ebook Pomocnik Historyczny: Historia Żydów Polskich
3.17 / 5.00 (liczba ocen: 3) Ilość stron (szacowana): 132

Pomocnik Historyczny: Historia Żydów Polskich
ebook: pdf

E-book - najniższa cena: 12.75
15.00 zł
12.75 zł
Inne proponowane

Są w tym roku dwie okoliczności sprzyjające odbudowie pamięci o żydowskich sąsiadach, z którymi przez kilka stuleci dzieliliśmy dom. Pierwsza, to kwietniowa, 70 rocznica powstania w warszawskim getcie – krzyku rozpaczy w latach nazistowskiej Zagłady, gdy uśmiercono prawie wszystkich europejskich Żydów. Holocaust, masowy mord odbył się na okupowanych ziemiach polskich. Dym krematoriów przesłonił wspólną historię Polaków i Żydów.

Odsłonić i przypomnieć te dzieje chce Muzeum Historii Żydów Polskich. I to jest ta druga ważna okoliczność: po latach budowy, w samym sercu dawnej żydowskiej dzielnicy Warszawy, także w kwietniu, gmach muzeum otworzy swe podwoje, a za kilka miesięcy wypełni się ekspozycją. Pomysłodawcy mówią o placówce życia, o działającej na wyobraźnię opowieści o wielowiekowym współżyciu właśnie (pełnym stron jasnych i ciemnych), o opowieści, która – mimo Zagłady – się nie zamyka i jest otwarta na teraźniejszość i przyszłość.

Podążyliśmy i my tym śladem, proponując kolejne wydanie „Pomocnika Historycznego” poświęconego trzem tysiącom lat dziejów narodu żydowskiego.

Pomocnik Historyczny: Historia Żydów Polskich od praca zbiorowa możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć