Czas pogardy
4.29 / 5.00 (liczba ocen: 29649)

Czas pogardy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Uwaga! E-book dostępny w różnych wydaniach.
Okładka, opis i nazwa wydawnictwa dotyczą jednego z nich.
Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 25.00
Audiobook - najniższa cena: 41.66
wciąż za drogo?
-24% 25.00 zł Lub 22.50 zł
28.90 zł
-10% 26.90 zł
29.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wielki zjazd magów kończy się krwawym przewrotem. Cesarstwo Nilfgaardu dokonuje inwazji na Północne Królestwa. Ciri, Geralt i Yennefer, porwani przez wojenną zawieruchę, zostają rozdzieleni i rzuceni w różne strony świata. Kim jest czarny rycerz ze skrzydłami drapieżnego ptaka na hełmie?
Nastał czas miecza i topora, czas wilczej zamieci. Czas pogardy.

A w czasach pogardy na powierzchnię wypełzają Szczury. Szczury atakujące po szczurzemu, cicho, zdradziecko i okrutnie. Szczury uwielbiające dobrą zabawę i zabijanie.
To maruderzy z rozbitych armii, zabłąkane dzieciaki, zgwałcone dziewczyny, wieśniacy, których obejścia spalono, a rodziny wymordowano. Wyrzutki, dziwna zbieranina stworzona przez wojnę i na wojennym nieszczęściu żerująca. Ludzie, którzy wszystko przeżyli, wszystko utracili, którym śmierć już niestraszna. Przyodziani w zrabowane błyskotki, solidarni w biedzie i nieszczęściu, dla obcych zaś mający tylko to, czego sami zaznali od pogrążającego się w chaosie świata. Pogardę. 

Czas pogardy od Andrzej Sapkowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
- Podobno konwenans zabrania rzucania tutaj zaklęć. Czy zatem nie byłoby bezpieczniej zamiast iluzji kawioru wyczarować iluzję samego smaku? Samo wrażenie? Przecież potrafiłabyś...

- (...) Ale mając tylko wrażenie smaku, stracilibyśmy przyjemność, której dostarcza czynność... Proces, towarzyszące mu rytualne ruchy... Towarzysząca temu procesowi rozmowa, kontakt oczu... Ucieszę cię dowcipnym porównaniem, chcesz?

- Słucham, ciesząc się z wyprzedzeniem.

- Wrażenie orgazmu też umiałabym wyczarować.
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie już na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
- Przecież ty wybawiasz od kłopotów właśnie głównie skurwysynów, Codringher. Mających kłopoty biedaków nie stać na twoje usługi.
- Na twoje usługi biedaków nie stać również. Biedaków nigdy nie stać na nic, dlatego właśnie są biedakami.
- Niesłychanie to logiczne. A odkrywcze, że aż dech zapiera.
Jest jeszcze na świecie rozsądek? Czy już zostały na nim tylko skurwysyństwo i pogarda?
Od mojej poprzedniej lektury cyklu o Wiedźminie minęło wiele lat i przez ten czas zdążyłem zapomnieć wiele drobnych szczegółów. Z tym większą przyjemnością poznawałem wiele rzeczy na nowo, odnajdowałem ukryte powiązania i zapowiedzi przyszłych wydarzeń. Już po kilku stronach miałem wrażenie, jakbym spotkał dawno niewidzianego przyjaciela - takiego fantasy brakowało mi w ostatnim czasie - przemyślanego, dobrze napisanego i z wieloma ciekawymi rozważaniami. Od samego początku Sapkowski wie co ma się stać z bohaterami i dokąd zmierzają. Dzięki temu Czas pogardy czytało mi się naprawdę dobrze. Jeśli chodzi o ogólny wydźwięk książki, to jest to powieść mroczniejsza niż opowiadania, mniej jest tutaj humoru, więcej brutalnej polityki, intryg, zdrad i wszelkiej maści podłości oraz zła. Nie brakuje przy tym niezwykle celnych obserwacji dotyczących funkcjonowania świata, sprawowania władzy i ludzkich pobudek, co skłania do zastanowienia się i wielokrotnie autor pozostawia czytelnika z wieloma, niekoniecznie pozytywnymi przemyśleniami.

