ebook Śnieżka musi umrzeć
3.79 / 5.00 (liczba ocen: 7921)

Śnieżka musi umrzeć
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 26.52
Audiobook - najniższa cena: 27.28
wciąż za drogo?
31.62 złpremium: 20.40 zł Lub 20.40 zł
-21% 26.52 zł Lub 23.87 zł
34.00 zł Lub 30.60 zł
26.14 zł
27.33 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Mała niepozorna osada, a w niej zdrady, szantaże i podskórne układy. Komuś bardzo zależy na tym, by prawda nigdy nie wyszła na jaw. Na szczęście zmowę milczenia można przerwać w każdej chwili...

Po dziesięciu latach wychodzi na wolność Tobias Sartorius, morderca dwóch nastolatek. Nie pamięta wydarzeń feralnego wieczoru, chociaż wszystkie poszlaki wskazywały na niego. Wraca do rodzinnej wsi, gdzie czekają na niego tylko podupadły na zdrowiu ojciec, zrujnowany dom rodzinny i wściekli mieszkańcy, żądni krwi tego, który zamordował ich dzieci. Jednak nie wszyscy są mu wrodzy. Rękę wyciąga do niego garstka znajomych sprzed lat, a także zbuntowana nastolatka Amelie, która wierzy w jego niewinność.
Tymczasem w podziemnym zbiorniku na starym lotnisku wojskowym robotnicy wykopują ludzkie kości. Niedługo potem ktoś spycha kobietę z kładki dla pieszych. Nadkomisarz Oliver von Bodenstein i komisarz Pia Kirchhoff rozpoczynają śledztwa w obu tych sprawach. Trop prowadzi ich do Altenhain i do Tobiasa. Czy były więzień nadal jest niebezpieczny? Czy to raczej jemu grozi niebezpieczeństwo?
W małej, niegdyś sielskiej społeczności, zawiązują się ciche porozumienia i podskórne układy. W powietrzu czuć zgniły zapach mrocznej tajemnicy. Mieszkańców wiąże zmowa milczenia, a każdy z nich wydaje się mieć coś na sumieniu. Miejscowy bogacz, wioskowy głupek, antypatyczna sklepowa, dawni koledzy...

Śnieżka musi umrzeć od Nele Neuhaus możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Czasem wszystko idzie nie tak, choć wszystko zrobiliśmy dobrze.
Lepszy koniec z odrobiną strachu niż strach bez końca.
Większość ludzi jest szczęśliwa i zadowolona, kiedy zdejmie się im z barków odpowiedzialność za ich żałosne życie i podejmuje decyzje, do których oni nie byliby zdolni.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  A to się porobiło w prywatnych sprawach Olivera.... A pierwszoplanowa sprawa! Ho ho!

  Altenhain to takie niemieckie Twin Peaks. Wszyscy się znają, wszyscy są mili, sielanka, festyn, piknik, najładniejsza nastolatka, miała zagrać Królewnę Śnieżkę, jej koleżanka (nomen omen Laura) zaginięcie obu i wszyscy mają coś do ukrycia. A szybko znajduje się podejrzany, winny i skazany.
  I miasteczko nabiera wody w usta....

  Nele Neuhaus jest arcymistrzynią mylenia tropów. Jak zwykle w sprawę jest zaangażowanych mnóstwo osób i większość z nich jest mniej lub bardziej podejrzana. A niewinny jest ten który dostał wyrok.

  Znakomity kryminał! Ruszam dowiedzieć się Kto sieje wiatr...

 • Awatar

  „Śnieżka musi umrzeć” to kryminał potwierdzający pisarski talent Nele Neuhaus. Czyta się tę powieść jednym tchem i trudno się od niej oderwać, gdyż powikłana akcja wciąż przynosi jakieś niespodzianki, sprowadzając na inne tory i śledztwo, i domysły czytelnika.

  Od pierwszych stron z dużymi emocjami śledzi się perypetie głównego bohatera, Tobiasa Sartoriusa, którzy wychodzi na wolność po dziesięcioletniej odsiadce. Skazany za zabójstwo dwóch nastolatek Tobias wraca do rodzinnej wsi, by spotkać się z rodzicami. Tam jednak czeka na niego niejedna przykra wiadomość. Oliwy do ognia dolewają wrogo nastawieni sąsiedzi, którzy nie mogą zapomnieć tragicznych wydarzeń sprzed lat.
  Na palcach jednej ręki można policzyć tych, którzy sprzyjają byłemu więźniowi. Jest wśród nich siedemnastoletnia Amelie, która od niedawna mieszka w wiosce i powoli odkrywa przeszłość Tobiasa. W przeciwieństwie do większości jest przekonana o niewinności mężczyzny. Podobne wątpliwości ma komisarz Pia Kirchhoff, która z Oliverem von Bodensteinem prowadzi śledztwo w sprawie znalezionego nieopodal wsi szkieletu. Tobias, jako były skazaniec, trafia pod lupę policji, a jego akta wędrują szybko do młodej pani komisarz, która zaczyna drążyć przeszłość mężczyzny.

  Tak w skrócie przedstawić można zarys początkowych rozdziałów powieści. Potem jest już tylko ciekawiej. Na jaw wychodzą skrywane we wsi tajemnice, powiązania, niechęci i kompleksy. Wciąż też pojawiają się nowe wątki, które z jednej strony wydają się drogą do odkrycia prawdy, z drugiej jednak coraz bardziej wikłają losy głównego bohatera i przyprawiają czytelnika o zawrót głowy. Pytanie: „kto to zrobił?” zdaje się mieć coraz więcej możliwych odpowiedzi, a to z kolei sprawia, że odwraca się strony z coraz większą niecierpliwością.
  Zaskakujące zakończenie przynosi więcej prawdy o bohaterach niż można by się spodziewać. Dzięki temu „Śnieżka…” staje się nie tylko doskonale skonstruowanym kryminałem, ale i powieścią obyczajowo-psychologiczną oraz demaskatorską.
  Interesujące są zarówno perypetie postaci uwikłanych w kryminalne intrygi, jak i tych, którzy próbują je rozwiązać. Z ciekawością śledzi się osobiste przeżycia policjantów, którzy także skrywają niejeden sekret i nie zawsze radzą sobie z rodzinnymi relacjami.
  Całość czyta się z wypiekami na twarzy, a to chyba najlepsza rekomendacja kryminału.
  BEATA IGIELSKA

Warto zerknąć