Światło między oceanami
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.96 / 5.00
liczba ocen: 117649
Ilość stron (szacowana): 350
cena od: 18.90
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 18.90 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-40% 18.90 zł
24.80 zł
25.83 zł
26.78 zł
31.50 zł
Pozostałe księgarnie
31.50 zł
24.78 zł
25.20 zł
25.50 zł
26.15 zł
26.78 zł
28.35 zł
28.35 zł
28.35 zł
28.50 zł
31.50 zł
Opis:

1920. Tom Sherbourne, inżynier z Sydney, odznaczony za odwagę na froncie I wojny światowej, decyduje się przyjąć posadę latarnika na Janus Rock, niezamieszkanej wysepce położonej w odległości ponad 100 mil od wybrzeży Australii. Kilkanaście miesięcy później dołącza do niego Isabel, dopiero co poślubiona piękna młoda żona – kochająca, radosna, gotowa dzielić z nim surowe życie na otoczonym oceanem skrawku ziemi o powierzchni kilkuset hektarów. Oboje wierzą, że odnajdą tu upragnione szczęście. Niestety, los wystawia parę na ciężką próbę. Po dwóch poronieniach i wydaniu na świat martwego chłopca Isabel dowiaduje się, że nie będzie mogła mieć dzieci; popada w depresję. I wówczas zdarza się cud: do brzegu wyspy przybija zepchnięta przez fale łódź z ciałem martwego mężczyzny i zawiniętym w sweter płaczącym niemowlęciem. Ulegając namowom żony, kierując się głosem serca, a nie wyznawanymi zasadami moralnymi, Tom podejmuje decyzję, której konsekwencje położą się cieniem na życiu wielu ludzi...

CYTATY:
Wkrótce jego podróż dobiegnie końca, ich groby porośnie świeża trawa, a historia zostanie zapisana na zapomnianym przez ludzi nagrobku.
Zrozumiałem, że aby myśleć o przyszłości, należy pogodzić się z tym, że nie zmieni się przeszłości.
Rodzina to nie przeszłość, nie można o niej nie myśleć. Człowiek ma ją w sercu, dokądkolwiek idzie.
Macierzyństwo to tajemnicza rzecz. Jak odważna musi być kobieta, by się na nią zdecydować.
Człowiek w swojej podróży przez życie jest niczym żelazo hartowane przez każdy kolejny dzień i każdą osobę, którą spotyka na swej drodze. Blizny są jak wspomnienia.
Stary kuchenny zegar odmierzał minuty z pedantyczną dokładnością. Życie narodziło się i zgasło, a wszechświat ani na chwilę nie zwolnił. Maszyna czasu i przestrzeni nadal mełła ziarna czasu, którymi karmiła się ludzkość.
Dobro i zło są jak cholerne węże, splatają się ze sobą tak ciasno, że człowiek nie potrafi ich rozróżnić, dopóki obu nie zastrzeli. Tyle że wtedy jest już za późno.
Recenzje blogerów
Piękna i bardzo emocjonalna opowieść o Tomie i Isabel, którzy zakochali się w sobie, pobrali i żyli jako jedyni mieszkańcy na małej wysepce Janus Rock położonej 100 mil od wybrzeży Australii, gdzie Tom był latarnikiem. Tom, który brał udział Wielkiej wojnie i cały czas zmagał się z upiorami przeszłości odnalazł na wyspie spokój i ukojenie. Dodatkowo miłość żony była jak zaprawa murarska we wznoszonej wspólnie budowli, jaką było ich wspólne szczęście. Do jej zakończenia brakowało im tylko dzieci. Kolejne poronienia Isabel były jak wyłomy w murze, które go osłabiały i wiodły ku zawaleniu. Budowla chwiała się w posadach, ale los sprawił, że do brzegów wysepki przybiła łódź z martwym mężczyzną i płaczącym dzieckiem. Tom i Isabel podjęli decyzję, że dziewczynka zostanie z nimi na wyspie a świat dowie się, że to owoc ich miłości. Isabel, która niedawno urodziła martwego chłopczyka rozkwitła i utwierdziła się w tym, że bycie matką, to była jej życiowa rola.
Kim był mężczyzna z łodzi? Kim była matka dziewczynki i przede wszystkim czy żyje? A jeśli żyje, to czy nadal szuka córeczki i męża? Czy szczęście jednej rodziny oznacza falę rozpaczy dla innej? Jak potoczą się losy Toma, Isabel, dziecka i jej biologicznej matki?

Bardzo ciekawa historia o szalenie trudnych wyborach i decyzjach, wywołująca mnóstwo emocji i skłaniająca do refleksji. Strach, smutek, cierpienie i ... spokój, wytchnienie, ukojenie.
Książkę bardzo polecam przeczytać, nie wysłuchać.

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Książek opowiadających o miłości, związanym z nią kłamstwem i cierpieniem powstało tak wiele, że nikt nie jest zapewne w stanie ich policzyć. Ciężko jest zatem napisać kolejną, której fabuła obracać się będzie wokół tych uczuć, w taki sposób, aby zainteresować nią czytelnika. Jednak M. L. Stedman sztuka ta udała się bez dwóch zdań.

  Jej „Światło między oceanami” jest powieścią, która w magiczny sposób potrafi zaangażować czytelnika i właściwie zmusić go do podjęcia decyzji wspólnie z bohaterami opowieści. Nie będą to rzecz jasna łatwe wybory, bowiem cokolwiek zostanie uczynione, będzie miało negatywne konsekwencje wobec jednego z bohaterów tej dramatycznej historii. Książka ta jest właściwie już od samego początku nieustającym pędem ku tragedii, która objawiając się zatruje dusze nie tylko bohaterów, lecz także samego czytelnika. Nie łatwo jest podjąć decyzję, które stawia kogoś w negatywnym świetle, skazuje na bezmiar cierpienia. Czytając tę historię, trzeba to uczynić.

  Historie, które w taki sposób angażują czytelnika, wręcz wciągają go w siebie niczym tornado, zasługują na najwyższe laury. Wzruszenia, autentyczna chęć przeżywania i analizowania opowieści, dostarczyły mi niesamowitej gamy uczuć, które targały mną jeszcze na długo po zakończeniu lektury.
  O takich książkach mi jest pisać, szczerze polecać. Wiadomo przecież, że nikogo nie zawiodą.

 • Awatar

  Książka prz której nie można przejść obojętnie.
  Do czego zdolna jest kobieta, która pragnie zostać matką?
  To do czego namówiła Isabel swojego męża odbija się nie tylko na ich życiu ale też na życiu matki, która poszukuje swej zaginionej córki. Toma dręczą wyrzuty sumienia, że tam ktoś na stałym lądzie czeka na męża i dziecko, których już nigdy nie zobaczy. Pod wpływem chwili podejmuje decyzję, która zmieni życie jego rodziny na zawsze a z konsekwencjami będzie musiał żyć.

Inne proponowane
Warto zerknąć