ebook Komunikacja terapeutyczna
0 / 5.00 (liczba ocen: 0) Ilość stron (szacowana): 369

Komunikacja terapeutyczna
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

E-book - polecana oferta: 20.65
wciąż za drogo?
Virtualo#Cyber Monday
Virtualo#Cyber Monday
20.65 złpremium: 13.32 zł Lub 13.32 zł
22.20 zł
28.94 zł Lub 26.05 zł
33.90 zł Lub 30.51 zł
19.32 zł
19.98 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

 

W książce opisano wpływ komunikacji i zachowań niewerbalnych na skuteczność terapii. W poszczególnych rozdziałach scharakteryzowano: istotę pozasłownej komunikacji terapeutycznej; znaczenie ekspresji mimicznej (języka twarzy) dla przebiegu terapii; walory kontaktu wzrokowego w interakcji terapeuta-pacjent; komunikację kinezyczną (sposoby gestykulacji), dotykową, proksemiczną (przestrzenną) i paralingwistyczną (głosową) w kontakcie terapeutycznym; zasady obserwacji zachowań niewerbalnych pacjenta; komunikację niespójną w teorii i praktyce terapeutycznej.

 

Terapia to wyjątkowy rodzaj kontaktu, w którym interakcje i informacje przekazywane niewerbalnie często mówią więcej o pacjencie niż wypowiadane przez niego słowa. Często tylko po zachowaniach pozasłownych terapeuta może poznać, kiedy pacjent przekazuje na przykład treść niezgodną z jego rzeczywistymi myślami, co ma olbrzymie znaczenie dla postawienia diagnozy i prowadzenia terapii. Jest to możliwe z uwagi na to, że mimika, gestykulacja, postawa ciała czy ton głosu, czyli tzw. parajęzyk, zawierają wiele informacji przesyłanych przede wszystkim kanałem emocjonalnym.

Komunikacja terapeutyczna od Wiesław Sikorski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć