ebook W ofierze Molochowi
3.84 / 5.00 (liczba ocen: 3324)

W ofierze Molochowi
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.88
wciąż za drogo?
34.32 złpremium: 22.14 zł Lub 22.14 zł
22.88 zł
28.78 zł Lub 25.90 zł
33.21 zł Lub 29.89 zł
36.90 zł
29.70 zł
30.38 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Najlepszy szwedzki kryminał 2012 r. według Szwedzkiej Akademii Kryminału!

Czy to możliwe, by wszystkie tragedie w rodzinie Marcusa były dziełem przypadku? Rebeka Martinsson musi odkryć prawdę. Przeszłość wciąż nie daje o sobie zapomnieć. I wciąż zabija. Pewnej niedzieli we własnym domu zostaje bestialsko zamordowana starsza kobieta. Siedmioletni wnuk zmarłej, Marcus, zostaje odnaleziony w pobliskim lesie. Zszokowany, nie potrafi wyjaśnić, co się stało.Wkrótce okazuje się, że nad rodziną chłopca ciąży fatum. W dziwnych okolicznościach zmarli prawie wszyscy jego krewni. Pradziadek został rozszarpany przez niedźwiedzia, a ojciec śmiertelnie potrącony przez nieznanego kierowcę. To nie może być zwykły przypadek.Rusza śledztwo, którym kieruje prokuratorka Rebeka Martinsson. Podstępem dochodzenie odbiera jej jednak cyniczny karierowicz, prokurator Carl von Post, który robi wszystko, by pojawić się na pierwszych stronach gazet. Rebeka, wściekła, sama udziela sobie urlopu i... zaczyna szukać mordercy na własną rękę.

Tymczasem chłopiec też jest w niebezpieczeństwie. Fatum z przeszłości odżywa.

W ofierze Molochowi od Åsa Larsson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Nasze marzenia senne to nie przesłanie od przodków lub bogów, tylko skrywane, zakazane życzenia.
Któż bowiem kocha doskonałość? Nie, miłość chce się troszczyć, a troska wymaga ludzkich wad, potrzebuje zranień i kruchości. Miłość chce leczyć. Doskonałość nie wymaga leczenia. Doskonałość nie może być kochana, a jedynie wielbiona.
Miłością trzeba się zaopiekować, kiedy przychodzi. Bo nagle się okazuje, że przeżywasz ją ostatni raz. A wszystko inne to wiatr.
Książki od zawsze były dla mnie formą ucieczki od rzeczywistości, a teraz stały się po prostu niezbędne. Sięgam po autorów mi nieznanych, ale też wracam do ulubionych serii, jak ta z prokurator Rebeką Martinsson w roli głównej, autorstwa Åsy Larsson. Piąta część cyklu – W ofierze Molochowi, to chyba najciekawsza, choć równie mroczna co pozostałe, opowieść.

Tym razem główna bohaterka próbuje rozwikłać tajemnicę śmierci kobiety, zamordowanej we własnym domu. Zabójcę może rozpoznać kilkuletni wnuk ofiary, który najprawdopodobniej był świadkiem zbrodni, tyle że mały Marcus jest w szoku i nie pamięta co się stało.

Chociaż śledztwo zostaje Rebece odebrane, dociekliwa pani prokurator nie odpuszcza, bierze urlop i szuka mordercy na własną rękę. Kolejne tropy prowadza ją do… kolejnych tajemniczych śmierci, których przyczyna sięga roku 1914 i łączy się z historią Kiruny – niewielkiej osady na północy Szwecji, gdzie rozgrywają się opisywane wydarzenia.

Zresztą, autorka zabiera swoich czytelników do Kiruny nie po raz pierwszy. Ten charakterystyczny, nieco duszny klimat (choć to przecież północ Szwecji) małej miejscowości, to tło większości zdarzeń, wykreowanych przez Larsson i miejsce ucieczki głównej bohaterki, która po latach spędzonych w Sztokholmie, powraca do domu swojej babci, mierzy się z demonami przeszłości i rozwiązuje kolejne, kryminalne zagadki.

Choć każdy tom przygód Rebeki Martinsson jest odrębną historią, nawiązania do poprzednich części, znajdziemy w wątku, dotyczącym jej prywatnego życia, więc jeśli nie lubicie „nie wiedzieć” (ja nie znoszę), proponuję, byście zaczęli lekturę od części pierwszej Burza z krańców ziemi/Burza słoneczna (dwa wydania tej samej powieści, różne tytuły).

W ofierze Molochowi to książka niezwykle wciągająca, z dobrze poprowadzoną, ciekawą intrygą, równoległą narracją, przenoszącą nas ze współczesności do początku XX wieku oraz główną bohaterką, zmagającą się ze światem i samą sobą.

Uwaga dla wrażliwców – zawiera poruszającą scenę śmierci psa.

Znakomite czytadło, nie tylko na czasy pandemii. Polecam.Ocena: 5/6
czytaj więcej
©Okiem Wariatki
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Bezapelacyjnie najlepsza dotąd (dla mnie) ksiażka Asy Larrson. Stawiam ja najwyżej ze wszystkich przeczytanych dotąd kryminałów.

  • Awatar

    Ta książka zostawiła mi w pamięci nierozstrzygnięty dylemat : jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić w imię swoich ideałów, w imię życia...Bardzo dobra. Polecam

Warto zerknąć