ebook Wojna i pokój tom 1 i 2
4.03 / 5.00 (liczba ocen: 3893) Ilość stron (szacowana): 544

Wojna i pokój tom 1 i 2
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 10.49
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
13.94 złpremium: 8.99 zł Lub 8.99 zł
12.80 zł
14.99 zł Lub 13.49 zł
10.19 zł
10.49 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane

"Wojna i pokój przedstawia panoramę życia w Rosji w burzliwym okresie wojen napoleońskich. Ta epopeja charakteryzuje się mnogością portretów psychologicznych i barwnych postaci występuje ich w powieści kilkaset, a teren akcji stanowi niemal cała Europa: gabinety dyplomatyczne, salony arystokratyczne, loże masońskie, więzienie, chłopska zagroda, pole bitwy, kluby itp. Obraz Rosji, jaki zawarł Tołstoj w Wojnie i pokoju, jest niezwykle sugestywny trwają tu nieustanne spory o wybór drogi politycznej, intrygi, zabiegi o pozycję społeczną i ekonomiczną, a równocześnie tuż obok toczy się zwykłe życie: ludzie kochają się, nienawidzą, rozdzielają i łączą. Wydarzenia historyczne stają się tłem dla ludzkich namiętności i perypetii życiowych".

Wojna i pokój tom 1 i 2 od Lew Tołstoj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Dla mnie cały świat dzieli się na dwie połowy: jedna - ona i tam całe szczęście, nadzieja, jasność; druga połowa - wszystko, gdzie jej nie ma, przygnębienie i ciemność...
Nigdy, nigdy nie żeń się mój drogi; radzę ci, nie żeń się dopóty, dopóki sobie nie powiesz, żeś zrobił wszystko, coś mógł, i dopóty aż nie przestaniesz kochać kobiety, którąś wybrał, dopóki jej nie przejrzysz; inaczej - popełnisz błąd okrutny i nie do naprawienia. Żeń się, kiedy już będziesz stary, niezdatny do niczego... Inaczej wszystko, co jest w tobie dobrego i wzniosłego, przepadnie. (...) Jeśli spodziewasz się czegoś po sobie w przyszłości, to na każdym kroku będziesz czuł, że wszystko dla ciebie się skończyło, wszystko jest zamknięte z wyjątkiem salonu, gdzie może znajdziesz się na jednej stopie z nadwornym lokajem oraz idiotą...
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    "Wojna i pokój", to wiele wieczorów zatracenia w batalistyce, obyczajowości, wątkach miłosnych, przyjaźni. Piękny przekrój społeczeństwa Rosji XIX wieku, taka encyklopedia wieku, obszerna ale treściwa.

Warto zerknąć