ebook Łowy na człowieka
3.59 / 5.00 (liczba ocen: 37)

Łowy na człowieka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 27.99
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
34.90 zł
27.97 zł
27.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Plutonowy Stanisław po klęsce Wojska Polskiego ukrywa się w lasach. Jest sam przeciw wszystkim. Gdy zdobywa pierwszy karabin, rozpoczyna bezlitosną krucjatę przeciwko najeźdźcy... W 1939 r. Polska została podbita przez agresorów. Po dwóch miesiącach bohaterskiej obrony pododdziały Wojska Polskiego wycofały się do Rumunii. Tym, którym się to nie udało, trafiły do niemieckiej lub sowieckiej niewoli. Wielu żołnierzy nie godzi się z klęską. Wśród nich jest młody plutonowy Stanisław, doskonały strzelec i znawca broni. Jego schronieniem stają się lasy. Gdy zdobywa pierwszy karabin, rozpoczyna bezlitosną krucjatę przeciwko najeźdźcy.Postać głównego bohatera jest hołdem dla tysięcy bezimiennych żołnierzy podziemia – mieliśmy wszak podziemne państwo i całą armię ludzi gotowych umierać dla Polski. Niech będzie również hołdem dla żołnierzy wyklętych, których pamięć wymazywano przez – już powojenne – dziesięciolecia.„W tej książce można odnaleźć wartości, jakie pozwoliły polskiemu żołnierzowi wygrywać na wielu polach walki tam, gdzie inni zawodzili. Hart ducha i polska niezłomność. Zdolność do improwizacji i podejmowania nieszablonowych decyzji. Wartości równie ważne dziś, w czasie pokoju. Polecam!”Adam Dadaczyński, instruktor strzelectwa sportowego i wyszkolenia bojowego

Łowy na człowieka od Marek Czerwiński możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Tradycje są świetne, pod warunkiem że są nasze, nie obce.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Po raz kolejny jestem zmuszony napisać, że moje nadzieje zostały mocno zawiedzione. Spodziewałem się po lekturze powieści „Łowy na człowieka” pasjonującej i trzymającej w napięciu walki pomiędzy najlepiej wyszkolonymi żołnierzami pola walki. Oczekiwałem, że książka wgniecie mnie swą akcją w fotel , a w trakcie czytania często będę musiał zwracać uwagę na swój oddech, aby wstrzymując go, nie zapomnieć o oddychaniu. Po przeczytaniu pozycji książkowej autorstwa Marka Czerwińskiego mam ogromy problem z oceną tej książki. Nie wiem bowiem w jakiej kategorii mogę ją oceniać?

  Jeśli miałbym ocenić ją za jej walory literackie, to bezlitośnie stwierdziłbym, że właściwie takowych ona nie posiada. Książka napisana jest prostym, a czasami infantylnym językiem, którego nie powstydziłby się może uczeń szkoły podstawowej. Akcja niestety nie jest wciągająca a fabuła nie zawiera w sobie obiecywanego dreszczyku emocji. Rozdziały spisane są chaotycznie, nie zawierając w sobie żadnych szczegółów dotyczących konfliktu jakim była II wojna światowa. Autor bardzo mocno skupia się na dwóch elementach, którymi do znudzenia męczy czytelnika. Dlatego, gdybym może zajmował się polowaniem, był pasjonatem broni, czy to myśliwskiej, czy wojskowej, pokusiłbym się o ocenę tej powieści z punktu widzenia myśliwego, czy maniaka hobbistycznie kolekcjonującego broń i doszukującego się wszelakich szczegółów związanych z jej działaniem, budową i użytkowaniem. Nie zajmuję się też taktyką bojową pola walki i nie mam pojęcia o wyszkoleniu komandosów. Niestety, a może stety, nie posiadałem i nie posiadam takiego hobby i dlatego też praktycznie 1/3 powieści była dla mnie mało zrozumiała i często jedynie przeszkadzała w lekturze. Nie zrozumiałe jest zatem dla mnie dla kogo przeznaczona może być ta powieść?

  Być może zamiarem autora była prostota a liczyło się dla niego jedynie przedstawienie człowieka, który dla ludzi współczesnych może posłużyć za wzór. Nie wiem tylko, czy produkt tak mało „wystrzałowy” zainteresuje szersze grono czytelników? Czy autor zamieszczając w tekście tak wiele szczegółów związanych z budową i działaniem broni, wyszkoleniem strzeleckim, sam nie strzela sobie w stopę? Jak wspomniałem na początku ja jestem mocno zawiedziony i myślę, że książkę tę można uznać jedynie za przeciętną, taką o której zapomni się zaraz po przeczytaniu.

  Ocena: 3/6

 • Awatar

  Bardzo dobrze napisana książka której akcja umiejscowiona został głownie w realiach II wojny światowej. Jest to historia życia Stanisława - młodego uczestnika kampanii wrześniowej, który nie mogąc pogodzić się z przegraną polskich wojsk ucieka z kolumny jenieckiej i postanawia wrócić w rodzinne strony. Zmuszony zastaną tam sytuacją (jego wioska znalazła się pod okupacją armii czerwonej) ucieka do lasu i zaczyna prowadzić życie partyzanckie.
  Stanisław od dziecka miał pasjonował się bronią. W wojsku znacząco pogłębił swoje umiejętności i wiedzę stając się snajperem-samoukiem.

  Marek Czerwiński napisał swoją książkę drobiazgowo dbając o zapoznanie czytelnika ze szczegółami technicznymi poszczególnych rodzajów broni (ich wadami i zaletami), technikami tropienia i gubienia tropu oraz maskowania się strzelca. Mimo to książka nie przytłacza ogromną ilością danych technicznych i specjalistycznych, jest napisana językiem zrozumiałym dla przeciętnego zjadacza chleba, co powoduje że czyta się ja z ogromna przyjemnością i z zapartym tchem.

  Gorąco polecam!

 • Awatar

  Fajnie napisana, bardzo ciekawa osobowość głównego bohatera

Warto zerknąć