Wiatr przez dziurkę od klucza
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.12 / 5.00
liczba ocen: 27048
Ilość stron (szacowana): 250
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
20.70 zł
23.23 zł
24.19 zł
25.08 zł
29.50 zł
Pozostałe księgarnie
29.50 zł
23.60 zł
23.60 zł
23.63 zł
23.88 zł
24.49 zł
25.08 zł
26.54 zł
26.55 zł
27.00 zł
29.50 zł
29.50 zł
Opis:

Roland z Gilead jest rewolwerowcem, jednym z nielicznych usiłujących utrzymać porządek w świecie rosnącego bezprawia, połączeniem błędnego rycerza i szeryfa z Dzikiego Zachodu. Wraz z grupą towarzyszy przemierza złowrogi, wyludniony świat, zniszczony przez wojny, zamieszkały przez mutanty i demony, w poszukiwaniu tajemniczej Mrocznej Wieży stojącej w centrum istnienia wszystkich światów. Wędrowców zatrzymuje lodowaty wicher niszczący wszystko na swojej drodze. Chcąc przetrwać, znajdują schronienie w opustoszałym budynku wiejskiej świetlicy. Tam spędzają noc, słuchając opowiadania Rolanda o jednej z pierwszych misji, jaką wykonał po tym, gdy stał się rewolwerowcem. Wysłany przez ojca do Debarii, by pomóc tamtejszym mieszkańcom uporać się z mordującym całe rodziny zmiennokształtnym stworem, skóroczłekiem, Roland bierze pod opiekę dziesięcioletniego chłopca, Billa Streetera, jedynego ocalałego z ostatniej rzezi. Usiłując uspokoić przerażone dziecko, opowiada mu swą ulubioną historię z dzieciństwa  zatytułowaną Wiatr przez dziurkę od klucza, którą często czytała mu matka. Występuje w niej chłopiec, Tim Ross, znany później jako Tim Dzielne Serce, nieustraszony rewolwerowiec...

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Nie spodziewałam się że powrót do cyklu Mrocznej Wieży będzie tak udany. Książka, bardzo dynamiczna, ciekawa - przeze mnie przeczytana w jeden wieczór. Nie jest ściśle powiązana z cyklem, ale dla fanów jest dodatkową atrakcją.

  • Awatar

    Choć jest to opowieść ze świata Mrocznej Wierzy, można ją przeczytać niezależnie. Jednak warto po nią sięgnąć znając już przynajmniej część historii Rolanda i jego ka-tet* (obu!). Inaczej umknie wtedy kilka smaczków i niuansów. Jak na Kinga przystało, historia ma świetną fabułę i opowiedziana jest bardzo dobrym językiem. A autor potwierdza, że jest królem opowieści (jako takich, jak ich przeplatania i zagnieżdżania). A ta stała się jedną z moich ulubionych. Polecam!

    *) I właśnie by rozumieć co znaczą poszczególne zwroty warto przeczytać pierwsze części MW.

Inne proponowane
Warto zerknąć