ebook Chrzest ognia
4.35 / 5.00 (liczba ocen: 23039)

Chrzest ognia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 24.00
Audiobook - najniższa cena: 49.99
29.99 zł
33.33 zł Lub 30.00 zł
24.00 zł
29.99 zł
Inne proponowane

Andrzej Sapkowski, arcymistrz światowej fantasy, po raz kolejny zaprasza do swej krainy Nigdy-Nigdy i przedstawia trzeci tom wychwalanej przez krytykę i uwielbianej przez czytelników wiedźmińskiej sagi. 
Geralt, wyleczony przez driady z ran odniesionych w czasie puczu na wyspie Thanedd, wyrusza na poszukiwanie przeznaczonego mu Dziecka Niespodzianki. Oprócz nieodłącznego Jaskra, trubadura i domorosłego filozofa, do kompanii wiedźmina przystępują: pełna temperamentu łuczniczka Milva, nilfgaardzki rycerz - koszmar ze snów Ciri - którego poszukują najlepsi szpiedzy Cesarstwa, sprytny gnom zwiadowca, pięciu rubasznych krasnoludów oraz noszący się staroświecko i pachnący intensywnie ziołami cyrulik - osobnik jakby nie z tej bajki. 

Chrzest ognia od Andrzej Sapkowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Wżdy mnie poszczęściło się w życiu jak mało któremu rzemieślnikowi, chyba że niektórej kurwie. Płacą mi za rzemiosło, które szczerze i prawdziwie lubię.
Gówno i kapusta zawsze w parze idą - rzekła sentencjonalnie. Percival Schuttenbach - Jedno popędza drugie. Perpetuum mobile.
- Życie tym różni się od bankowości, że zna długi, które spłaca się zadłużeniem u innych.
- Starzeję się. Zaczynam miewać skrupuły.
- Ano, zdarza się u starych. Odwar z miodunku pomaga na to. A na razie kładź sobie poduszeczkę na siodło.
- Skrupuły to nie to samo co hemoroidy, Milva.
Nie dziwota, że są harde urodziwe panie
Wszak im drzewo wynioślejsze, tym trudniej wleźć na nie.
Wżdy i z panną, i ze drzewem kto nie kiep poradzi
Trzeba owszem wziąć i zerżnąć, no i po zawadzie.
- Kompania mi się trafiła - podjął Geralt, kręcąc głową. - Towarzysze broni! Drużyna bohaterów! Nic, tylko ręce załamać. Wierszokleta z lutnią. Dzikie i pyskate pół driady, pół baby. Wampir, któremu idzie na pięćdziesiąty krzyżyk. I cholerny Nilfgaardczyk, który upiera się, że nie jest Nilfgaardczykiem.

- A na czele drużyny wiedźmin, chory na wyrzuty sumienia, bezsiłę i niemożność podjęcia decyzji - dokończył spokojnie Regis. - Zaiste, proponuję podróżować incognito, by nie wzbudzać sensacji.

- I śmiechu - dodała Milva.
- Każde rozumne stworzenie na tym świecie, gdy popadnie w biedę, nędzę, i nieszczęściem zwykło kupić się do pobratymców, bo wśród nich łatwiej zły czas przetrwać, bo jeden drugiemu pomaga. A wśród was, ludzi, każdy tylko patrzy, jakby tu na cudzej biedzie zarobić. Gdy głód, to nie dzieli się żarcia, tylko najsłabszych się zżera. Proceder taki sprawdza się u wilków, pozwala przetrwać osobnikom najzdrowszym i najsilniejszym. Ale wśród ras rozumnych taka selekcja zazwyczaj pozwala przetrwać i dominować największym skurwysynom. Wnioski i prognozy wyciągnijcie sobie sami.
Jedyną czynnością, która dobrze wychodzi samotnym, jest samogwałt.
Gdzie się dymi, tam się pali. A gdzie się pali, tam się sparzyć można.
Czarodziejki, moi panowie, na nic tak nie lecą, jak na wyszukany bajer.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Im dalej - tym gorzej. Bo akcji coraz mniej. Polowa ksiazki to mieszanka polityki, genetyki i nudy. Az strach siegac za kolejna. Sapkowski izie na ilosc a nie jakosc.

 • Awatar

  Według mnie stanowczo najlepsza część z sagi Sapkowskiego ze względu na szybką fabułę, w której nie ma miejsca na nudę, i nowych bohaterów, którzy wnoszą do powieści powiew świeżości.

 • Awatar

  Dla osób, które czytały zbiory opowiadań rozpoczynające cykl z Wiedźminem, „Chrzest ognia” jest już piątym spotkaniem z Białym Wilkiem i innymi bohaterami stworzonymi przez Andrzeja Sapkowskiego na potrzeby tego wspaniałego dzieła. Zerkając wstecz i przypominając sobie wcześniejsze przygody, w „Chrzcie ognia” zabawimy najdłużej z Geraltem i jego kompanią. Rozpoczynają oni bowiem poszukiwania Ciri, dziecka niespodzianki, co oczywiście nie będzie łatwe, gdyż na ich drodze autor postawi tak wiele przeszkód, których pokonanie będzie obfitowało w wiele wyborów moralnych. Ku uciesze gawiedzi, do wypełnienia zadania niezbędna będzie oczywiście ogromna ilość cięć wiedźmińskimi mieczami, które pozbawią życia najprzeróżniejsze maszkary i potwory. Powieść cechuje jak zwykle wartka akcja i wręcz bezgraniczne przywiązanie do bohaterów, których losy poznajemy z coraz większym zainteresowaniem. PO zakończonej lekturze, nie wyobrażam sobie, abym nie sięgnął po kolejne tomy przygód mojego przyjaciela Geralta z Rivii.

 • Awatar

  Podobnie jak wcześniejsze części, tą też czyta się bardzo sprawnie i szybko, często uśmiechając się pod nosem. Szczególnie obserwując poczynania wesołej krasnoludzkiej kompaniji - jedne z najbardziej zapadających w pamięć fragmentów.

 • Awatar

  Niesamowita akcja, i dobry, wulgarny humor. Najlepsze polskie fantasy.

Warto zerknąć