ebook Berlin-Warszawa Express. Pociąg do Polski
3.89 / 5.00 (liczba ocen: 112)

Berlin-Warszawa Express. Pociąg do Polski

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Książka o Polsce i Polakach, która stała się niemieckim bestsellerem! Opowieść o pewnej podróży pociągiem relacji Berlin–Warszawa i zarazem praktyczna szkoła przetrwania w kraju nad Wisłą. Steffen Möller, były gastarbeiter i rolnik w serialu „M jak Miłość”, powraca po latach do Niemiec, gdzie robi błyskotliwą karierę jako konsultant emigracyjny. Podczas kilkuset występów kabaretowych wskazuje swoim rodakom, jak dotrzeć cało do Polski i odnaleźć się wśród tubylców.„Pociąg do Polski”, absolutny bestseller w Niemczech, to humorystyczny zapis podróży EuroCity z Berlina do Warszawy. Po drodze nasz doradca wylicza niebezpieczeństwa, które czyhają w Polsce na zagranicznych turystów, przygotowuje na szoki kulturowe w postaci notorycznego zdrabniania imion czy osobliwego „negative thinking”, roztrząsa konflikty polsko-niemieckich małżeństw. Dlaczego Niemiec zgłasza każdą usterkę, podczas gdy Polak mija ją obojętnie? Czy to prawda, że Niemcy nie piją bawarki? Co jest polskim sportem narodowym: piłka nożna czy grzybobranie? Podczas sześciogodzinnej podróży czytelnik odkrywa (na nowo) polskie krajobrazy, słucha zapowiedzi osobliwego konduktora PKP i próbuje zdobyć serce tajemniczej blondynki, która wsiadła do pociągu w Poznaniu. Hola, hola – czyżby to była Doda Elektroda?

Berlin-Warszawa Express. Pociąg do Polski od Steffen Möller możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Niedawno sięgnęłam po książkę pt.: „Berlin-Warszawa-Express. Pociąg do Polski” Steffen’a Möller’a, i szczerze powiedziawszy nie żałuję. Autor książki naprawdę polubił nasz kraj z jego wadami i zaletami. Prezentuje Polskę i Polaków w pozytywnym świetle. Ciekawy i zabawny przewodnik, który niejedną osobę zachęci do odbycia podróży z Warszawy do Berlina. Podczas sześciogodzinnej podróży czytelnik odkrywa (na nowo) polskie krajobrazy.

  Tytuł ten zachęca do zastanowienia się jak wielkie różnice czy podobieństwa są między naszymi państwami. Warto się dowiedzieć co nieco o naszych jakże bliskich sąsiadach. Jak się okazuje są możliwe szczęśliwe małżeństwa między obiema nacjami o ile wie się choć trochę na temat kultury i zwyczajów kraju, z którego pochodzi nasz partner.

  Książka opisuje całą podróż z uwzględnieniem każdego postoju. Dzięki temu, że zawiera wiele ciekawostek, anegdotek i wspomnień staje się lekka i przyjemnie się ją czyta. Wiele rzeczy się nauczyłam i część rzeczy zapamiętałam. Zdecydowanie książkę polecam zarówno Polakom jak i Niemcom.

 • Awatar

  Dowód na to, że jazda pociągiem między stolicami sąsiednich krajów może być doskonałym pretekstem, by pokazać jak wiele łączy i dzieli dwa narody od wieków żyjące obok siebie. Ciekawe i zabawne.

 • Awatar

  Jak nas, Polaków, widzą Niemcy? Co jest dla nich w nas nie do zniesienia, a czego nam zazdroszczą? Czy my naprawdę musimy narzekać? Świetnie napisana książka o Polakach w Europie, doskonałym językiem, z wieloma spostrzeżeniami, których my sami nie jesteśmy w stanie poczynić. Podstawowa lektura dla każdego, kto chce być bardziej świadomy swojej polskości lub jej braku. Naprawdę warto przeczytać.

Warto zerknąć