ebook Syberiada polska
3.93 / 5.00 (liczba ocen: 460) Ilość stron (szacowana): 511

Syberiada polska
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 24.80
wciąż za drogo?
28.83 złpremium: 18.60 zł Lub 18.60 zł
24.80 zł Lub 22.32 zł
31.00 zł
31.00 zł Lub 27.90 zł
25.57 zł
26.33 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Syberiada polska to  pierwsza część cyklu powieściowego Zbigniewa Domino, wysoko ocenianego i bardzo dobrze przyjętego przez krytykę i czytelników. To w niej przedstawiony jest dramat ludności polskiej wyrzuconej ze swoich domów i masowo deportowanej z Zachodniej Ukrainy na Syberię i do Kazachstanu. Poprzez losy głównego bohatera Staszka Doliny poznajemy dramatyczną walkę o przetrwanie i zachowanie życia jego najbliższych i pozostałych przesiedleńców na tle dzikiej, ale wspaniałej przyrody syberyjskiej Tajgi.

Kontynuację tej epickiej powieści znajdzie czytelnik w kolejnych tomach cyklu: Czas kukułczych gniazd oraz Młode ciemności.
Na motywach Syberiady polskiej powstał film Janusza Zaorskiego pod tym samym tytułem., którego premiera odbyła się 22 lutego 2013 roku.
Syberiada polska od Zbigniew Domino możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Autor w ujmujący sposób opisuje losy polskich zesłańców, którzy w 1940 r. wywiezieni zostali wraz z całymi rodzinami na Sybir. Opowieść jest poruszająca, a opisy głodu, mrozu i cierpienia bardzo sugestywne. Zbigniew Domino pokazuje, że mimo trudnych warunków, wszechobecnej tęsknoty, śmierci i poniżenia, w ludziach zawsze znajdzie się miejsce na miłość, przyjaźń i poświęcenie. Byłam pod ogromnym wrażeniem tej książki jeszcze długo po jej skończeniu. Powstały na jej podstawie film niestety się do niej nie umywa...

Warto zerknąć