ebook Pancerne serce
4.06 / 5.00 (liczba ocen: 14121)

Pancerne serce
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 24.90
Audiobook - najniższa cena: 26.55
wciąż za drogo?
29.69 złpremium: 19.15 zł Lub 19.15 zł
-21% 24.90 zł Lub 22.41 zł
29.37 zł Lub 26.43 zł
24.53 zł
26.59 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Intryga jak z prawdziwego norweskiego kryminału, zakończenie jak z najlepszego filmu akcji! „Pancerne serce” to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy cenią sobie dobrą, emocjonującą prozę.

Po rozwiązaniu sprawy Bałwana komisarz Hole porzuca pracę i wyjeżdża do Hongkongu. Tymczasem w Oslo zostają zamordowane dwie młode kobiety. Podobny sposób dokonania zabójstw wskazuje na tego samego sprawcę – obie dziewczyny mają dwadzieścia cztery rany zadane tajemniczym narzędziem zbrodni. Szef Wydziału Zabójstw decyduje się ściągnąć do Norwegii jedynego człowieka specjalizującego się w seryjnych morderstwach – Harry’ego Hole.
Wkrótce w spektakularny sposób ginie parlamentarzystka Marit Olsen. Okazuje się, że łańcuch ofiar jeszcze się nie skończył, a wszystkie ślady prowadzą do odludnego górskiego schroniska i przypominającego piekło Konga...

Pancerne serce od Jo Nesbo możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Trudno jest znać wszystkie motywy swoich działań. Podświadomość kieruje się instynktem przetrwania i dlatego często bywa bardziej racjonalna niż świadome myślenie.
Wierzymy, bo chcemy wierzyć. W bogów, bo taka wiara zagłusza strach przed śmiercią. W miłość, bo upiększa wyobrażenie życia.
Niecierpliwe oczekiwanie
Trzymając w ręce Pancerne serce Jo Nesbo, nie mogłam się doczekać kiedy po dniu pełnym zabaw, obiadków, tulenia i pieluszek, będę mogła przenieść się do Norwegii i wspólnie z komisarzem Hole rozwiązać kolejną zbrodnię.

Harry Hole po ostatniej sprawie z Bałwanem, która dotknęła jego i jego najbliższych, postanowił rzucić pracę w policji i przenieść się do Hongkongu. Niestety nie jest mu dane cieszyć się spokojem, bo stan zdrowia jego ojca zmusza go do powrotu do Norwegii. Przyjeżdża po niego młoda policjantka Kaja Solness. Chce nie tylko aby Harry wrócił z powodu ojca, ale również, aby pomógł norweskiej policji w rozwiązaniu zagadki brutalnych morderstw. Giną młode kobiety, a ślady pozostawione na ofiarach wskazują na użycie bardzo wymyślnego narzędzia zbrodni. Ogniwem łączącym okazuje się schronisko górskie, w którym przebywały wszystkie do tej pory zamordowane kobiety. Czy wśród nich jest także zabójca? Czy życie pozostałych osób korzystających ze schroniska jest zagrożone?

Harry zmuszony jest ścigać domniemnego mordercę nie tylko w Norwegii, ale trop prowadzi go aż do Kongo. Tam odkrywa jeszcze inne tajemnice, które może będą miały wpływ na wynik śledztwa. Z pewnością wynikną z tego duże problemy

Nesbo trzyma poziom
Jak zwykle u Nesbo nic nie jest oczywiste i jest bardzo zagmatwane. Fałszywe tropy, mylące ślady zbrodni i podejrzani, którzy tylko oddalają od prawdziwego zabójcy. Harry poza szukaniem mordercy, musi również stawić czoła swojemu nowemu szefowi, który go szczerze nienawidzi. Musi również zmierzyć się z faktem nieuchronnie zbliżającej się śmierci swojego ojca. Nesbo pokazuje, że pod pancerzem Harry skrywa miękkie i dobre serce. Przyznaję, że były momenty, kiedy łza kręciła się w oku, a moja platoniczna miłość do Harry’ego rosła. Harry nawiązuje również romans, ale kompletnie nie potrafi zapomnieć o Rakel.

Ósmy tom z komisarzem Hole w roli głównej, to ogromna dawka brutalności, tajemnicy, trudnych relacji międzyludzkich, problemów osobistych, ale także przyjaźni, miłości i poświęcenia. Bohaterowie nie są jednoznaczni, mamy wiele wątków. Przyznaję, że były momenty, kiedy sądziłam, że Nesbo przekombinował, ale po pewnym czasie powód tych zabiegów się wyjaśniał. Dla mnie to niewątpliwie jedna z ciekawszych, mimo, że ciężkich i przygnębiających lektur.

Ocena: 5/6
©Czytanie na śniadanie
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Ta książka zostawiła we mnie ślad. Najbardziej wstrząsneło mną to jak można zaufać człowiekowi,który ma zamiar Cię zabić.
  Noooo moim zdaniej najlepsza z serii.

 • Awatar

  Nesbo nie schodzi poniżej pewnego poziomu (no może poza "Synem", ale to nie Harry Hole, więc się nie liczy ;]), więc znajdziemy tu starego dobrego alkoholika po przejściach, mnóstwo twistów, lokalne krajobrazy jak i egzotyczne wycieczki, wyszukane zbrodnie, skomplikowane charaktery, odrobinę romansu, a to wszystko w bardzo przyjemnym i wciągającym sosie. Teraz kolej na "Upiory" :)

 • Awatar

  Świetny kryminał, pełen zwrotów akcji, intryg, brutalnych scen, niebanalnych pomysłów i ciekawych bohaterów. Jo Nesbo w najwyższej formie. Przed lekturą warto jednak sięgnąć po poprzednie książki z Komisarzem Hole w roli głównej.

 • Awatar

  Super. Jo Nesbo czytam i polecam w ciemno ;)

Warto zerknąć