ebook Caryca
3.64 / 5.00 (liczba ocen: 824)

Caryca
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.87
Audiobook - najniższa cena: 26.58
31.00 złpremium: 18.60 zł Lub 18.60 zł
29.87 zł Lub 26.88 zł
31.00 zł
31.00 zł Lub 26.35 zł
30.07 zł
31.00 zł
31.00 zł
Inne proponowane

Fascynująca historia niewiarygodnego awansu Marty Skowrońskiej, córki chłopa pańszczyźnianego z Inflant, która została pierwszą sprawującą realną władzę carycą Rosji. Caryca Katarzyna I towarzyszyła Piotrowi Wielkiemu w niezliczonych kampaniach wojennych i urodziła mu tuzin dzieci, godząc się z przedwczesną śmiercią większości z nich. Walczyła o Piotra, kochała go i oszukiwała – caryca Katarzyna była kobietą o niezwykłej sile.Powieść Ellen Alpsten to doskonały portret psychologiczny prostej, ale bardzo inteligentnej, gotowej na wszystko i sprytnej kobiety, która różnymi trikami przez ponad dwadzieścia lat trzymała u swego boku najpotężniejszego władcę Rosji, tylko pozornie pozostając w jego cieniu.

Caryca od Ellen Alpsten możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Życie jest zbyt krótkie, żeby być mściwym. Nienawiść i gniew kradną tylko spokój serca.
Miłość. Kochać to znaczy znać także ciemne strony drugiej osoby i pragnąć ich. Ty jesteś moją planetą, a ja znam cię całego, nawet bez patrzenia przez teleskop na niebo.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Książkę czyta się rewelacyjnie. Wciągająca historia prostej dziewczyny, która rządziła Rosją z bardzo dobrze oddanym tłem społecznym, historycznym i mentalnością Rosjan. Jedyne co mnie drażniło w samej Cesarzowej to fakt, że zajmowały ją błyskotki, wyśmienite jedzenie i stroje, a nigdy nie nauczyła się pisać i czytać, chociaż miała ku temu okazje.
  Dla tych, którzy uważają, że w powieści jest za dużo seksu: ta kobieta urodziła dwanaścioro dzieci. Dzieci nie biorą się z powietrza. A dla innych, dla których język jest zbyt infantylny: nie można w usta prostej chłopki wkładać słów oświeconej uczonej. To dopiero brzmi żałośnie i głupio.
  Polecam wszystkim, którzy szukają dobrej, barwnej, wielowątkowej powieści.

 • Awatar

  "Caryca" to literacki debiut Ellen Alpsten, i jakże udany! Z całą pewnością sięgnę po kolejne powieści tej autorki, jak tylko się pojawią.
  To książka, w której piękna i bezimienna chłopka Marta Skowrońska, trafia na carski dwór, by po pewnym czasie zostać…  imperatorową Rosji. To, oparta na historycznych faktach, opowieść o kobiecie prostej, ale niezwykle sprytnej i inteligentnej, która żyjąc u boku, i pozornie w cieniu, Piotra Wielkiego, pokazała jak potrafi być silna. 
  W książce doskonale opisane są realia Rosji w latach 1690 - 1727, okrutne, poruszające, frywolne… i jak doskonale to zostało ujęte, pośród cytatów na okładce książki - "Seks, używki i rock'n'roll na carskim dworze…".

  Książka jest rewelacyjna, doskonale napisana, trudno się od niej oderwać. Gorąco polecam. 

Warto zerknąć