13 wojen i jedna
3.77 / 5.00 (liczba ocen: 516)

13 wojen i jedna

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

"Linia frontu często biegnie w poprzek ulicy. Piekło zaczyna się tuż za samochodem, za którym chowa się reporter. Wojna to przygoda dla wytrzymałych. Nieliczni potrafią żyć w ciągłym stresie i zagrożeniu. Nieliczni potrafią pokonać swój strach, by poznać prawdziwe oblicze wojny. Trudno sobie wyobrazić, ile niewygodnej prawdy o wojennych oprawcach Krzysztof Miller ujawnił światu. Był świadkiem najważniejszych konfliktów zbrojnych XX wieku. Jeździł do Afganistanu, Czeczenii, Gruzji, Kongo, uczestniczył w wielu rewolucjach, m.in. w Rumunii i Czechosłowacji. Zawsze z aparatem w ręku, czasami obiektywem celując w tych, którzy karabinem celowali w niego. W każdej chwili mógł zginąć, gdyż pocisk bywa niestety szybszy od spustu migawki. Wstrząsająca opowieść, która ujawnia, ile kosztuje news zdobyty dla gazety i jak wysoką cenę trzeba zapłacić za życie na krawędzi śmierci. Miller spisał swoje wyznania w męski, dosadny sposób. Nie można przejść obok jego słów obojętnie. Przekonajmy się, kim trzeba się stać, by wytrzymać piekło wojny"

13 wojen i jedna od Krzysztof Miller możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Czy ktokolwiek z nas zastanawiał się kiedyś w trakcie czytania kolejnego newsa donoszącego o kolejnym konflikcie zbrojnym, targających współczesnym światem, czego doświadcza człowiek, dzięki któremu dostajemy szansę i możliwość poznania takich informacji? W trakcie lektury reportaży wojennych, doświadczamy wstrząsających wrażeń, lecz w każdej chwili możemy zamknąć i odłożyć książkę, a potem natychmiast zapomnieć o tym, o czym przeczytaliśmy bądź dostrzegliśmy na fotografiach w niej zawartych. Książka „13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego” pomaga zrozumieć tych, którzy nie zważając na narażanie swojego zdrowia psychicznego a także swojego życia, zdobywają informacje, a następnie zapełnią nimi wiadomości przeznaczone dla coraz bardziej żądnego sensacji i wstrząsających doznań społeczeństwa.
    Najgorsze jest jednak to, że w obecnym świecie, targanym wciąż nowymi konfliktami zbrojnymi, dla ludzi tych nie zabraknie nigdy pracy. Świat ciągle zmierza do kolejnych wojen, a ludzie domagają się coraz dokładniejszych i bardziej krwawych informacji. To jest przerażające.
    Zamieszczone w książce fotografie potęgują wrażenia, których doznajemy podczas lektury tej wstrząsającej książki.

  • Awatar

    Praca fotoreportera od podszewki. Napisana bardzo kolokwialnym językiem, ale - jak staram się unikać takiego słownictwa i raczej mnie razi - tak tutaj w oczy nie szczypie. Podoba mi się spolszczona pisownia różnych anglicyzmów (sanglasy, dizel), zastosowana konsekwentnie w całym tekście. Nie podoba mi się, że korekta przepuściła jednego ortografa (żądzą zamiast rządzą). Ale ogólne wrażenie zdecydowanie na plus, i to duży. I tylko zdjęcia małe się zdają na czytniku, no i plik strasznie dużo pamięci zabiera - akurat w przypadku tego tytułu wersja papierowa byłaby chyba lepszym wyborem.

Warto zerknąć