ebook Dochodzenie
3.97 / 5.00 (liczba ocen: 1187)

Dochodzenie

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Powieść, która „wsysa” czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. Napisana na podstawie scenariusza serialu „The Killing” – jednej z najlepszych produkcji kryminalnych ostatnich lat! Zabójstwo młodej dziewczyny z kochającego i szczęśliwego domu wstrząsa nie tylko rodziną i przyjaciółmi ofiary, ale także całą miejską społecznością. Kto i dlaczego mógłby chcieć zamordować uroczą, niewinną i wspaniałą Sarę?W śledztwie policji pojawia się coraz więcej wątków i coraz więcej podejrzanych. Jednocześnie zacieśnia się i rozrasta krąg osób, którym pomimo wszelkich pozorów mogłoby zależeć na morderstwie dziewczyny.Policja robi wszystko, by zakończyć sprawę, ale gdy tylko zbliża się do rozwiązania zagadki, wszystkie kawałki układanki rozsypują się jak domek z kart. Każdy skrywa jakiś sekret. Każdy ma swoją tajemnicę. Każdy – nawet najbliższy i najbardziej zaufany – może okazać się zabójcą. A my nie możemy być pewni absolutnie niczego – aż do ostatniej strony.„Dochodzenie” oparte jest na scenariuszu jednej z najlepszych produkcji kryminalnych ostatnich lat – „The Killing”! David Hewson stworzył porywający kryminał nawiązujący formą do klasycznych wzorców gatunku. Czytelnika, podobnie jak śledczych i bohaterów, nieustannie zaskakuje rozwojem wydarzeń i buduje napięcie, od którego każdy się uzależni.

Dochodzenie od David Hewson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Pomimo, że kryminał został napisany przez Brytyjczyka,to ma w sobie tę typową skandynawską tajemniczość i mroczność...Świetne zarysowane sylwetki postaci. Stieg Larsson to nie jest, ale wszystkim miłośnikom kryminałów polecam!

 • Awatar

  „Dochodzenie” Davida Hewsona to wspaniały, fascynujący, i nieustająco trzymający w napięciu kryminał.
  Morderstwo młodej dziewczyny z kochającego i szczęśliwego domu wstrząsa nie tylko rodziną i przyjaciółmi ofiary. Kto i dlaczego mógłby chcieć zamordować uroczą, niewinną i wspaniałą Nannę Birk Larsen? Coraz więcej wątków, coraz więcej podejrzanych, zacieśnia i jednocześnie rozrasta się krąg osób, którym pomimo wszelkich pozorów mogłoby zależeć na morderstwie dziewczyny. I niczego, absolutnie niczego nie jesteśmy pewni do końca, do ostatniej strony.
  Świetnie wykreowana postać podkomisarz Sary Lund, która jest kobietą bardzo inteligentną, zrównoważoną, wnikliwą oraz oddaną swojej pracy i trwającemu dochodzeniu bez reszty. Sarah ma wręcz obsesję na jego punkcie, a dla wyjaśnienia sprawy poświęca wszystko – karierę, miłość a nawet rodzinę.
  Książka ta ukazuje przede wszystkim ból po stracie dziecka, ale również fałszywy świat polityki, nieustanną walkę o władzę, przepychanki, kłamstwa i wzajemne oskarżenia. Doskonale pokazane techniki stosowane w trakcie kampanii wyborczej.
  Zdecydowanie polecam. Pomimo dużej objętości fantastycznie się czyta.

 • Awatar

  Rewelacyjna książka. Napisana przystępnym językiem, bohaterowie nie są przerysowani: to normalni ludzie mający swoje problemy, rozterki, obawy etc etc które mają wpływ na ich pracę i toczące się śledztwo.
  Ciekawe zwroty akcji, fantastycznie przeprowadzone mylenie tropów.

  Początkowo sprawa wydaje się prosta jak budowa cepa, stopniowo jednak wszystko się gmatwa, sprawy się zadziwiająco szybko komplikują i wplatają w wątek walki przedwyborczej na urząd burmistrza Kopenhagi.

  Książka wciąga jak chodzenie po bagnie, więc 600 stron ebooka pękło mi w ciągu jednego dnia.

  POLECAM!

 • Awatar

  Dochodzenie to książka, która zachwyci osoby, nie mające nigdy styczności z pracą w Policji. Takich czytelników będzie zapewne zdecydowana większość, dlatego powieść uznawana jest za rewelacyjną i wywołuje u szerokiego grona bardzo pozytywne wrażenia.
  Mnie się w życiu zdarzyło tak, że z pracą tą miałem do czynienia i nie będę niestety należał do grona czytelników, którzy wychwalają "Dochodzenie" pod niebiosa.
  Nie chcę zagłębiać się mocno w tajniki pracy policyjnej, bo recenzja książki nie to ma na celu. Wspomnieć tylko powinienem, że w pracy policyjnej panują zasady, oparte na kodeksach, które są raczej ściśle przestrzegane. Czytając "Dochodzenie" miałem wrażenie, że takowe w świecie wykreowanym przez Davida Hewsona nie istnieją a jeśli nawet, to są ewidentnie i notorycznie łamane. To jest raczej niedopuszczalne. Być może dzieje się tak wtedy, gdy świat ten umiejscowiony jest w scenariuszu bardzo popularnego filmu.
  Jeśli więc autor chce być naturalny, tworzyć autentycznych, wręcz żywych bohaterów, którzy swoim postępowaniem wzbudzają u czytelników ogromne emocje, powinien być konsekwentny i osadzić życie tychże bohaterów w realnym świecie, opartym na pewnych kanonach.
  Wielu stwierdzi, że się mądrzę i czepiam, ale cóż ja poradzę na to, że prowadzone przez policjantów śledztwo, uznaję za chaotyczne, a wręcz beznadziejne. W realnym świecie ich postępowanie doprowadziłoby szybko do ogromnych konsekwencji, które spowodowałby natychmiastowe odsunięcie od prowadzonego dochodzenia.
  Po mimo tych wad, uważam książkę za dobrą. Autorowi udało się zagrać na moich emocjach i sprawić, że ogromnie irytowało mnie postępowanie głównej bohaterki, co pozytywnie wpływa na ocenę powieści. Uważam też, że inni bohaterowi zostali stworzeni w taki sposób, iż śmiało można powiedzieć o nich: oto bohaterowie, których się kocha bądź nienawidzi.
  Dochodzenie, po mimo swoich gabarytów czyta się dość łatwo, napisane jest przystępnym językiem a "lista obecności" zawarta na początku książki ułatwia zorientowanie się kto jest kim.
  Reasumując, uważam „Dochodzie” za książkę przekombinowaną. Pod koniec obawiałem się czy aby autor nie pogubi się w tych wszystkich kłamstwach, które wsadził w usta swoich bohaterów. A kłamstw tych było naprawdę wiele. Można powiedzieć, że fabuła książki zbudowana jest na solidnych kłamstwach..

Warto zerknąć