ebook Żona rzeźnika
2.98 / 5.00 (liczba ocen: 59)

Żona rzeźnika

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Historia, która nigdy nie powinna się była wydarzyć. Opowieść o mordercy kanibalu i zarazem mroczna baśń o dziewczynie, która, otworzywszy zakazane drzwi, stała się kobietą potwora. Münsterberg, 21 grudnia 1924 r. Na posterunek policji trafia przerażony włóczęga. Broczy krwią. I opowiada nieprawdopodobne rzeczy: ponoć pogryzł go człowiek. Oskarża Karla Denkego, szanowanego obywatela lokalnej społeczności. Czy to możliwe, aby Denke był kanibalem? Sprawę bada śledczy Reimann. Wkrótce na posterunku pojawia się żona podejrzanego – Jutta. Sergeant Johann Ludwik czuje się nieswojo w jej towarzystwie. Czyżby Jutta o czymś wiedziała?„Kanibale przerażają, ale też fascynują, czego przykładem jest zainteresowanie postacią Hannibala Lectera wykreowaną przez Thomasa Harrisa. Izabela Szolc nawiązała do prawdziwej historii «Rzeźnika z Ziębic», czyli Karla Denke, który na początku XX w. zamordował kilkudziesięciu bezdomnych i przerobił ich ciała na konserwy. Jednak «Żona rzeźnika» nie jest tylko historią zbrodniczego umysłu. Mnożąc punkty widzenia i mieszając rozmaite formy gatunkowe, autorka opowiada o zbrodni i okrucieństwie, obcości i samotności, o demonach, które niszczą pojedynczych ludzi i całe społeczeństwa. Powieść mocna jak tabu kanibalizmu, ale przy tym subtelna i pełna mrocznej poezji.”Robert Ostaszewski, pisarz, krytyk literacki

Żona rzeźnika od Izabela Szolc możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Mówiąc o kanibalach, na myśl przychodzi nam przede wszystkim Hannibal Lecter, jeden z głównych bohaterów powieści Thomasa Harrisa oraz główny bohater filmów opartych na tych książkach. Mało kto wie, że kanibala wcale nie trzeba szukać na wielkim ekranie czy na kartach powieści. Postać Karla Denke, ludożercy z Ziębic, na zawsze zapisała się niechlubnie w historii miasta. Jednak w powieści „Żona rzeźnika” nie ma krwawych ochłapów i juchy spływającej po ścianach. Nie ma atmosfery grozy, napięcia czy strachu. Są tylko fakty i skomplikowane osobowości, które na zawsze pozostaną zagadką. Jest też pewna prowokacja ze strony autorki i - świadoma lub nie - próba zaszokowana czytelnika.

Warto zerknąć