ebook Niemiecki bękart
3.93 / 5.00 (liczba ocen: 13339)

Niemiecki bękart
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.24
Audiobook - najniższa cena: 19.24
24.99 złpremium: 14.99 zł Lub 14.99 zł
-23% 19.24 zł Lub 17.32 zł
24.99 zł
24.99 zł Lub 22.49 zł
-20% 19.99 zł
20.74 zł
20.81 zł
20.99 zł
21.24 zł
22.49 zł
22.50 zł
24.99 zł
Inne proponowane

Jakie tajemnice z przeszłości mogą tłumaczyć dzisiejsze złe postępki? Dlaczego matka Eriki Falck wśród rupieci na strychu zachowała hitlerowski medal? To pytanie nie daje spokoju Erice, która postanawia odwiedzić emerytowanego nauczyciela historii, aby dowiedzieć się czegoś więcej o tym medalu. Jednak mężczyzna zachowuje się dziwnie, nie potrafi odpowiedzieć na jej pytania, a dwa dni później zostaje zamordowany.

Camilla Läckberg zręcznie splata współczesne wydarzenia z przejmującą opowieścią o losach młodej Szwedki żyjącej w pierwszej połowie lat czterdziestych ubiegłego stulecia. Szwecji udało się uniknąć losu sąsiedniej, okupowanej Norwegii, a społeczeństwo szwedzkie było podzielone na tych, którzy pomagali swoim pobratymcom, i tych, którzy sprzyjali niemieckim okupantom.

Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Jesienią 2011 roku rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej „Morderstwa we Fjällbace”, osnutej na kanwie jej powieści.

Camilla Läckberg, jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych.

Niemiecki bękart od Camilla Läckberg możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Wiek to w końcu tylko liczba lat.
Gniew to nic złego. Chodzi tylko o to, żeby samemu decydować, kiedy mu dać upust. Wściekłość jest jak dobrze wycelowana strzała, a nie jak topór, którym się wywija nad głową
Ludzie mają skłonność do idealizowania przeszłości.
Teraźniejszość ma o wiele większą moc niż przeszłość. Lekceważenie skutków swoich działań i niewyciąganie wniosków z historii leży w ludzkiej naturze.
Ktoś zadecydował, że istnieje tylko jedna słuszna droga i jeden właściwy rodzaj ludzi. Jakaś despotyczna władza uznała, że wszystko inne jest złe.
Człowiek robi, co może, i żyje, jak się da, a reszta jest w ręku Boga.
Kto nie kocha, nie musi się obawiać utraty.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  To moje drugie spotkanie z tą szwedzką pisarką. Pierwsza była "Księżniczka z lodu" - oceniłam ją nisko, ale postanowiłam dać Läckberg jeszcze jedną szansę wychodząc z założenia, że debiuty i pierwsze części wielu cykli książek często są gorsze od pozostałych i późniejszych utworów. Dlatego tym razem, postanowiłam zmienić taktykę i od razu sięgnąć po najwyżej oceniany tom, czyli "Niemieckiego bękarta". Oceny w serwisach książkowych pozwalały wierzyć, że czeka mnie niezła rozrywka: Goodreads: 3.93/5 (prawie 12,000 ocen), Lubimy Czytać: 7,5/10 (ponad 7,000 ocen), Biblionetka: 4,82/6 (ponad 1500 ocen)
  Czy ktoś mi może wytłumaczyć fenomen tej pani? Poważnie pytam. Bo nie pamiętam, kiedy ostatni raz aż tak wynudziłam się podczas lektury (pod sam koniec akcja nieco przyspiesza, ale jak to mówią Anglicy, too little, too late). Czytając, miałam wrażenie, że Camilla Läckberg dostaje wierszówkę od swojej twórczości... Spokojnie można by wyciąć z 40-50% tekstu i nic takiego by się nie stało. Perypetie bohaterów przywodzą na myśl wenezuelską telenowelę (tyle, że akcja dzieje się w Szwecji), wątek kryminalny ledwo majaczy gdzieś na horyzoncie, a tego, kto zabił można się domyślić już na 100 stronie. Postaci są ulepione ze stereotypów, płaskie i nierzeczywiste (nawet postać rocznej córeczki Eryki nie jest tu wyjątkiem). Dialogi - nieprzekonujące. Policjanci - wyjątkowo gapowaci, opieszali i niezorganizowani. Wydaje się, że niczego nie umieją zrobić bez pomocy kolegi, który akurat jest na urlopie ojcowskim (co oczywiście nie przeszkadza mu wtrącać się do śledztwa) i jego żony. Jeśli lwią część roboty w śledztwie wykonują pisarka, dziennikarz i policjant na urlopie ojcowskim, którzy formalnie w dochodzeniu nie uczestniczą, to chyba nie najlepiej świadczy o policji, prawda? Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że sam pomysł na intrygę jest naprawdę niezły, ale wykonanie - zupełnie przeciętne

 • Awatar

  Bezapelacyjnie mój ulubiony tom sagi o Fjällbacki

 • Awatar

  Czytając sagę kryminalną Camilli Läckberg nie mogłam się nadziwić, że każda kolejna książka jest coraz lepsza. Po przeczytaniu pierwszej części zakochałam się w bohaterach i w sposobie prowadzenia narracji. Po lekturze kilku tomów, "Księżniczka z lodu", którą tak się zachwyciłam wydała mi się marna w porównaniu z dalszym ciągiem historii z Fjällbacki...

  Wraz z bohaterką, ze zdumieniem poznajemy przeszłość jej matki i kilku innych mieszkańców Fjällbacki. Na dalszym planie rozgrywają się kolejne zabawne przeżycia komendanta Mellberga, a także życiowe turbulencje Dana i Anny. Jest ciekawie, zabawnie, intrygująco, a kryminalna zagadka rozwiązuje się ostatecznie dopiero na kilkunastu ostatnich stronach.

 • Awatar

  Zaskakująca. Dobrze się czyta!

Warto zerknąć