WWW.1939.COM.PL
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.78 / 5.00
liczba ocen: 1400
cena od: 22.04
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 22.04 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
22.04 zł
22.96 zł
27.99 zł
28.00 zł
Pozostałe księgarnie
28.00 zł
22.67 zł
24.36 zł
25.20 zł
25.20 zł
26.60 zł
27.92 zł
27.99 zł
Opis:

Podpułkownik Jerzy Grobicki, dowódca Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego, nawet w najczarniejszych snach nie przypuszczał, że wraz ze swoją elitarną jednostką zamiast w Afganistanie roku 2007, wyląduje pod Mokrą w dniu 1 września 1939 roku i z miejsca zostanie zaatakowany przez Wermacht.

Rozpoczyna się fascynująca gra wojenna. Garstka żołnierzy NATO, uzbrojona w śmiercionośny, futurystyczny sprzęt, zmaga się w krwawym boju z nieprzeliczoną potęgą hitlerowskich Niemiec.

Grobicki ma przy tym świadomość, że broniąc ojczyzny swoich dziadów, jednocześnie ingeruje w historię, czego skutków nie jest w stanie przewidzieć. W tym niesłychanym dziele sekundują mu barwni oficerowie i żołnierze, a także piękna pani kapitan Nancy Sanchez z US Army.

CYTATY:
- Wróbel! Czy ty myślisz, że mam czas czekać do Bożego Narodzenia, aż zrobisz tych marnych trzydzieści okrążeń? Trzeba się było tyle nie zabawiać siusiakiem pod kołdrą, tobyś miał więcej siły.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Pomysłów na stworzenie powieści z historią alternatywną, dotyczącą II Wojny Światowej było już wiele. Jedne były bardziej udane inne zaś mniej. A jak to jest z powieścią www.1939.com.pl autorstwa Marcina Ciszewskiego?
    Przyznać od razu muszę, że z takimi książkami nie spotykałem się chyba nigdy. Mało czytuję literaturę Science Fiction a z taką w przypadku tej powieści przyjdzie się czytelnikowi zmierzyć. W tym wypadku wątek związany z przemieszczeniem się w czasie został wplątany doborowy, polski batalion, wchodzący w skład wojsk NATO. Żołnierze udający się do Afganistanu, gdzie mieli podjąć walkę z Talibami, zostali wrzuceni w wir walk z hitlerowskim najeźdźcą, atakującym polskie wojska na początku kampanii wrześniowej w 1939r.
    Wydawać by się mogło, że ksiązka ta, jest typowym męskim czytadłem, o którym po przeczytaniu, szybko się zapomni. Nic bardziej mylnego. Widywałem kobiety czytające tę powieść, które bardzo pozytywnie się o niej wypowiadały. To język, którym posługuje się autor, szczypta humoru, którą wrzuca w ten bulgoczący kocioł, oraz świetnie nakreśleni bohaterowie sprawiają, że książka zachwyca i jest przystępna dla każdego czytelnika, niekoniecznie interesującego się wojskowością i historią II Wojny Światowej. Wartka akcja i zakończenie powieści sprawiają, że od razu chce się czytać kolejny tom cyklu „www” zatytułowany www.1944.waw.pl. I na szczęście dla czytelników lubujących się w takiej literaturze, cykl ten zawiera cztery tomy. Zatem czytamy!!

Inne proponowane
Warto zerknąć