ebook Poza Układem
3.5 / 5.00 (liczba ocen: 4) Ilość stron (szacowana): 238

Poza Układem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 12.40
14.28 złpremium: 9.22 zł Lub 9.22 zł
12.40 zł Lub 11.16 zł
15.36 zł
12.90 zł
14.49 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Książka jest zbiorem artykułów Andrzeja Gwiazdy i jego żony z lat 1988-2006, opublikowanych w niszowym, wydawanym przez małżeństwo piśmie "Poza Układem". Wydana w 2008 r książka (nakład wersji papierowej jest wyczerpany) doczekała się swojej wersji elektronicznej.

Po kolejnych pięciu latach, obserwacje Gwiazdów z początków transformacji ustrojowej wydają się niezbędne do zrozumienia rzeczywistości społeczno-politycznej w naszym kraju. Szczególnie, że wiele tez stawianych przez nich ponad 20 lat temu brzmi dzisiaj jak smutne proroctwo.

Wiele opisanych w felietonach spraw, dopiero dziś staje się tematem dla mainstreamowych mediów w których pojawiają się jako "afery i odkrycia". Gwiazdowie czytani po latach są jak dobre wino - im starsze tym lepsze, bardziej prawdziwe. Niestety wino o smaku bardzo gorzkim...

Dokładny opis książki można znaleźć w recenzjach i informacjach prasowych:

  • PAP w serwisie ksiazki.wp.pl
  • Marek Ciesielczyk w serwisie Interia360
  • Portal ksiazka.net.pl Blog motyl.wordpress.com
  • Tygodnik "Głos"

Lekturę polecamy szczególnie młodym, którzy nie pamiętają "tamtych czasów". Fragment felietonu "władza dla władzy" z 1991 r dobrze oddaje (niestety) ponadczasowy charakter tej książki: Wszystkie te polityczne gry i zabawy, przepychanki, kariery i upadki można śledzić z zaciekawieniem i uśmiechem, dopóki nie uświadomimy sobie, że nie dzieje się to w Zimbabwe. To historia polityki w Polsce w czasach, kiedy Polska miała szanse wybić się na niepodległość, a Polacy mogli zacząć pracować i urządzać się we własnym kraju. (...) Dzikie plemiona nieudanych polityków wsadzają na wysoką palmę, niedostępną górę lub wyrzucają z wioski. Cywilizowani Polacy grzecznie wybierają ich w kolejnych „wolnych wyborach”

Poza Układem od Andrzej Gwiazda, Joanna Gwiazda możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć