ebook Idiota
4.17 / 5.00 (liczba ocen: 87824) Ilość stron (szacowana): 472

Idiota
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 16.38
Audiobook - najniższa cena: 24.26
wciąż za drogo?
-45% 16.38 zł Lub 14.74 zł
16.80 zł Lub 15.12 zł
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
22.90 zł
29.79 zł Lub 26.81 zł
17.92 zł
24.19 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Arcydzieło literatury rosyjskiej. Zachwycająca realizmem psychologicznym powieść o przypadkach człowieka, którego nieskazitelna moralność skazała na miano idioty.

Oto powieść, z utworów Dostojewskiego kto wie czy nie największa, na pewno zaś najgłębiej badająca mroczne tajniki duszy, a zarazem wzywająca do wytrwania w poszukiwaniu piękna jej wnętrza, chrześcijańskiej caritas, miłości współczującej i wybaczającej. Taki jest główny bohater, książę Lew Myszkin, który bez grosza przy duszy przyjeżdża do Rosji, by objąć spory majątek. Swej dobrotliwości, pokorze oraz irytującej wręcz naiwnej ufności do ludzi, zawdzięcza on tytułowy przydomek, jakim obdarzają go inne postaci. Myszkin to postać z innego czasu i innych krain. Być może zagubiona wprost z Ewangelii w XIX-wiecznym świecie, bezwzględnym dla słabych, pełnym nierówności i złych namiętności. Książę Myszkin chce naśladować Chrystusa, chce być człowiekiem przepięknym, ale wikła się w sieci, które na niego nastawia złość i pożądliwość ludzka. „Idiota” to zarazem arcydzieło dwóch portretów kobiecych, Nastazji Filipownej i Agłai Iwanownej, pomiędzy których uczucia rozdarte jest serce księcia. To przypowieść o bezgranicznym opętaniu miłością, która może doprowadzić wręcz do unicestwienia osoby kochanej...

Idiota od Fiodor Dostojewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Głupiec z sercem i bez rozumu jest tak samo nieszczęśliwy jak głupiec z rozumem i bez serca"
Współczucie jest najważniejszym, a może nawet jedynym prawem istnienia całej ludzkości
Prawo samozniszczenia i prawo samozachowania są jednako silne w człowieku!
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Przeczytałam, zamknęłam, odłożyłam na półkę i na tym się skończyło. Powieść na początku bardzo wciągająca, jednym tchem przeczytałam pierwsze 200 stron, natomiast potem... trochę gorzej. W dodatku nie mogłam polubić głównego bohatera, który według mnie był zbyt nieporadny, aby być "pięknem, które zbawi świat".
    Jako powieść psychologiczna książka jest bardzo dobra.

Warto zerknąć