ebook Fruwająca dusza
2.93 / 5.00 (liczba ocen: 40)

Fruwająca dusza
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w historii śledzenia
E-book - najniższa cena: 18.90
27.00 złpremium: 16.20 zł Lub 16.20 zł
21.46 zł Lub 19.31 zł
25.64 zł Lub 23.08 zł
27.00 zł
-17% 18.90 zł
21.45 zł
21.46 zł
22.49 zł
22.95 zł
24.50 zł
27.00 zł
27.00 zł
Japonia ze snu. Risui, bohaterka tej przedziwnej, onirycznej powieści, trafia do szkoły dla dziewcząt prowadzonej przez charyzmatyczną mistrzynię, Kikyo. Ma tam zgłębiać mądrość Księgi i podążać Drogą Tygrysa. Wiedziona intuicją i tajemniczymi znakami Risui najpierw poddaje się surowym i niezrozumiałym regułom panującym w Szkole, ale z czasem zaczyna je łamać... Ambicja? Potrzeba spełnienia? Poszukiwanie prawdy?

Fruwająca dusza Yoko Tawady to swoista gra z japońską tradycją ujmującą rzeczywistość w sztywny gorset przepisów i zasad. To także zabawa z naszymi czytelniczymi przyzwyczajeniami. Pisarka z żartobliwym dystansem odnosi się do własnej kultury i podkreśla wartość twórczej niezależności.

Niepokojąca, przesycona elektryzującym erotyzmem powieść.

Yoko Tawada urodziła się w 1960 roku w Tokio. Studiowała literaturę rosyjską i niemiecką. Od 1982 mieszka w Niemczech. Pisze po japońsku i po niemiecku, w ciekawy sposób łącząc i transponując wartości obu bliskich jej kultur. W 1993 roku otrzymała Nagrodę Akutagawy, najbardziej prestiżowe japońskie wyróżnienie literackie. W swej nieco surrealistycznej, opartej na swobodnych skojarzeniach literaturze bada granice wyrażalności ludzkiego doświadczenia i odczuwania. Fascynują ją lapsusy i błędy językowe: Kiedy ludzie mówią poprawnie, zazwyczaj nie jest to nic ciekawego. Dla mnie dużo bardziej interesujący jest język zepsuty i śmieszny. Jest w nim artystyczna intensywność mówi autorka.

Fruwająca dusza od Yoko Tawada możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Żeby ludzie cię szanowali, musisz najpierw zacząć sama siebie traktować jak skarb, tak by ludzie to widzieli, musisz się sama starać, a wtedy inni też zaczną cię tak traktować.
Nieznajomość smaku cierpienia i barwy nieszczęścia nie jest niczym złym. Jeśli ktoś ciągle doświadcza samych blasków życia, nie przeoczy szczęścia, gdy będzie przechodzić tuż obok. Chwyci je, a gdy będzie go miał w nadmiarze, podzieli się z innymi. Natomiast ktoś, kto zna tylko cierpienie, może przegapić okazję, gdy szczęście będzie blisko, bo albo w nie nie uwierzy, albo go wcale nie rozpozna. Ktoś, kto widział tylko tygrysa, nie pomyli go z lampartem.
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć