ebook Ostatni, który umrze
4.08 / 5.00 (liczba ocen: 19451)

Ostatni, który umrze
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.70
Audiobook - najniższa cena: 23.94
wciąż za drogo?
35.34 złpremium: 22.80 zł Lub 22.80 zł
24.70 zł Lub 22.23 zł
-18% 24.90 zł
30.40 zł Lub 27.36 zł
33.00 zł
28.90 zł
30.38 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
Gdy poczucie bezpieczeństwa jest tylko złudzeniem...

Pięć ofiar, w tym troje dzieci, zabitych strzałami w głowy. Teddy Clock, jedyny świadek zbrodni, ocalał, ukrywszy się pod łóżkiem.

Chłopak już po raz drugi uniknął śmierci: dwa lata wcześniej ktoś zastrzelił jego rodziców i siostry. Okaleczony psychicznie Teddy trafia pod opiekę detektyw Jane Rizzoli. Po kolejnej próbie zamachu na jego życie Jane decyduje się umieścić go w Evensong, prywatnej szkole specjalizującej się w uczeniu dzieci z urazami psychicznymi.

Otoczone lasem i wysokim ogrodzeniem, chronione przez systemy alarmowe Evensong wydaje się bezpieczne. Dziwnym trafem w szkole przebywa dwójka nastolatków, których przeszłość bardzo przypomina losy Teddy'ego: ich biologiczni rodzice też zostali zamordowani przed dwoma laty, a rodzice zastępczy – zaledwie miesiąc temu.

Czy w Evensong coś im grozi?

Ostatni, który umrze od Tess Gerritsen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Gdy zdarza się nieszczęście, zwykle można z perspektywy czasu dokładnie określić, kiedy coś zaczęło szwankować, kiedy jedno niefortunne wydarzenie wywołało serię następnych, prowadzących nieuchronnie do katastrofy.
Oto co naprawdę oznacza miłość: umysł pod wpływem narkotyków. Adrenaliny, dopaminy, oksytocyny i serotoniny. Opiewane przez poetów chemiczne szaleństwo.
Łatwiej zmyć krew niż wspomnienia

Wyobraź sobie, że jesteś dzieckiem i ginie cała Twoja rodzina. Twoje życie zaczyna się od nowa w rodzinie zastępczej. Ale jakiś czas później ona też ginie, a Tobie życie ratuje tajemnicza kobieta. Kobieta, która od razu znika. Po raz drugi tracisz wszystkich bliskich, ale Ty wciąż żyjesz, nie bardzo wiedząc dlaczego. Jakby tego było mało, okazuje się, że takich dzieci jest więcej.

Perfekcyjna fabuła, w której nikomu nie można ufać. Fantastycznie uknute wątki, dynamiczna akcja, mocno zarysowane postacie i perfekcyjna gra na podstawowych ludzkich emocjach. Gdy dzieci stają się potencjalnymi ofiarami, gdy nie mogą poczuć się bezpieczne, wolne i szczęśliwe wszystko w człowieku wrze.

Tess przyzwyczaiła mnie już do tego, że każdą książkę z serii Rizzoli&Isles można brać w ciemno, ale wciąż nie mogę uwierzyć, że z każdą jedną częścią jest coraz lepsza. Autorka uczy się z tomu na tom. Tym razem nie mamy co prawda brudnej i ciężkiej atmosfery okrucieństwa, ale autorka rekompensuje nam to bardzo emocjonującą historią o bardzo dynamicznej akcji.

Jedynym minusem jaki znalazłem jest to, że książki Tess zdecydowanie zbyt szybko się kończą…

P.S. Okładka znów łamie mi serce

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©PanCzyta.pl
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Ciekawa powieść z zaskakującym zakończeniem. Polecam :)

 • Awatar

  https://taka-jest-agata.blogspot.com/2019/07/tess-gerritsen-ostatni-ktory-umrze.html

  W dziesiątej części przygód Jane Rizzoli, autorka stawia przed stworzoną przez siebie postacią, bardzo trudne zadanie…
  Słynna detektyw otrzymuje sprawę, zabójstwa rodziny…
  Ktoś zabił z zimną krwią małżeństwo i ich małe dzieci…
  Jedynym ocalałym jest przybrany syn ofiar Teddy Clock…
  Dla chłopca jest to niesamowita trauma, kilka lat wcześniej stracił bowiem biologicznych rodziców.
  Dwa lata wcześniej na jachcie jego rodziców, doszło do strzelaniny. Zginęli rodzice i siostry chłopaka.
  Teraz sytuacja wydaje się powtarzać…
  Gdy Jane rozmawia z Teddym, nastolatek ostrzega ją, że jeśli zbliży się do niego(w sensie emocjonalnym), ona też zginie.
  Jest święcie przekonany, że ktoś na niego poluje i on ma zginąć jako ostatni…
  Podczas rozmowy Rizzoli zauważa, że jest to bardzo inteligentny chłopiec. Przedmioty, szczególnie książki, sugerują jego wyjątkowo szerokie zainteresowania.
  Tym czasem Maura Isles bierze krótki urlop i jedzie odwiedzić Juliana vel „Szczurka”(jeden z głównych bohaterów „Doliny umarłych”).
  Nastolatek przebywa obecnie w szkole z internatem Evensong. Został tam umieszczony przez znajomego dr Isles, Anthony’ego Samsone’a, po tym jak stracił rodzinę.
  Położona na odludziu szkoła skupia bardzo zdolnych uczniów, proponując im niestandardowy program zajęć. Młodzież uczy się strzelania, opieki nad zwierzętami, uprawy toksycznych roślin.
  Wszystkie te umiejętności mają ich, zdaniem grona pedagogicznego, uchronić przed niebezpieczeństwami świata zewnętrznego…
  W tym iście osobliwym ośrodku edukacyjnym, przebywa w większości młodzież mająca wszelkiego rodzaju problemy, dzieci które doznały traumy.
  Jak się okazuje, większość nauczycieli są to również osoby, które straciły w tragicznych okolicznościach kogoś bliskiego. Co więcej niemal cała kadra należy do „Klubu Mefista”, zarządzanego przez Samsone’a.
  Mężczyzna już wielokrotnie składał pięknej Pani patolog, propozycję przystąpienia do swej organizacji. Kusi ją i tym razem. Z jakim skutkiem?
  Kobieta zaczyna zastanawiać się czy Evensong jest odpowiednim miejscem dla Juliana. Szczurek jednak bardzo dobrze odnajduje się w nowym środowisku. Osiąga też lepsze wyniki w nauce, niż w poprzednim liceum…
  Maura dowiaduje się, że w internacie przebywa jeszcze dwójka dzieci, których historia jest podobna do losów Teddy’ego Clocka.
  Pierwszym jest Will Yablonski, którego rodzina zastępcza zginęła w wyniku pożaru, a rodzice biologiczni w wyniku eksplozji samolotu.
  Chłopak jest bardzo zdolny, interesuje się astronomią. Niestety, jest wyśmiewany przez rówieśników, z powodu swej tuszy.
  Kolejna jest Claire. Parę lat temu, jej rodzice, oraz ona sama, zostali ofiarami strzelaniny w Londynie. Przeżyła tylko dziewczynka…Niestety, w wyniku postrzału, doznała trwałych uszkodzeń mózgu i jej funkcjonowanie zmieniło się na zawsze. Jest, podobnie jak Will, obiektem kpin koleżanek, ze względu na zaburzenia snów.
  Tymczasem nowa rodzina zastępcza Teddy’ego zostaje zaatakowana. Czyżby słowa chłopca miały się spełnić? Czy każdy kto zbliży się do niego, znajdzie się w niebezpieczeństwie?
  Gdy Rizzoli otrzymuje od Maury informacje, że w ośrodku kierowanym przez członków Klubu Mefista, przebywają dzieci o podobnych życiorysach jak Clock, postanawia umieścić go w Evensong.
  Troje dzieci, których nic nie łączy… Nic, poza jednym, datą śmierci rodziców…
  W szkole ukrytej za murami, będącej swego rodzaju osobnym światem, najbezpieczniejszym miejscem w Maine, dochodzi do dwóch zgonów.
  Jedną z ofiar jest szkolna psycholog. Kobieta wyskoczyła z okna, lecz czy na pewno było to samobójstwo?
  Czy ktoś próbuje pozbawić życia ludzi, którzy i tak stracili już to co najcenniejsze-rodziny?
  Nastolatkowie chcąc pomóc policji, rozpoczynają własne śledztwo..
  Claire odnajduje w swym rodzinnym albumie starą fotografię, która wprawia wszystkich w zdumienie. Co przedstawia zdjęcie? Czy to ono jest kluczem do rozwiązania zagadki?
  Na te pytania, musi jak zawsze, znaleźć odpowiedź, Jane Rizzoli…
  Wy znajdziecie wszystkie odpowiedzi w treści książki „Ostatni, który umrze”
  Nie jest to najlepsza część cyklu, nie jest też najgorsza…

 • Awatar

  Jakieś dziwne tłumaczenie tytułu. Ale książka dobra, trzyma poziom reszty serii "Rizolli & Isles". Tradycją ostatnich książek Gerritsen, trochę zakręcona, chociaż chyba mniej niż Mefisto Club i Silent Girl, co w zasadzie mam za plus :)

Warto zerknąć