ebook I tylko czarna ścieżka
3.71 / 5.00 (liczba ocen: 4796)

I tylko czarna ścieżka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 26.90
wciąż za drogo?
35.34 złpremium: 22.80 zł Lub 22.80 zł
24.32 zł
-29% 26.90 zł
29.64 zł Lub 26.68 zł
34.20 zł Lub 30.78 zł
28.90 zł
30.20 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Na zamarzniętym jeziorze wędkarz znajduje zwłoki kobiety. Okazuje się, że zamordowana zasiadała w zarządzie jednej z najważniejszych firm w rejonie. Zabójca już upatrzył sobie następny cel... Rebeka pod wpływem silnych przeżyć popada w stan psychotyczny i zostaje poddana leczeniu psychiatrycznemu. Po długiej rekonwalescencji przeprowadza się ze Sztokholmu do rodzinnej Kurravaary na północy Szwecji, gdzie zaczyna pracować jako asesor prokuratury w Kirunie. Półtora roku później na zamarzniętym jeziorze w okolicy Kiruny wędkarz odkrywa zwłoki kobiety. Zamordowana to jedna z ważniejszych osób w zarządzie firmy Kallas Mining. Rebeka Martinsson zaczyna badać działalność spółki. Wkrótce na jaw wychodzą mroczne tajemnice firmy. Morderca znów uderza.Kolejna część cyklu bestsellerowych kryminałów Åsy Larsson z utalentowaną prawniczką Rebeką Martinsson w roli głównej.

I tylko czarna ścieżka od Åsa Larsson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Zakochane serce ma w sobie coś z niezłomnego bojownika. Możesz ukrywać uczucia, a ono gdzieś tam w środku i tak robi swoje. Rozum przestaje działać, argumentować i podejmować ważne decyzje. Zaczyna malować obrazy: żałosne, romantyczne, sentymentalne, pornograficzne. Całe cholerne spektrum.
Trzeci tom cyklu, którego główną bohaterką jest prawniczka Rebeka Martinsson. Choć właściwie… to stwierdzenie jest sporym nadużyciem. W tej części postać Rebeki ginie przytłoczona opowieściami ze świata brudnych interesów i zależności na linii biznes – polityka. Książka z jednej strony intrygująca, z drugiej – rozczarowująca. Zwłaszcza dla tych, którzy czekali na wielki przełom w prywatnym życiu, doświadczonej przez los, pani mecenas.

Miejscem akcji ponownie jest Kiruna – miasteczko w północnej Szwecji, w którym dzieciństwo spędziła autorka powieści. W jednej z tzw. arek, czyli niewielkich domków na płozach, chroniących łowiących na jeziorze wędkarzy przed mroźnym wiatrem, zostają znalezione zwłoki kobiety. Wkrótce okazuje się, że to ciało Inny Wattrang – szefowej działu informacji Kallis Mining, międzynarodowego koncernu, kierowanego przez niejakiego Mauriego Kallisa. Kobieta była przed śmiercią torturowana, nie wiadomo co robiła w Kirunie i kto jest sprawcą zbrodni. Odpowiedzi szuka komisarz Anna Maria Mella oraz jej partner Sven Erik Stålnacke.

Instynkt podpowiada pani komisarz, że Mauri Kallis oraz brat Inny Wattrang – Diddi nie dzielą się z nią pełnią wiedzy na temat denatki. Anna Maria Mella prosi więc o przyjrzenie się interesom firmy Rebekę Martinsson – niegdyś prawniczkę w prestiżowej sztokholmskiej kancelarii, dziś kobietę po traumatycznych przejściach, która właśnie zakończyła leczenie psychiatryczne i przyjęła posadę asesora prokuratury w Kirunie. Niebawem Rebeka odkrywa powiązania Kallis Mining ze światem polityki, a śledztwo staje się coraz bardziej niebezpieczne…

Choć główną bohaterką miała być Rebeka Martinsson, jej postać znika w tym tomie, a narrację w znacznej mierze przejmują bohaterowie skupieni wokół Kallis Mining. Z jednej strony daje to nam – czytelnikom – wgląd w myśli poszczególnych postaci, ale ja czułam raczej niedosyt, związany z rozwojem sytuacji w życiu Rebeki. A sytuacja owa przedstawia się doprawdy nieciekawie. By nie myśleć o wydarzeniach z przeszłości młoda prawniczka ucieka w pracoholizm. Po godzinach jej jedynymi towarzyszami są sąsiad i jego pies. Rebeka pogrąża się coraz bardziej w otchłani samotności, a do tego nie może uporać się z uczuciem do byłego szefa.

Choć całość mnie nie porwała, nagłe przyspieszenie akcji na ostatnich stronach powieści, przyprawia o dreszczyk emocji. Doskonale w tej partii książki została poprowadzona postać komisarz Melli. Zakończenie nie rozczarowuje, jest zachętą do sięgnięcia po kolejny tom.

Choć spore grono czytelników zachwyca się powieściami Åsy Larsson, a wydawca umieszcza na okładce takie określenia jak „królowa kryminału”, daleka jestem od tak jednoznacznej oceny. I tylko czarna ścieżka to bardzo przyjemny i poprawnie napisany kryminał. Niestety, zabrakło w nim tego czegoś, co sprawia, że jeszcze długo po tym jak odłożymy książkę na półkę, zostają w nas wywołane przeczytaną opowieścią emocje.

Ocena: 3+/6
czytaj więcej
©Okiem Wariatki
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć