ebook Faraon
3.53 / 5.00 (liczba ocen: 6583) Ilość stron (szacowana): 448

Faraon
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 3.49
Audiobook - najniższa cena: 15.49
4.18 złpremium: 2.69 zł Lub 2.69 zł
4.19 złpremium: 2.70 zł Lub 2.70 zł
3.49 zł Lub 3.14 zł
4.49 zł
4.50 zł Lub 4.05 zł
4.49 zł
5.61 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (37)
Inne proponowane

Pisarz, poruszający w swoich utworach przede wszystkim aktualne tematy społeczne, w Faraonie sięgnął do modelu powieści historycznej, próbując zinterpretować sens przemian dziejowych. Tytułowa postać utworu, faraon Ramzes XIII, młody, ambitny i wrażliwy na ludzką krzywdę, pragnie zreformować państwo, m.in. przez ograniczenie władzy kapłanów egipskich. Egipt jest dla niego budowlą, której ściany tworzą ludzie, a faraon - tylko architektem całości. W ten sposób staje się wrogiem Herhora i innych kapłanów, którzy za pomocą wszelkich metod starają się bronić swojej pozycji i majątku. Osamotniony w walce, stopniowo uświadamia sobie, że w grach politycznych ludzie nie zawsze kierują się ideą sprawiedliwości...

Faraon od Bolesław Prus możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Kolejna książka, która za czasów szkolnych zapowiadała się na męczarnię (jakie to gruuube...), a okazała się świetną lekturą - władza, podstępy, knucie, podchody - coś co młodemu człowiekowi się spodobało. Po latach warto przeczytać ją ponownie - mając już wyrobienie w świecie, wiedząc co to polityka i ludzka natura, czyta się ją na zupełnie innym poziomie. Po prostu świetna powieść napisana przez doskonałego obserwatora rzeczywistości.

  • Awatar

    „Faraon” Bolesława Prusa, należący do klasyki polskiej literatury, to zaskakująco bardzo współczesna książka, opowiadająca o dążeniu do władzy i bezpardonowej walce o jej utrzymanie. Chciwość, zazdrość, intrygi i bezwzględne działanie na szkodę drugiego człowieka, przedstawione na tle starożytnego Egiptu w rewelacyjny sposób oddają naturę polityki i drapieżne instynkty człowieka zajmującego się polityką.
    Książka ta jest świetnie skonstruowaną historyczną opowieścią o bezwzględności , moralności, lub jej braku i złudnych, straconych nadziejach. Jak wspomniałem, jest cały czas aktualna i wielu z dzisiejszych ludzi należących do elit politycznych, mogłoby odnaleźć w fabule swoje odpowiedniki.
    Zachęca młodzież do lektury tej powieści, nie zrażajcie się przypadkiem jej objętością. Zapewniam, że przeżyjecie wspaniała przygodę, której bohaterowie na długi czas pozostaną w waszych myślach i wiele razy będziecie do nich wracać.

Warto zerknąć