W Czasie pogardy dzieje się i to niesamowicie dużo, a bohaterowie lepiej lub gorzej próbują się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Geralt i Ciri zostają rzuceni w wir brutalnej polityki i każdy ma własne plany wobec Dziecka Niespodzianki, ze względu na jej pochodzenie i przepowiednię z nią związaną. Sytuacja na świecie ulega również dynamicznej zmianie, dobrze znany świat chwieje się w posadach i stoi na krawędzi wojny, jakiej jeszcze nie widziano. Do niedawna większość graczy ukrywała swoje zamiary, nawet czarodzieje, ale już nie. Geralt, który uważa się za neutralnego politycznie, będzie musiał dokonać wyboru i to szybciej niż myśli. W Czasie pogardy jest to już inny bohater niż ten znany z opowiadań - zrobi wszystko, aby nie stała się krzywda Ciri. Tym razem musi mierzyć się z najgorszymi potworami, tymi mieszkającymi w ludzkich sercach.

Czas pogardy jest bardzo dobrą kontynuacją sagi o Wiedźminie, rozpoczętej w książce Krew elfów. Nadciągają mroczne czasy, w których każdy walczy o przetrwanie. Geralt i Ciri znaleźli się w samym środku brutalnej polityki i intryg - wszyscy są bowiem zainteresowani Dzieckiem Niespodzianką. Polecam!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Co tu dużo pisać, mistrzostwo i tyle. Jeżeli komuś przypadł do gustu pierwszy tom sagi, albo jeszcze wcześniejsze opowieści to nie zawiedzie się w ogóle.

 • Awatar

  No dobra bede pierwszy ktory powie, ze ZAWIODŁEM SIE. Piekne opiowiesci i przygody ustepuja opisom i mnostwem nowych czarodzieji i królow. Pol kssiazki trza przetrwac.

 • Awatar

  „Czas pogardy” to część, którą przeczytałam najszybciej wyłącznie z jednego względu - bohaterowie są rozdzieleni, więc z niecierpliwością pochłaniałam kolejne strony, by przeskoczyć do kolejnego bohatera.

 • Awatar

  Któż nie lubi czarodziejów? Przecież z dzieciństwa każdy pamięta wiele opowieści związanych z magami. W „Czasie pogardy”, drugim tomie sagi o Wiedźminie czytelnik spotyka się właśnie z czarodziejami. Zapewniam jednak, że są to zupełnie inni czarodzieje, niżeli ci, których spotkaliśmy w dziecinnych opowieściach. Wszechobecna magia, spiski intrygi i ciągłe knowania. Niejednokrotnie walka na śmierć i życie. Oto świat, w który wkracza dziwoląg, Geralt z Rivii.
  Jak i w poprzednim tomie, świat skonstruowany przez autora bije na głowę to co zdążyłem poznać do tej pory. Ksiązka napisana jest z rozmachem, czasami bawi do łez. Nie jest jednak pustą opowiastką, porusza bowiem wiele ważnych zagadnień, opowiadając o miłości, przyjaźni i lojalności. Czytelnik wraz z Białym Wilkiem podejmie znowu wiele bardzo decyzji, które bezpośrednio wpłyną na cały świat. Ja, nie zawsze zgadzałem się z dokonanymi przez Wiedźmina wyborami, dlatego też uważam, że „:Czas pogardy” jest doskonałą pozycją, która manipulując emocjami czytelnika, pozostawia go rozmyślającego nad poznawaną historią i napotkanymi w niej bohaterami.

 • Awatar

  Sapkowski w formie. Buduje historię i napięcie w sposób charakterystyczny tylko dla niego. Jeśli ktokolwiek liczył na uspokojenie akcji,to nie tym razem. Kiedy jest się wiedźminem nic nie jest proste, ani takie, jak się innym wydaje. Geralt jak zawsze musi walczyć nie tylko z ludźmi, lecz także z potworami.

 • Awatar

  Część, w której akcja nabiera rumieńców, a bohaterowie trafiają na prawdziwe problemy. Po prostu autor rozwija skrzydła i unosi czytelnika ponad rzeczywistą rzeczywistość. A przynajmniej tak to zapamiętałem ;)

 • Awatar

  Nie da się inaczej czytać tej ksiażki niż z zapartym tchem. Polecam !

Warto zerknąć