ebook Czerwone Gardło
3.92 / 5.00 (liczba ocen: 60705)

Czerwone Gardło
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 25.51
Audiobook - najniższa cena: 24.43
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
25.51 zł Lub 22.96 zł
29.61 zł Lub 26.65 zł
32.90 zł
32.90 zł
25.49 zł
26.65 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Norweski kryminał wszech czasów według plebiscytu czytelników! Jedna z najlepszych części cyklu z komisarzem Harrym Hole – serii, która okazała się światowym hitem wydawniczym!

Harry Hole, samotnik i alkoholik, a jednocześnie genialny śledczy, przypadkowo wpada na ślad przemyconego do Norwegii snajperskiego karabinu marki Märklin. Trop prowadzi komisarza w kręgi neofaszystów. Czy to przypadek, że starego hitlerowca znaleziono z poderżniętym gardłem w pobliżu miejsca, gdzie zbierają się neonaziści? Hole podejrzewa, że sprawa może mieć początek w czasach II wojny światowej. Jednak morderca jest ciągle o krok przed nim. Zdaje się mówić: „Jestem sędzią, ławą przysięgłych i katem... Nie powstrzymasz mnie”.

Czerwone Gardło od Jo Nesbo możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Na zemście nie da się zbudować nowego społeczeństwa.
Pierwsze wrażenie jest ważne. Twoje pierwsze wrażenie, gdy kogoś spotkasz, bywa najczęściej najsłuszniejsze.
Wiele osób uważa, że dobro i zło to wartości stałe i niezmienne. To nieprawda. One się zmieniają wraz z upływającym czasem.
Dlaczego lęk przed śmiercią wzmaga się wraz z wiekiem? Czy nie powinno być odwrotnie?
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  To z pewnością jeden z najlepszych kryminałów jakie czytałam, prawdopodobnie w ogóle. Mówiłam wszak, że „Człowiek nietoperz” ma wszystko to, co dobra książka mieć powinna, „Czerwone gardło” ma tego więcej, lepiej i bardziej. Co mianowicie?
  Zarys historii jest następujący: Harry pracuje jako śledczy w Oslo, jest w miarę pozbierany po wydarzeniach poprzednich tomów, ma też partnerkę Ellen, na której może polegać. Na skutek błędy popełnionego podczas służby zostaje przeniesiony do innej jednostki, gdzie w zasadzie jego praca polega na niewychylaniu się, ale tropy prowadzą go do norweskich nacjonalistów, a stamtąd do tajemniczej transakcji z wyjątkowo niebezpieczną bronią w roli głównej. Hole szuka więc tajemniczego starszego człowieka, którego losy poznajemy w osobnych rozdziałach, dość powiedzieć, że tym razem Nesbo cofa czytelnika do czasów II wojny światowej na front wschodni, a później do wojennego Wiednia. Sprawa Harry’ego rozrasta się w miarę jak giną kolejni ludzie, a on sam, jak to on, momentami wraca do nałogu. Poznaje też kobietę, która zawróci mu w głowie.

  Oczywiście wszystko tu jest ze sobą powiązane i każdy szczegół, każda postać ma znaczenie. Wciąż na czasie pozostaje wątek norweskich narodowców, młodych wyznawców Hitlera, mimo, że akcja dzieje się na przełomie 1999 i 2000 roku. Pomysł na retrospekcje, wprowadzony już w „Człowieku nietoperzu”, a w „Czerwonym gardle” odpowiednio rozwinięty, pozwala na dogłębne poznanie historii, która kryje się za starszym człowiekiem i jego motywacjami, jednocześnie nie zdradza prawie niczego. Jak zawsze u Nesbo, mordercę poznajemy dopiero na ostatnich kartach, a opowieść pozostaje nie rozwikłana aż do końca (tak, czyta się z wypiekami na twarzy i pytaniem: „czyli w końcu jak to było? kto to jest?”). Przy okazji, co też jest mocną stroną autora, czytelnik dowiaduje się co nieco o dziejach Norwegii, a to dzięki wątkom obyczajowo – społecznym i wyrazistemu tłu historycznemu. Świetna jest nowa postać, policjantki Ellen, bystrej, wyrazistej i wiernej Harry’emu przyjaciółki. Sam Harry Hole, jak zwykle, miewa się raz gorzej, raz lepiej, ale śledztwo napędza go do działania. Jest w tym antybohaterze coś sympatycznego, co każe go lubić mimo tych wszystkich szkód, które wyrządza sobie i innym, może to jego przyzwoitość i pewna etyka pracy, której brakuje wszystkim wokół niego, a może to po prostu słabość czytelnika zanurzonego we współczesnym świecie pełnym podobnych mu antybohaterów. Dość, że postać śledczego to gwarancja niezłomności, emocji i rozwiązania zagadki fabularnej.

  „Czerwone gardło” jest chyba najbardziej poplątane w porównaniu z poprzednimi tomami, to już taki kryminał bardzo serio, z odpowiednim wątkiem osadzonym w przeszłości, z wieloma postaciami, z głębokimi ich powiązaniami. Można się w gąszczu norweskich nazwisk zagubić, ale można też zatracić się w poszukiwaniu odpowiedzi. Teraz już nie jestem taka pewna, czy to jest ta najlepsza część, bo wciąż całkiem sporo przede mną, ale wiem, że Jo Nesbo pisać potrafi bardzo dobrze. Na koniec dodam jeszcze, że jeśli sięgnęło się po „Czerwone gardło”, sięgnie się też po kolejny tom z cyklu, bo tym razem nie wszystkie wątki zostają zamknięte. Harry Hole powróci i będzie bardzo ciekawie.

 • Awatar

  Mocna czwórka. Ta część z serii wydaje się być ciekawsza od pierwszej i drugiej - z historią i nazistami w tle. Wątek "wielkiej miłości od pierwszego wejrzenia" nieco mdły i chyba niepotrzebny - ale to w zasadzie jedyny wątek jaki dłużył mi się. Tak czy siak - może nie jest to wybitna powieść, ale wciągająca, czyta się lekko i jeśli ktoś lubi skandynawskie kryminały na pewno będzie zadowolony :)

 • Awatar

  Świetna, jedna z najlepszych. Polecam cały cykl.

Warto zerknąć