ebook Wardęga. Opowieści z pobocza drogi
4.5 / 5.00 (liczba ocen: 2) Ilość stron (szacowana): 363

Wardęga. Opowieści z pobocza drogi
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich 2 miesiącach
E-book - polecana oferta: 23.90
wciąż za drogo?
31.68 złpremium: 20.44 zł Lub 20.44 zł
-29% 23.90 zł
28.95 zł Lub 26.06 zł
34.06 zł Lub 30.65 zł
-29% 23.90 zł
28.63 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wardęga – wyraz, który używano raz w znaczeniu włóczęgi, to znowu: wartości, oszacowania i dobytku (Zygmunt Gloger, Encyklopedia staropolska)
Książka jest zapisem krajoznawczych wypraw autora, miłośnika krajobrazu mazowieckiego i beskidzkiego, zbieracza ciekawostek z przeszłości odwiedzanych miasteczek, wsi i zapomnianych szlacheckich zaścianków. Niedawna i odległa przeszłość tych miejsc nabiera innego wymiaru, gdy czytamy relacje o niej, obserwując wspólnie z autorem dzisiejszy wygląd terenów i zabytków zapisanych na kartach historii Polski. Nastrojowe zdjęcia autora ukazują piękno i urok miejsc często pomijanych przez masowych turystów i badaczy przeszłości naszego kraju, a wartych zauważenia i docenienia.

Wardęga. Opowieści z pobocza drogi od Lechosław Herz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Krótkie opowieści o podróżach do miejsc z pozoru nieistotnych i zapomnianych - do dworków, stacyjek, czy leśniczówek. Z każdą następną potęguje się wrażenie, że czas stanął w miejscu. Autor nierzadko odnajduje "najstarszych górali" którzy pamiętają niesamowite historie.
    Jedyny minus to brak mapy z dokładnie zaznaczonym szlakiem.

Warto zerknąć