ebook Mafia po polsku
3.36 / 5.00 (liczba ocen: 119)

Mafia po polsku

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
PakietyMedyczne#PakietyMedyczne
PakietyMedyczne#PakietyMedyczne
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Warto zerknąć

Obnaża fakty pomijane przez śledczych. Ujawnia nieznane dokumenty. Odsłania kulisy najgłośniejszych afer ostatnich lat. Bertold Kittel zadaje pytania, których nikt inny głośno nie wypowiada. Jakie czasy, taka przestępczość – chciałoby się powiedzieć. Coraz rzadziej słychać o krwawych porachunkach mafijnych, natomiast coraz częściej o firmach takich jak Amber Gold, które perfidnie oszukują tysiące niewinnych ludzi. Czy to znaczy, że mafia nie istnieje? A może wręcz odwrotnie – w czasach kryzysu zarabia wielkie pieniądze?Czy w Polsce mamy do czynienia z przestępczością zorganizowaną? Czy mafia ma wpływ na funkcjonowanie państwa? Czy parabanki to pomysł kilku nieuczciwych obywateli, czy może kryje się za nimi coś więcej? Jak to możliwe, że w XXI wieku, przy współczesnych metodach śledczych i zaawansowanej elektronice, przez lata nie udaje się ustalić, kto stoi za najbardziej spektakularnymi przestępstwami? Jaką rolę w tym wszystkim odgrywają sądy, policja, politycy, prokuratura?Dziennikarz Bertold Kittel próbuje odpowiedzieć na te pytania, wskazując jednocześnie istotne błędy służb odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo. Przytoczone historie i rozmowy ze świadkami wydarzeń często szokują, tym bardziej że mamy do czynienia wyłącznie z faktami. Jego reporterskie śledztwo dotyka nie tylko najgłośniejszych i najświeższych spraw, jak afera Amber Gold czy zabójstwo Krzysztofa Olewnika. Odsłania także palące problemy korupcji w prokuraturze i policji, z którymi polskie państwo zmaga się od lat.Kittel brawurowo wprowadza w świat polskiej przestępczości i prowokuje do pytania: w jakim kraju żyjemy?

Mafia po polsku od Bertold Kittel możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Swego czasu w dziennikach informacyjnych głośno było o sprawie pewnej firmy, której zarząd postanowił perfidnie oszukać swoich klientów i dorobić się na ich łatwowierności fortuny. Chodzi oczywiście o słynne Amber Gold. Ciężko jednak zorientować się, o co tak naprawdę chodzi w sprawie tego parabanku. Jest jednak ktoś, kto postanowił nam to trochę wyjaśnić. Bertold Kittel, dziennikarz śledczy, zajął się sprawą Amber Gold i dokładnie ją zbadał, czego efektem jest książka-reportaż „Mafia po polsku”.
    Autor przytacza wiele historii, rozmawia ze świadkami i opisuje, jak krok po kroku prowadził swoje śledztwo w sprawie oszukańczej firmy, wyciągającym tym samym na światło dzienne problem korupcji w Polsce oraz zmusza do zadania sobie pytania, „w jakim kraju właściwie żyje?”. Przyznam szczerze, że książka szokuje i uświadamia wiele rzeczy, o którym być może nawet nie myślimy.
    Reportaż polecam szczególnie młodym adeptom fachu dziennikarskiego – jest to bowiem bez wątpienia dobra szkoła i wzór godny do naśladowania. Minusy? Cóż, chciałoby się jeszcze więcej i jeszcze dokładniej.

    Ocena: 5/6