ebook Pies z terakoty
3.56 / 5.00 (liczba ocen: 388)

Pies z terakoty
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 12.60
16.74 złpremium: 10.80 zł Lub 10.80 zł
-23% 12.60 zł Lub 11.34 zł
13.99 zł Lub 12.59 zł
18.00 zł
14.04 zł
14.39 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Komisarz Montalbano powraca w drugiej części bestsellerowego cyklu! W rządzonej przez mafię sycylijskiej mieścinie nie ma chwili spokoju. W dodatku policja odkrywa zbrodnię sprzed lat... Kolejna powieść sensacyjna z komisarzem Montalbano w roli głównej łączy wątek kryminalny z gorzko-ironicznym obrazem sycylijskiej prowincji.W miasteczku Vigata dzieją się rzeczy zdumiewające: jeden z mafijnych bossów koniecznie chce się oddać w ręce policji; złodzieje z niezrozumiałych powodów porzucają ciężarówkę z wielkim łupem. Sprawy zaczynają przybierać dramatyczny obrót, kiedy ginie jedyny świadek kradzieży i gdy dochodzi do zamachu na życie „nawróconego” gangstera. Sensacyjny zwrot w śledztwie stanowi odkrycie tajemniczej groty z ciałami zamordowanych kochanków. Znalezione przy nich przedmioty, w tym pies z terakoty, mogą wskazywać na zbrodnię rytualną, badania zaś poświadczają, że do tragedii doszło przed pięćdziesięciu laty. Tę skomplikowaną szaradę stara się rozwiązać znany już czytelnikom z powieści „Kształt wody” komisarz Montalbano, który już dawno pozbył się złudzeń co do praw rządzących jego piękną wyspą.

Pies z terakoty od Andrea Camilleri możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Cóż za fascynująca historia. Jak cudownie czytelnik porzuca kolejne mafijne matactwa i porachunki, przemyt i handel bronią ma rzecz bajkowego śledztwa dotyczącego zabójstwa sprzed lat.
  Montalbano, dzięki postrzałowi i koniecznej po nim rekonwalescencji, prowadzi prywatne śledztwo aby odnaleźć mordercę z czasów wojny. I aby oddać cześć ofiarom.

  Obłędne są wzmianki o jedzeniu: pojawiają się fantastycznie gotująca Adelina, smakowite wizyty u kwestora (pani Emilia też znakomicie gotuje) a w razie konieczności również gospoda "San Calogero" skąd Montalbano głodny nie wychodzi)
  Jest i wątek miłosny z Livią, i inni znajomi z pierwszego tomu i spalona słońcem Sycylia, zgryźliwi tetrycy w tle....

  Czas na "Złodzieja kanapek".

Warto zerknąć