ebook Korzenie niebios
3.31 / 5.00 (liczba ocen: 1524)

Korzenie niebios
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.59
wciąż za drogo?
27.89 złpremium: 17.99 zł Lub 17.99 zł
29.99 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
21.59 zł 20% rabatu
23.69 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane

Dziwnie jest poruszać się w otwartej przestrzeni. Żyję od tak dawna pod ziemią, że chyba doznałbym szoku pod rozgwieżdżonym niebem.

Ale gwieździste niebo należy już do przeszłości. Pokrywa chmur, z której spada lepki śnieg, jest jak niskie sklepienie grobowca.

Czasami myślę sobie, że Ziemia stała się olbrzymim grobem, mogiłą dla całej ludzkości, i że my, nieliczni ocaleni, jesteśmy jedynie niewygodnymi anomaliami statystycznymi, żałosną resztą z działania matematycznego, które powiodło się niemal perfekcyjnie.


„To książka prawdziwa; jakby autor widział wszystko na własne oczy. Bezkompromisowa. Twarda, wręcz okrutna. Mądra, subtelna, poetycka. Śmiała, łamiąca schematy. Czytałem i nie mogłem się oderwać, jeść ani spać. Dziś to moja ulubiona powieść z całego Uniwersum”. 

Dmitry Glukhovsky


Akcja pierwszej nierosyjskiej powieści z cyklu Uniwersum Metro 2033 zaczyna się w rzymskich katakumbach. Razem z jednym z nielicznych ocalałych z Katastrofy katolickich księży – Johnem Danielsem – wyruszamy przez skutą lodem postapokaliptyczną Italię, by wypełnić powierzoną mu misję – odszukać ostatniego członka kolegium kardynalskiego.

Jest to droga naznaczona krwią, bólem i obłędem. 

Korzenie niebios od Tullio Avoledo możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Jak już ktoś napisał, za dużo kościoła, za mało postapo. Zdecydowanie najsłabsza pozycja z Uniwersum Metro, jaką dane mi było przeczytać, a właściwie przemęczyć. Chociaż z drugiej strony, gdyby nie świadomość, że książka zawiera się w jakimś określonym kanonie, to nie byłaby najgorsza, ale od pozycji brandowanych Uniwersum oczekuję się czegoś więcej.

  • Awatar

    za dużo kościoła, za mało postapo.

Warto zerknąć