnąć ich. Ty jesteś moją planetą, a ja znam cię całego, nawet bez patrzenia przez teleskop na niebo.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Książkę czyta się rewelacyjnie. Wciągająca historia prostej dziewczyny, która rządziła Rosją z bardzo dobrze oddanym tłem społecznym, historycznym i mentalnością Rosjan. Jedyne co mnie drażniło w samej Cesarzowej to fakt, że zajmowały ją błyskotki, wyśmienite jedzenie i stroje, a nigdy nie nauczyła się pisać i czytać, chociaż miała ku temu okazje.
  Dla tych, którzy uważają, że w powieści jest za dużo seksu: ta kobieta urodziła dwanaścioro dzieci. Dzieci nie biorą się z powietrza. A dla innych, dla których język jest zbyt infantylny: nie można w usta prostej chłopki wkładać słów oświeconej uczonej. To dopiero brzmi żałośnie i głupio.
  Polecam wszystkim, którzy szukają dobrej, barwnej, wielowątkowej powieści.

 • Awatar

  "Caryca" to literacki debiut Ellen Alpsten, i jakże udany! Z całą pewnością sięgnę po kolejne powieści tej autorki, jak tylko się pojawią.
  To książka, w której piękna i bezimienna chłopka Marta Skowrońska, trafia na carski dwór, by po pewnym czasie zostać…  imperatorową Rosji. To, oparta na historycznych faktach, opowieść o kobiecie prostej, ale niezwykle sprytnej i inteligentnej, która żyjąc u boku, i pozornie w cieniu, Piotra Wielkiego, pokazała jak potrafi być silna. 
  W książce doskonale opisane są realia Rosji w latach 1690 - 1727, okrutne, poruszające, frywolne… i jak doskonale to zostało ujęte, pośród cytatów na okładce książki - "Seks, używki i rock'n'roll na carskim dworze…".

  Książka jest rewelacyjna, doskonale napisana, trudno się od niej oderwać. Gorąco polecam. 

Inne proponowane
Warto zerknąć