ebook Wieża Jaskółki
4.26 / 5.00 (liczba ocen: 27237)

Wieża Jaskółki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 29.99
wciąż za drogo?
29.99 zł
33.33 zł Lub 30.00 zł
29.99 zł
29.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Ciri staje przed swoim przeznaczeniem. Drakkar wiozący Yennefer trafia w oko czarodziejskiego cyklonu. Czy wśród przyjaciół wiedźmina ukrywa się zdrajca? Czwarty tom wiedźmińskiej sagi.

Andrzej Sapkowski, arcymistrz światowej fantasy, zaprasza do swojego Neverlandu i przedstawia uwielbianą przez czytelników i wychwalaną przez krytykę wiedźmińską sagę!

Jesienne Ekwinokcjum tegoż dziwnego roku przyniosło rozmaite znaki na niebie i na ziemi,
które jakoweś klęski niechybnie zwiastowały.
Tuż przed północą zerwała się straszliwa zawierucha, zadął potępieńczy wicher, a pędzone po niebie chmury przybrały fantastyczne kształty, wśród których najczęściej powtarzały się sylwetki galopujących koni i jednorożców.
Lelki dzikimi głosami wyśpiewywały konajączkę, zaskowyczała beann’shie, zwiastunka rychłej i gwałtownej śmierci.
A gdy przecwałował Dziki Gon i rozwiały się chmury, ludzie zobaczyli księżyc – malejący,
jak zwykle w czas Zrównania.
Ale tej nocy księżyc miał barwę krwi.

W świątyni bogini Melitele trzy osoby śnią ten sam sen.
„Krew na jej twarzy... Tyle krwi...”

Wieża Jaskółki od Andrzej Sapkowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Albowiem najczęściej tak jest, że bliźni nie podarku pragnie, lecz być obdarowanym.
Ludzie sypią, by ocalić skórę i życie, ale kłamią, gdy chcą się zemścić.
Zaiste, wielkiego trzeba zadufania i wielkiego zaślepienia, by posokę lejącą się z szafotu nazywać sprawiedliwością.
Z traktatami jest jak z małżeństwem: nie zawiera się ich z myślą o zdradzie, a gdy się zawarło, nie podejrzewa się.
Swoboda i pogarda mają swoje granice. W końcu zawsze jest tak, że jest się czyimś narzędziem.
Przyjdzie gości w gaciach powitać. Ale po prawdzie, jacy goście, takie i powitanie.
Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać.
Kto przelewa krew człowieka, tego krew przez człowieka będzie przelana.
Król bezgranicznie kochał swą małżonkę, królową, a ona całym sercem kochała jego. Coś takiego musiało skończyć się nieszczęściem.
Wieża Jaskółki jest książką zdecydowanie poważniejszą i bardziej brutalną niż poprzednie tomy sagi. Jest też tutaj mniej humoru, zabawnych sytuacji, a więcej powagi, walk i dramatycznych sytuacji. Nieustanie coś się dzieje, mamy wiele zwrotów akcji i nie sposób się nudzić. Sama zaś historia z każdą chwilą nabiera rozpędu, a Sapkowski ciekawie i interesująco kreśli tło pod przyszłe wydarzenia, które odmienią cały kontynent i życie wielu osób. Autor daje też odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, ale jednocześnie zostawia czytelnika z wieloma nowymi. To wszystko brzmi może dość enigmatycznie, ale nie chcę zdradzić zbyt wiele fabuły.

Sapkowski zastosował w Wieży Jaskółki dość nietypową konstrukcję. Autor nie przedstawia bowiem chronologicznie wydarzeń, ponieważ raz śledzimy aktualne losy postaci, innym razem dowiadujemy się co się stało jakiś czas temu, a jeszcze innym razem mamy sceny pokazujące jak dane wydarzenie wpłynęło na losy bohaterów i państw. Dodatkowo mamy całkiem dużo krótkich scen z udziałem pobocznych postaci, dzięki którym dowiadujemy się, co dzieje się w różnych miejscach na kontynencie i zarysowują tło dla nadchodzących wydarzeń. Lektura wymaga zatem pewnego skupienia i kojarzenia faktów, bardziej niż w poprzednich tomach. Jednak taka konstrukcja książki nie dezorientuje, jedynie dowodzi talentu i kunsztu autora. Chwilami może się wydawać, że niektóre wydarzenia są wrzucone w dany rozdział ot tak po prostu, ale po przeczytaniu całej książki już wcale tak nie jest. Wszystko zostało bardzo dobrze przemyślane i wymagało to z pewnością bardzo starannego zaplanowania.

Wieża Jaskółki to bardzo dobry, czwarty już tom Sagi o Wiedźminie. Jest brutalniej i poważniej oraz jednocześnie coraz bliżej kulminacyjnych wydarzeń. Już się nie mogę doczekać aż sięgnę po Panią Jeziora! Polecam!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Krótko bo nie mam czasu na dłuższe rozpisywanie się...MISTRZOSTWO. Przed ponownym sięgnięciem po sagę miałem obawy czy po dwóch dekadach przerwy przygody nie stracą nieco na swojej mityczności i wiecie co....mało że nie straciły, one zyskały z racji tego, że na więcej rzeczy mogę spojrzeć z perspektywy dorosłej osoby a nie smarkacza. Powtórzę raz jeszcze...MISTRZOSTWO

 • Awatar

  „Wieża Jaskółki” to przedostatnia część legendarnej już sagi o białowłosym Wiedźminie, w większości poświęcona na opowiadanie losów Ciri. Jednak nie zabrakło też opowieści o dalszych poszukiwaniach Ciri przez Wiedźmina czy niedługich wzmianek o Yennefer.

 • Awatar

  Wielu czytelników zadaje sobie zapewne pytanie, czy pomiędzy kolejnymi tomami przygód Geralta z Rivii robić sobie przerwy, czy może czytać je po kolei, za jednym zamachem? Ja robiłem to bez przerywników na inne lektury. Doszedłem do wniosku, że tęsknota z moim przyjacielem Wiedźminem byłaby zbyt wielka. Zatem do lektury „Wieży Jaskółki” zabrałem się z wielkim entuzjazmem. Okazało się, że Wiedźmin wraz ze swoimi przyjaciółmi w dalszym ciągu poszukuje dziecka niespodzianki, czyli księżniczki Ciri. Sytuacja skomplikowała się na tyle, że nie był on jedyną osobę, która poszukiwała tej dziewczynki. Znalazły się też inne osoby, które miały względem dziewczynki swoje plany, nie zawsze dobre. Będzie zatem rywalizacja i cięcie mieczykami.
  Wiele osób zaczyna narzekać, że pod koniec saga robi się coraz bardziej nudniejsza. Dla mnie nie jest to prawdą. Po trosze brak mi jest humoru, którym tryskały poprzednie części, ale akcja dalej jest wartka, sporo nowych postaci i jak zwykle emocje targające czytelnikiem. Czuć też po woli, że przygody nieubłaganie zmierzają do końca. Jeszcze tylko jedne tom!! A co potem?

 • Awatar

  Czytając tą część odczułem zapowiedź lekkiej zmiany stylu - pojawiają się nowe elementy sprawiające, że do nurtu czysto przygodowej fantasy dochodzą wątki odrobinę filozoficzne, karzące też myśleć, a nie tylko chłonąć przygodę. Ale to dobra zmiana.

 • Awatar

  Kolejna część niesamowitych przygód Wiedźmina. Świetna ksiażka, prawdziwy pokaz kunsztu Pana Andrzeja Sapkowskiego

Warto zerknąć