ebook Arabska księżniczka
3.64 / 5.00 (liczba ocen: 1238)

Arabska księżniczka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 23.41
Audiobook - najniższa cena: 26.60
wciąż za drogo?
28.27 złpremium: 18.24 zł Lub 18.24 zł
-22% 23.41 zł Lub 21.07 zł
30.40 zł Lub 27.36 zł
30.40 zł
23.39 zł
24.32 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Kontynuacja bestsellerowej arabskiej sagi! Los rzuca Dorotę i Marysię do Arabii Saudyjskiej. Czy odnajdą tam swoje miejsce na ziemi? Jakie życie czeka je w kraju mężczyzn?

„Arabska księżniczka” to powieść zgłębiająca tajniki ludzkiej natury, uwarunkowane muzułmańskim prawem szarijatu – wstrząsający opis przemocy, mordów i gwałtów, ale też książka ukazująca prawdziwe życie w arabskim kraju.
Autorka opisuje dalsze koleje życia Doroty – Polki, która w młodości poślubiła Libijczyka, oraz jej dorosłej córki, która sama staje się matką Nadii. Tym razem ich dzieje łączą się z zawikłanymi losami saudyjskiej księżniczki Lamii. Kraj arabski zostaje przedstawiony nie tylko oczami Europejek, lecz także jego rodowitych mieszkanek. Książka ukazuje próby emancypacji tamtejszych kobiet i znalezienia przez nie miejsca dla siebie w państwie mężczyzn. Tanya Valko opisuje okrucieństwo, pasje i uczucia oraz podłoże psychologiczne ludzkich czynów.

Czy Dorota i Marysia są szczęśliwe w Arabii Saudyjskiej? Jak przeszłość wpływa na ich codzienne życie? Czy mała Nadia jest kochanym dzieckiem? Co rządzi postępowaniem opływającej w bogactwo księżniczki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można odnaleźć na kartach czwartej powieści z bestsellerowego cyklu.

Arabska księżniczka od Tanya Valko możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Autorka w tej części jak i w poprzednich opisuje dramatyczne losy i sceny z życia bohaterów. Można powiedzieć, że ich losy to jedno pasmo nie kończących się nieszczęść.
  Czytając jedna po drugiej każdą część, czułam się już zmęczona, prawie tymi samymi historiami dotykającymi jedną rodzinę i inne postaci.
  Jedne wątki standardowo jak w każdej książce są ciekawsze inne mniej. Mimo iż już w sumie męczyłam się z tą częścią, po ostatnich stronach czuję jednak niedosyt i ciekawość, co dalej....

  Do samej autorki mam żal, o powtarzanie treści, np. w przypadku wspomnień jakiegoś bohatera przytaczana jest cała treść rozmowy, np. cała wyjęta strona z części pierwszej; dotyczy to całej arabskiej sagi.

 • Awatar

  Ostatnia z rewelacyjnej serii książek, od których nie można się oderwać. Dalsze losy Doroty i jej córki z rodziną. Książka ciekawa ze względu na ciekawą tematykę świata arabskiego. To inny świat dla nas europejskich kobiet, inna kultura, inne życie. Mnie bardzo zaciekawiła. Gorąco polecam

Warto zerknąć