Czas pogardy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.31 / 5.00
liczba ocen: 24355
najlepsza cena! w ciągu miesiąca
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-10% 26.90 zł
33.33 zł
Pozostałe księgarnie
29.99 zł
29.99 zł
30.00 zł
Opis:

Wielki zjazd magów kończy się krwawym przewrotem. Cesarstwo Nilfgaardu dokonuje inwazji na Północne Królestwa. Ciri, Geralt i Yennefer, porwani przez wojenną zawieruchę, zostają rozdzieleni i rzuceni w różne strony świata. Kim jest czarny rycerz ze skrzydłami drapieżnego ptaka na hełmie?
Nastał czas miecza i topora, czas wilczej zamieci. Czas pogardy.

A w czasach pogardy na powierzchnię wypełzają Szczury. Szczury atakujące po szczurzemu, cicho, zdradziecko i okrutnie. Szczury uwielbiające dobrą zabawę i zabijanie.
To maruderzy z rozbitych armii, zabłąkane dzieciaki, zgwałcone dziewczyny, wieśniacy, których obejścia spalono, a rodziny wymordowano. Wyrzutki, dziwna zbieranina stworzona przez wojnę i na wojennym nieszczęściu żerująca. Ludzie, którzy wszystko przeżyli, wszystko utracili, którym śmierć już niestraszna. Przyodziani w zrabowane błyskotki, solidarni w biedzie i nieszczęściu, dla obcych zaś mający tylko to, czego sami zaznali od pogrążającego się w chaosie świata. Pogardę. 

Czas pogardy od Andrzej Sapkowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
CYTATY:
- Podobno konwenans zabrania rzucania tutaj zaklęć. Czy zatem nie byłoby bezpieczniej zamiast iluzji kawioru wyczarować iluzję samego smaku? Samo wrażenie? Przecież potrafiłabyś...

- (...) Ale mając tylko wrażenie smaku, stracilibyśmy przyjemność, której dostarcza czynność... Proces, towarzyszące mu rytualne ruchy... Towarzysząca temu procesowi rozmowa, kontakt oczu... Ucieszę cię dowcipnym porównaniem, chcesz?

- Słucham, ciesząc się z wyprzedzeniem.

- Wrażenie orgazmu też umiałabym wyczarować.
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie już na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
- Przecież ty wybawiasz od kłopotów właśnie głównie skurwysynów, Codringher. Mających kłopoty biedaków nie stać na twoje usługi.
- Na twoje usługi biedaków nie stać również. Biedaków nigdy nie stać na nic, dlatego właśnie są biedakami.
- Niesłychanie to logiczne. A odkrywcze, że aż dech zapiera.
Jest jeszcze na świecie rozsądek? Czy już zostały na nim tylko skurwysyństwo i pogarda?
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Co tu dużo pisać, mistrzostwo i tyle. Jeżeli komuś przypadł do gustu pierwszy tom sagi, albo jeszcze wcześniejsze opowieści to nie zawiedzie się w ogóle.

 • Awatar

  No dobra bede pierwszy ktory powie, ze ZAWIODŁEM SIE. Piekne opiowiesci i przygody ustepuja opisom i mnostwem nowych czarodzieji i królow. Pol kssiazki trza przetrwac.

 • Awatar

  „Czas pogardy” to część, którą przeczytałam najszybciej wyłącznie z jednego względu - bohaterowie są rozdzieleni, więc z niecierpliwością pochłaniałam kolejne strony, by przeskoczyć do kolejnego bohatera.

 • Awatar

  Któż nie lubi czarodziejów? Przecież z dzieciństwa każdy pamięta wiele opowieści związanych z magami. W „Czasie pogardy”, drugim tomie sagi o Wiedźminie czytelnik spotyka się właśnie z czarodziejami. Zapewniam jednak, że są to zupełnie inni czarodzieje, niżeli ci, których spotkaliśmy w dziecinnych opowieściach. Wszechobecna magia, spiski intrygi i ciągłe knowania. Niejednokrotnie walka na śmierć i życie. Oto świat, w który wkracza dziwoląg, Geralt z Rivii.
  Jak i w poprzednim tomie, świat skonstruowany przez autora bije na głowę to co zdążyłem poznać do tej pory. Ksiązka napisana jest z rozmachem, czasami bawi do łez. Nie jest jednak pustą opowiastką, porusza bowiem wiele ważnych zagadnień, opowiadając o miłości, przyjaźni i lojalności. Czytelnik wraz z Białym Wilkiem podejmie znowu wiele bardzo decyzji, które bezpośrednio wpłyną na cały świat. Ja, nie zawsze zgadzałem się z dokonanymi przez Wiedźmina wyborami, dlatego też uważam, że „:Czas pogardy” jest doskonałą pozycją, która manipulując emocjami czytelnika, pozostawia go rozmyślającego nad poznawaną historią i napotkanymi w niej bohaterami.

 • Awatar

  Sapkowski w formie. Buduje historię i napięcie w sposób charakterystyczny tylko dla niego. Jeśli ktokolwiek liczył na uspokojenie akcji,to nie tym razem. Kiedy jest się wiedźminem nic nie jest proste, ani takie, jak się innym wydaje. Geralt jak zawsze musi walczyć nie tylko z ludźmi, lecz także z potworami.

 • Awatar

  Część, w której akcja nabiera rumieńców, a bohaterowie trafiają na prawdziwe problemy. Po prostu autor rozwija skrzydła i unosi czytelnika ponad rzeczywistą rzeczywistość. A przynajmniej tak to zapamiętałem ;)

 • Awatar

  Nie da się inaczej czytać tej ksiażki niż z zapartym tchem. Polecam !

Inne proponowane
Warto zerknąć