ebook Dom Radziwiłłów
3.39 / 5.00 (liczba ocen: 63)

Dom Radziwiłłów
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 9.12
11.16 złpremium: 7.20 zł Lub 7.20 zł
9.12 zł Lub 8.21 zł
12.00 zł
12.00 zł Lub 10.80 zł
9.11 zł
9.62 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Chciałbym pokazać jedną rodzinę, ulegającą wpływom zmienności czasu. Pokażę ją od czasów pogaństwa, kultu świętych drzew i świętych wężów, później na tle europejskiego średniowiecza, rycerskiego i mistycznego, na tle renesansu, reformacji i protestantyzmu, na tle tej gwałtownej kontrrewolucji katolickiej, którą było panowanie jezuitów w XVII wieku, wreszcie za czasów wolnomularstwa i rozbawionego rokoka, uciech, zabaw i pijaństwa, chcę pokazać, jak ją uwiodła gwiazda Napoleona, jak walczyła z Bismarckiem, jak stała w cieniu wielkości i dekadencji państwa carów.

Stanisław Cat-Mackiewicz


(...) praca jest nie tylko rekapitulacją poglądów Cata na dzieje polskie, których odcinek w XX wieku zwykł nazywać, niby żartami, „Polską poradziwiłłowską” – poglądów bardzo swoistych, dalekich przeważnie od sądów akademickiej historiografii – ale również w niemałej mierze polemiką ze współczesnością i współczesnymi.

dr Jerzy Jaruzelski

Dom Radziwiłłów od Stanisław Cat-Mackiewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć