ebook Wieża Jaskółki
4.29 / 5.00 (liczba ocen: 21611)

Wieża Jaskółki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 24.00
29.99 zł
31.66 zł Lub 28.49 zł
24.00 zł
29.99 zł
Inne proponowane

Jesienne Ekwinokcjum tegoż dziwnego roku przyniosło rozmaite znaki na niebie i na ziemi, które jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia niechybnie zwiastowały. Tuż przed północą zerwała się straszliwa zawierucha, zadął potępieńczy wicher, a pędzone po niebie chmury przybrały fantastyczne kształty, wśród których najczęściej powtarzały się sylwetki galopujących koni i jednorożców. Lelki dzikimi głosami wyśpiewywały konajączkę, zaskowyczała straszna beann'shie, zwiastunka rychłej i gwałtownej śmierci, a gdy przegalopował Dziki Gon i rozwiały się chmury, ludzie zobaczyli księżyc - malejący, jak zwykle w czas Zrównania. Ale tej nocy księżyc miał barwę krwi.

W świątyni bogini Melitele trzy osoby śnią ten sam sen. "Krew na jej twarzy... Tyle krwi..." Bezlitośni zabójcy z Nilfgaardu są już na tropie Ciri. Ta zaś, ciężko ranna, powraca do zdrowia w zagubionej wśród bagien chacie pustelnika Vysogoty. W tym samym czasie drużyna Geralta, pokonując kolejne przeszkody, dociera wreszcie do ukrywających się druidów. Czy wiedźminowi uda się odnaleźć Ciri? Jaką rolę odegra osnuta legendą Wieża Jaskółki? 

Wieża Jaskółki od Andrzej Sapkowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Albowiem najczęściej tak jest, że bliźni nie podarku pragnie, lecz być obdarowanym.
Ludzie sypią, by ocalić skórę i życie, ale kłamią, gdy chcą się zemścić.
Zaiste, wielkiego trzeba zadufania i wielkiego zaślepienia, by posokę lejącą się z szafotu nazywać sprawiedliwością.
Z traktatami jest jak z małżeństwem: nie zawiera się ich z myślą o zdradzie, a gdy się zawarło, nie podejrzewa się.
Swoboda i pogarda mają swoje granice. W końcu zawsze jest tak, że jest się czyimś narzędziem.
Przyjdzie gości w gaciach powitać. Ale po prawdzie, jacy goście, takie i powitanie.
Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać.
Kto przelewa krew człowieka, tego krew przez człowieka będzie przelana.
Król bezgranicznie kochał swą małżonkę, królową, a ona całym sercem kochała jego. Coś takiego musiało skończyć się nieszczęściem.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Krótko bo nie mam czasu na dłuższe rozpisywanie się...MISTRZOSTWO. Przed ponownym sięgnięciem po sagę miałem obawy czy po dwóch dekadach przerwy przygody nie stracą nieco na swojej mityczności i wiecie co....mało że nie straciły, one zyskały z racji tego, że na więcej rzeczy mogę spojrzeć z perspektywy dorosłej osoby a nie smarkacza. Powtórzę raz jeszcze...MISTRZOSTWO

 • Awatar

  „Wieża Jaskółki” to przedostatnia część legendarnej już sagi o białowłosym Wiedźminie, w większości poświęcona na opowiadanie losów Ciri. Jednak nie zabrakło też opowieści o dalszych poszukiwaniach Ciri przez Wiedźmina czy niedługich wzmianek o Yennefer.

 • Awatar

  Wielu czytelników zadaje sobie zapewne pytanie, czy pomiędzy kolejnymi tomami przygód Geralta z Rivii robić sobie przerwy, czy może czytać je po kolei, za jednym zamachem? Ja robiłem to bez przerywników na inne lektury. Doszedłem do wniosku, że tęsknota z moim przyjacielem Wiedźminem byłaby zbyt wielka. Zatem do lektury „Wieży Jaskółki” zabrałem się z wielkim entuzjazmem. Okazało się, że Wiedźmin wraz ze swoimi przyjaciółmi w dalszym ciągu poszukuje dziecka niespodzianki, czyli księżniczki Ciri. Sytuacja skomplikowała się na tyle, że nie był on jedyną osobę, która poszukiwała tej dziewczynki. Znalazły się też inne osoby, które miały względem dziewczynki swoje plany, nie zawsze dobre. Będzie zatem rywalizacja i cięcie mieczykami.
  Wiele osób zaczyna narzekać, że pod koniec saga robi się coraz bardziej nudniejsza. Dla mnie nie jest to prawdą. Po trosze brak mi jest humoru, którym tryskały poprzednie części, ale akcja dalej jest wartka, sporo nowych postaci i jak zwykle emocje targające czytelnikiem. Czuć też po woli, że przygody nieubłaganie zmierzają do końca. Jeszcze tylko jedne tom!! A co potem?

 • Awatar

  Czytając tą część odczułem zapowiedź lekkiej zmiany stylu - pojawiają się nowe elementy sprawiające, że do nurtu czysto przygodowej fantasy dochodzą wątki odrobinę filozoficzne, karzące też myśleć, a nie tylko chłonąć przygodę. Ale to dobra zmiana.

 • Awatar

  Kolejna część niesamowitych przygód Wiedźmina. Świetna ksiażka, prawdziwy pokaz kunsztu Pana Andrzeja Sapkowskiego

Warto zerknąć