ebook Aż gniew twój przeminie
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 4781)

Aż gniew twój przeminie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.88
wciąż za drogo?
34.32 złpremium: 22.14 zł Lub 22.14 zł
22.88 zł
28.78 zł Lub 25.90 zł
33.21 zł Lub 29.89 zł
36.90 zł
29.70 zł
30.38 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Powieść jednej z najpopularniejszych i najczęściej tłumaczonych szwedzkich autorek powieści kryminalnych! Gratka dla fanów Henninga Mankella i Stiega Larssona!

Zakochani nastolatkowie, Wilma i Simon, nurkują późną jesienią w jeziorze Vittangijärvi, na dnie którego spoczywa kilkudziesięcioletni wrak samolotu. Ktoś uniemożliwia im wyjście na powierzchnię, blokując przeręblę drzwiami. Młodzi ludzie giną pod lodem.

Śledztwo prowadzą znani z poprzednich powieści Åsy Larsson komisarz Anna Maria Mella i Sven Erik Stalnacke. I tym razem włącza się w nie Rebeka Martinson, która pracuje w Kirunie jako prokurator.
Najbardziej pomocna w rozwikłaniu zagadki okaże się... sama Wilma. Jak to możliwe?
Tajemnic w tej powieści jest znacznie więcej.

Aż gniew twój przeminie od Åsa Larsson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Åsa Larsson lubi balansować na granicy świata materialnego i świata duchów, to co do bólu przyziemne łączy się w jej powieściach ze sferą emocjonalną. Nie dziwi więc sięgnięcie i w tej powieści po wskazówki rodem z zaświatów.

Kiedy policja znajduje zwłoki młodej dziewczyny, Wilmy Person, której zaginięcie zgłoszono kilka miesięcy wcześniej, wszystko zdaje się potwierdzać policyjną teorię o nieszczęśliwym wypadku podczas nurkowania. Rzecz w tym, że prokurator Rebeka Martinsson w denatce rozpoznaje dziewczynę ze swojego snu. Dziewczynę, która wyznała jej, że została zamordowana. Dokładniejsze oględziny zwłok wskazują, że Rebeka może mieć rację. Komisarz Anna Maria Mella rozpoczyna więc śledztwo w tej sprawie.

Choć nie jestem fanką takich scenariuszy z udziałem duchów, przyznaję że tę powieść czytało mi się znakomicie. Zapewne nie bez znaczenia jest fakt, że to pierwsza od dawna lektura niezwiązana z moją pracą, a całkowicie prywatny wybór.

Jak to u Larsson bywa, śledztwo staje się pretekstem do opowiedzenia historii konkretnego człowieka – sprawcy zbrodni. Niekochany, całe życie poniżany, upokarzany, pomiatany, lekceważony i wykorzystywany jako „straszak”, zagubiony, przerażony chłopiec w ciele dorosłego mężczyzny, niezdolny do przeciwstawienia się własnej rodzinie, zmagający się z wyrzutami sumienia – Åsa Larsson tworzy postać niejednoznaczną, wzbudzającą w czytelniku… litość. I to właśnie ta niejednoznaczność, nieoczywistość, wielowymiarowość wspomnianego bohatera jest najmocniejszym punktem tej powieści.

Sama fabuła wydaje się dość przewidywalna, choć zaskakująca okazuje się przyczyna tragicznych wydarzeń, sięgająca czasów II wojny światowej i historii o zaginionym samolocie.

Jak zwykle, drugi plan stanowi prywatne życie Rebeki Martinsson – sporo się tam dzieje pod względem uczuciowym, obok znanego już czytelnikom z poprzednich części cyklu, byłego szefa Rebeki, pojawia się niepozorny opiekun policyjnego psa, ale o tym… cicho sza.

Komisarz Anna Maria Mella także boryka się ze swoimi problemami – zwłaszcza konflikt z kolegą z pracy, Svenem Erikiem, utrudnia jej normalne funkcjonowanie, a nawet sprawia że staje się nieostrożna, narażając na niebezpieczeństwo siebie i swoją córkę.

Nie zabrakło opisów pięknej, surowej szwedzkiej przyrody. Całość w charakterystycznym, skandynawskim klimacie. Znakomite, niewymagające czytadło – w sam raz na szybki reset.Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Okiem Wariatki
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć