ebook Lód nad głową
3.59 / 5.00 (liczba ocen: 257)

Lód nad głową
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich prawie 2 miesiącach
E-book - najniższa cena: 20.72
wciąż za drogo?
27.90 zł
27.90 zł Lub 25.11 zł
27.90 zł Lub 25.11 zł
-8% 20.72 zł
23.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

W zamachach giną wpływowi urzędnicy RP. Media ogarnia panika. Nikt nie wie, czy to dzieło przeciwników politycznych, czy przykrywka dla rozgrywki, której stawką są miliardy dolarów i władza w Polsce? W zamachu ginie minister sprawiedliwości i dwa tuziny prawników. Policja odkrywa listę planowanych ofiar, a wkrótce potem ciało kolejnego polityka lewicy. W mediach wybucha panika.Student szkoły dziennikarskiej stawia szaloną tezę: prawdziwym celem zamachu była trójka spośród prawników, inne ofiary to zasłona dymna. Zabójcy chcą przerwania kilku śledztw, bo te mogą odsłonić kulisy wielkiego lobbingu. Referat trafia na biurko urzędnika MSW. Giną kolejno i student, i urzędnik. O teorii wie jednak ktoś jeszcze...Świetny, trzymający w napięciu thriller polityczny o mrocznych kulisach władzy, biznesu i mediów i zarazem drugie już spotkanie z dziennikarzem, Robertem Pruskim.O „Umarli tańczą” pisali:„Autor uczył się od najlepszych – Henninga Mankella i Jo Nesbø. A własnemu warsztatowi zawdzięcza to, że potrafi opowiadać w szybkim tempie, umiejętnie budując napięcie”.Piotr Bratkowski, „Newsweek” „Gdzie ty się, człowieku, podziewałeś tyle czasu – mam ochotę zapytać. Ale wiem, wiem, Głuchowski, zanim zdecydował się rozwijać w dziedzinie kryminału, pisał reportaże. Nie dziwi więc, że bohaterem uczynił dziennikarza”.Agata Gogołkiewicz, „Przegląd” „Nie przepadam za prozą pisaną przez dziennikarzy – zwykle jest sucha i językowo nieporadna. Ale ta diagnoza nie sprawdza się przy kryminale Piotra Głuchowskiego. Wręcz przeciwnie”.Piotr Kofta, „Wprost”

Lód nad głową od Piotr Głuchowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Po przeczytaniu tej książki zastanawiam się czy opublikowanie swoich przemyśleń w sieci jest jeszcze bezpieczne? Ale do rzeczy.
    Po katastrofie smoleńskiej w polskiej literaturze pojawiła się moda na pisanie powieści zawierających teorie spiskowe, takie trochę w stylu Dana Browna, tyle że z akcją na polskim podwórku. Za pisanie takowych zabierali się dziennikarze, Tomasz Sekielski, Witold Gadowski, czy w końcu rewelacyjny Piotr Głuchowski. Choć pierwsza powieść Pana Piotra Głuchowskiego nie zawierała w sobie żadnych teorii spiskowych, to już druga, owszem tak. I jestem zdecydowany stwierdzić, że stworzenie thrillera w realiach polskich wyszło autorowi znakomicie i powinno zaskarbić mu wielu fanów. Moje serce autor zdobył już swoją pierwszą powieścią, a po Lodzie nad głową, utwierdziłem się w przekonaniu, że moje serducho dobrze wiedziało, gdzie ulokować swoje uczucia.
    Uwielbiam książki, które dają mi z siebie tak wiele, wspaniale stworzonych bohaterów, wartką akcję, napięcie doprowadzające do wstrzymywania oddechu. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki książka jest napisana. Zdania są krótkie, zrozumiałe, czytelnik ma wrażenie, że znajduje się w centrum wydarzeń. Całość stworzona jest tak po reportersku, co ułatwia odbiór i sprawia, że powieść czyta się bardzo przyjemnie.
    Teraz, kiedy jestem już po lekturze, zazdroszczę Panu Piotrowi jego pomysłowości, fantazji. Zastanawiam się też po trosze, czy tak na prawdę to tylko fantazja? A może to jakaś cząstka informacji, które autor zdobył jeszcze w swojej poprzedniej pracy dziennikarza? Żyjąc w naszym „cudownym” kraju, oglądając w telewizji wystąpienia naszych wybrańców narodu, jestem w stanie uwierzyć już chyba we wszystko. Cały czas pocieszając się, że to zapewne tylko rewelacyjne pomysły, powstałe w głowie autora na potrzeby stworzenia powieści doskonałej, już ustawiam się w kolejce oczekujących na kolejną książkę Piotra Głuchowskiego

Warto zerknąć