ebook To nie jest zawód dla cyników
3.64 / 5.00 (liczba ocen: 156)

To nie jest zawód dla cyników
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.99
wciąż za drogo?
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
27.99 zł Lub 25.19 zł
27.99 zł
Inne proponowane

Współczesne media, zawód: dziennikarz. Jak w świecie pieniądza nie zapomnieć o tym, co najważniejsze w tej profesji? Ryszard Kapuściński dzieli się swoim doświadczeniem z młodszymi kolegami. Wykłady i rozmowy o dziennikarstwie Ryszarda Kapuścińskiego – wydane dotąd tylko po hiszpańsku i włosku, teraz nareszcie w całości ukazują się w polskim przekładzie.Pierwsza część – „Pięć zmysłów dziennikarza” – to zapis warsztatów, które w latach 2000–2002 reporter prowadził dla dziennikarzy w Ameryce Łacińskiej. W części drugiej, „To nie jest zawód dla cyników”, znalazły się trzy rozmowy mistrza z 1994 i 1999 r.W czasach, gdy różnica między dziennikarzami a pracownikami mediów zaciera się coraz bardziej, tabloidyzacja mediów postępuje, a w informacjach mniej ważna bywa prawda niż ich atrakcyjność i klikalność, Ryszard Kapuściński przypomina fundamentalne prawdy o swoim zawodzie.„Kapuściński dowiódł, że dziennikarstwo może zbliżyć się do sztuki. Chciał poznawać, rozumieć, a dopiero potem wyjaśniać. Miał w sobie nienasyconą ciekawość świata, któremu przyglądał się z zadartą głową, nigdy z góry. Zabierał czytelników w podróż, brał ich za rękę i razem z nimi szedł w nieznane. I marzył do końca swoich dni – pewnie dlatego pozostał wiecznie młody”.Wojciech Jagielski „W swym pisarstwie był ascetycznym wyznawcą czystości języka i śmiertelnym wrogiem cynizmu oraz zakłamania. Powtarzał uparcie, że warunkiem dobrego pisarstwa dziennikarskiego jest ludzka dobroć i życzliwość wobec bliźnich. Tak niewiele, a jakże wiele”.Adam Michnik

To nie jest zawód dla cyników od Ryszard Kapuściński możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
W dyktaturze działa cenzura, w demokracji bardziej adekwatną metodą jest manipulacja. Cel tej agresji jest zawsze ten sam - zwykły obywatel.
Wszyscy piszą, wszyscy robią radio, wszyscy prowadzą programy. Trudno w takim tłumie o jakość.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć