ebook Deep Purple. Smoke on the Water. Opowieść o dobrych nieznajomych
4.04 / 5.00 (liczba ocen: 4) Ilość stron (szacowana): 458

Deep Purple. Smoke on the Water. Opowieść o dobrych nieznajomych
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.14
wciąż za drogo?
25.14 zł
28.62 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Smoke on the Ich przygoda rozpoczęła się 45 lat temu.

14 muzyków, 19 albumów studyjnych i ponad 100 milionów sprzedanych płyt.

Do dziś grupa Deep Purple pozostaje prawdziwym gigantem rocka.

Deep Purple. Smoke on the Water. Opowieść o dobrych nieznajomych to pierwsza od dłuższego czasu książka traktująca o tej wybitnej grupie. Całościowe spojrzenie na karierę Deep Purple pozwoli uchwycić żywy obraz sceny muzycznej otaczającej i kształtującej zespół. Opowieść o dobrych nieznajomych to także porywająca historia o tym, jak muzyka Deep Purple na zawsze odmieniła oblicze rocka.

W podróży przez burzliwe losy zespołu towarzyszyć nam będą sami artyści, ich przyjaciele oraz fani. Rolę przewodnika obejmie autor bestsellerowych biografii muzycznych, Dave Thompson.

Dave Thompson – autor szczegółowych i cieszących się niezwykłą popularnością książek o artystach tego formatu co Kurt Cobain, John Travolta czy David Bowie.

To nie tylko jeden z czołowych ekspertów w dziedzinie rock and rolla. Jest znany z dzikiego i bezlitosnego pisarstwa, jednocześnie cechującego się nieodpartym urokiem i finezją. Były menedżer The Rolling Stones przyrównał go do Sherlocka Holmesa, specjalisty od tropienia nikomu nieznanych faktów. W 1998 roku magazyn „MOJO” włączył go do piątki najważniejszych autorów piszących o muzyce rockowej.

Deep Purple. Smoke on the Water. Opowieść o dobrych nieznajomych od Dave Thompson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Zanim przeczytałem choćby pierwszy rozdział, zastanawiałem się, czy (i jak) uda się Thompsonowi uniknąć podstawowej pułapki jeśli chodzi o Deep Purple. Choć nikt nie nazwie ich zespołem jednej piosenki, to i tak pierwsze, co przychodzi na myśl, gdy o nich mowa, to oczywiście „Smoke on the Water”. Nawiązanie do tego utworu znajduje się nawet na okładce. Autor umiejętnie jednak poradził sobie z wczesnym etapem twórczości grupy. Z wyjazdu do Montrey zrobił punkt kulminacyjny i zgrabnie opowiedział, o tym, co było potem.

Warto zerknąć